1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговите родители не ме сакаат!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од I.R.E.N.A, 25 октомври 2010.

  1. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Јас мислам дека ќе биде добро :) Знаеш како викаат кога се сакаат некој двајца вистински неможе ништо да ги раздели а и така мислам по коемнтариве :)
    Инаку да ваквите врски со мешање многу тешко успеваат, поготово ако е негативно мешањето.Имав јас порано еден ајде ќе го наречам дечко иако едвај 2 месеца идевме и раскинавме заради неговите мајка му беше една проста цел Охрид им се смееше :lol: :rock: и кај беа жива бедота и мизерија овој грдиов кај едвај ме најде од сожалување и тепање време бидејќи ми беше многу досаден тој период уште оваа маани наоѓа, мислам боље убиј се!
    Затоа ако некој те сака нема никого да слуша.
     
    На ditrih му/ѝ се допаѓа ова.
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    Hа арно нека е :) .Mногу ми е мило што навистина те сака дечкото и што се бори за тебе,оти тоа е реткост.Cамо внимавај да не почне по старо,и уживај :*
     
    На ditrih му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ditrih

    ditrih Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    и јас се надевам дека ќе биде добро :) :* ПОЗДРАВ ДЕВОЈКИ ! :*
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    девојки сличен случај и кај мене ... одиме 8 месеци и се тоа и моите него го обожуваат мајка ми особено додека пак неговите не баш случајно пред некој ден другарка го праша дали "свекрвата" ја сака и он вика па не знам и виде дека се натажив зошто стварно криво ми падна и вика па најверојатно да. Ме немаат ни запознаено лично но не знам на што се должи тоа неприфаќање
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Зошто мислиш дека не те "сакаат"? Нели не те ни запознале? Од каде толкава нетрпеливост?
     
  6. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Па он така вика не знам и кога бевме на патување повеќе деца собрани дојдоа и неговите да го испратат ја се поздравував со моите и другар ми ми шепна не се врти ама татко му постојано те гледа некако необично ....
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Деца.
     
    На Cinderfakinrella и DAngel им се допаѓа ова.
  8. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    ич да не се грижиш @xnotyourbabex. Најважно е тој да те сака :inlove: Вие да се сакате :inlove:
    Со мм бевме во врска 8 години, ниту еднаш не изразив желба да ги запознаам, ниту пак тој.
    Татко ми во една ситуација ми рече, не сака дома дечковци, туку кога ќе има армас.
    И така и направивме. На армас се запознавме сите заедно :sun:
    Сега свеки ме сакала или не сакала, нејзин проблем. Важен ми е син и :inlove:
     
    Последна измена: 14 јуни 2017
    На Mia-K, Cinderfakinrella, esperansa777 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Е баш тоа. Не верувам дека не те сакаат, може се попретпазливи, љубопитни или нешто слично. Ич не се замарај.
     
    На Cinderfakinrella и Momichka им се допаѓа ова.
  10. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Девојки дали имате искуство со некоја или вие, што не била сакана и после ја засакале? како оди тоа?
    Неговите на дечко ми многу имаат желба за бившата да се смири, тој не сака, но не е фер, нејзе како кралица ја гледале, а мене не ме сакаат.
     
  11. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Oд каде знаеш дека не те сакаат?
    Ги запозна ли ти неговите?
    Мене повеќе ми изгледа дека луѓето сеуште не прифатиле дека син им има нова девојка, па потајно се надеваат дека ќе се смири со старата. Сеедно не брзајте, дајте му време на времето.
    Не може да очекуваш да те сакаат не си им ќерка, доволно е да има меѓусебно почитување меѓу вас.

    Искрено дечко ти е тој што треба да разговара со нив и да им објасни дека треба да ти дадат шанси прво за подобро да се запознаете.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    А, зошто треба да ве сакаат? Мислите дека тоа секогаш е добра и лесна работа?
    Не ретко преголема близина и љубов се голем товар и одговорност, нарочно од луѓе кои не ви се родители/роднини.
    Молете само да не ви се мешаат во врската на двајцата, друго стварно не ви треба. Барем не повеќе од цивилизиран однос. Не можеме да направиме да не сака некој со сила.
     
    На cresa-jagoda, Nausicaa, Summerlover и 5 други им се допаѓа ова.
  13. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    И мене не ме сакаја и го кажуваа и покажуваа тоа, се правеја да не разделат. Сепак љубовта победи.
    Најбитно ми беше што тој ме сакаше и за ништо не се откажа од мене.
    А поминавме заедно огромни препреки.
    Мислам дека кога го издржав тоа, можам се да издржам друго без проблем, беше ептен тешко.
    Затоа совет од мене - гледајте го само саканиот и никој друг. Ако тој ве сака и го покажуваа тоа и не се откажува од вас - сите други се небитни. Не ви треба неговите родители да ве сакаат доволно е само тој да ве сака.
     
    На cresa-jagoda, orevka и Dust им се допаѓа ова.
  14. DREAMER93

    DREAMER93 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Не барам да ме сакаат,едно почитување доволно е.
    Во врска сум 6 години,мајка му е најљубоморната жена, (мајка како што сака жена неможе - нејзино мото ). Кога сме заедно јас она и мм ,се истакнува со нешто но не доволно.Додека мм иде до продавница,прави кафе ,вц нз што она ми се фрла како лилјак кога ќе види крв .. Сериозна врска ,се плашев што ќе биде кога ќе ме побара мм од што е опасна.
    Кога се смееме со мм ми ја фака фацата и ми вика не се смееј ќе имаш брчки не е убаво-а нејзе 6 години ја немам ни малце видено да се насмее.:rofl:
     
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.059
    Пол:
    Женски
    Не сакајте ги и вие нив !!!8)
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Не сум имала ваков проблем, а и да се појави големо чудо!
    Не можам да натерам некој да ме сака, нити пак би се трудела.
    Почитувам, ме почитува, ја сакам бидејќи ми го подарила најскапоценото нешто...
    Мислам почит е доволно.
    Е сега, ако успее да влијае над синот, нема на неа убаво да и биде.
    Треба да нема ронка мозок и чувства за да си го гледа чедото несреќно,а воедно и внуците.
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Има мн вакви родители ќе ја мрази 9 години и после откако ќе исчезне на било каков начин после стануваат арогантни со муабетот:
    Не сакам да ми ја спомнуваш таа толку од нејзе си замина зошто ја спомнуваш што има да ја спомнуваш.
    Тоа е од што мислат дека тие се знаат и тоа е така а уствари слепци големи и глипаци.
     
  18. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Немам таков проблем немаат ништо против мене ни пак јас кон нив. За натаму не знам како ќе биде, но и да почнат да не ме сакаат нема да ми е гајле многу бидејќи јас нема со нив во брак да бидам туку со дечко ми. Најважно е ние да се сложуваме а за другите ич не ми е гајле.
     
  19. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Во претходната врска имав таков проблем.
    Не само што неговите не ме сакаа, не ме сакаа ниту неговите роднини.
    Никогаш не дознав зошто и решив да се повлечам и да ја преќинам врската затоа што налетав на прилично слаб карактер од негова страна па не можеше да оди против своите.
    Можеби имало и љубов од негова страна но беше мамино синче.
    Не го терав да им се спротиставува, тоа го оставав нему за да го реши самиот со нив но му укажував на тоа за нивниот однос кон мене затоа што се чувствував незгодно при секое одење кај него дома.
    При една ситуација што беше видно сериозна иако не ме вклучуваше мене по мојата понудена помош, мајка му се осмели скришум на телефон да го излаже за мене и да дојде до ситуација тој да ме избрка од неговиот дом кога му бев на гости а татко му се сомневаше дека роднината со кој дојдов кај мојот тогашен партнер ми е љубовник.

    Пробав пријателски начин да се приближам, притоа помагајќи им и во домашните работи, со хумор, со трпение, со почит но некогаш не палат тие работи.
    Подоцна се свести тој какви грешки направи, сакаше да ми се врати назад но јас не дозволив.

    Додека родителите на мојот сегашен дечко ме прифатија, секогаш зборуваат најубаво за мене, секогаш сакаат да знаат како сум, дали сум добра, и секогаш ми нудат подршка доколку ми треба.

    Едно нешто научив.. без разлика, колку и да се сакате со партнерот, ако родителите се против вашата врска, доколку се одолговлекува решението на проблемот, доколку партнерот се колеба како да го среди проблемот и го одложува разговорот баталете ја врската затоа што не вреди да трошете време за личност кој не знае како да се справи со тоа.
    Не може секогаш да победува љубовта за жал... ако имате взаемна подршка сето останато е неважно.
     
    На bubi75, cresa-jagoda, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Во сродството негови и мои размислувањата од типот не ме сакаат е бескорисно да се објаснуваат. Сакањето претставува подлабоко чувство кое не е лесно да се создаде од луѓе кои не ни се родители. Колку што не е едноставно толку е и непотребно. За добра комуникација доволно е меѓусебно почитување кое значи и разбирање. Успешната врска и брак се темелат на љубовта меѓу партнерите која е подложна на секакви препреки. Ако тие се надминат, сите останати се само сенка која не се забележува.