1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговото име открива каков е во кревет

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 25 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Дали навистина одговара она што го пишува за вашиот партнер? Очекувам ваши мислења :)

  Каков е во кревет?
  Дознајте каков партнер имате покрај себе - нумеролошко толкување на името. На секоја самогласка во имете доделете и број и соберете. Доколку добиете двоцифрен број соберете ги неговите цифри за да добиете едноцифрен.Така уште при запознавањето ќе можете да сфатите со каков маж сте си фатиле работа.

  А - 1

  Е - 5

  И - 9

  О - 6

  У – 3

  1 - Toj одлично се снаоѓа во кревет – но само кога е расположен и навистина сака секс. За жал тоа нема да се случува често. “Уморен сум!”, “Имав напорен работен ден!”, “Не можам сега!” се реченици кои често ќе ги каже. Околу него навистина ќе морате да се потрудите, а кога конечно ќе се фати на замката ќе биде исклучително нежен и страстен љубовник.

  2 - За овој маж никако не треба да тврдиме дека е совршен љубовник. Тој е досаден и е само бледа сенка на љубовник каков што секоја жена би сакала да има покрај себе. Тој сака да се фали со своите “потези”, иако тоа се само обични лаги. Ако повеќе се посвети на самиот себе можеби ќе дознае што е страст и желба. Затоа помогнете му подобро да се запознае самиот себе си.

  3 - Овој маж обожава секс, и тоа жесток. А при тоа обрнува внимание и на желбите на својата партнерка. Ќе се погрижи да создаде романтична атмосфера и ќе и посвети доволно внимание на жената со која е. Но после неколку недели поминати со него ќе имате чувство дека се е однапред испланирано - па набрзо ќе ви здодее сето тоа. Затоа ако не сакате досадата да се вовлече во вашиот љубовен живот изненадете го вие!

  4 - Со овој маж можете да доживеете неверојатен секс - но само ако имате исти интереси и желби како и тој. Тој нема никогаш да се откаже, дури и ќе се преправа дека нешто му годи иако не е така. Тоа сигурно значи дека повеќе му се допаѓа нешто друго, вие морате да откриете што е тоа - масажа или некоја одредена поза. Доколку тоа вас не ви се допаѓа... тешко вас!

  5 - Tука станува збор за многу шармантен маж. Тој ги знае сите ваши тајни желби и умее со еден допир да ве доведе до лудило. Понекогаш е доволен и поглед за да ве усреќи. Сепак, не смеете да го прашате кога и каде ги научил сите тие вештини, тоа може да го повреди.

  6 - Зад овој број се крие следнава порака: тој обожава секс, но во себе носи и нешто "животинско". Бројот 6 е ѓаволски број. Кога ќе се опушти нема да можете да го запрете. Можеби токму тоа ве излудува? Одлично! Доколку сакате да доживеете неверојатна среќа со овој човек, покажете му интензивни емоции и страст, сигурно нема да ве напушти.

  7 - Ниту еден маж нема да покаже повеќе сочувство од овој. Тој умее да го слуша соговорникот, многу е внимателен и нежен љубовник. Обожава да слуша нежна и романтична музика и да ужива со сите сетила. Дали е ова маж? ДА! Доколку тоа ви се допаѓа, препуштете му се и заборавете на се околу себе.

  8 - Осум е бројот на бесконечноста, а вие сте закачиле маж кој не знае за доста. Тој секогаш сака секс, и тоа интензивен. Сигурно ќе ви биде прекрасно, доколку и вие сте такви. Во спротивно ќе мора да ги задоволите неговите сетила на некој друг начин. Зошто да не!? Сето ова само ќе ја предизвика неговата страственост. Скоро секоја жена сонува за ваков маж.

  9 - Бројот девет симболизира дивина. Кога овој маж ќе ви ја демонстрира својата страст ќе имате чувство дека се наоѓате во некој друг свет. Него сексот му е во крвта, уметноста на заведувањето му е второ име. Единствен проблем е тоа што ништо друго не му паѓа на памет.
   
  На in.love.girl, nedzma и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
 2. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  7 :lol: . I LIKE IT VERY MUCH :)
   
  На sea-star и skopjanka0923 им се допаѓа ова.
 3. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  pa do nekade i tocno e.mi se padna br.8 romanticen e ama izgleda poveke go krie toa.ama sepak go sakam
   
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Гами супер е темава, ми се допаѓа. Браво!
  Ми се падна под број 6 и точно е до некаде :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cutebunny

  cutebunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  27
  Имам мал пробелем тука ...во името има 2* И и 1* А излегува 18+1 = 19 и сега 1+9 = 10 ? :D колку што приметив тука нема број 10...што ќе биде??
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  1. 1+0 колку е?
  Него мојов не го кажувам што испадна :x Ама одговорно тврдам дека нема врска :!:
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.492
  Врска нема,мојот е спротивност од бројот два.
   
  На 52Lotus му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  И мене да ми се паднеше бројот 5 ќе беше вистина :rofl:
  Ама вака... Е врска нема ова.
   
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Ми се падна бројот 7 :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  И мене бројот 7 :)
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Е да бе, значи сите кои го носат истото име се исти во кревет, а? :^)
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Лелее, ми испадна 7...Па мојон не е таков :lol:
   
 13. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  7-нема допирна точка со мојов.Ама ич нема врска со него описот за 7-ца.
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е да де, сите седмица :D Нема врска ова |(
   
 15. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  6 :wasntme: оу јеа..животинско ..ту сеј д лист. Вистина или не со мојот се совпадна... :$
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Апсолутно невистинито. |(
  Мислам ај....
   
 17. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  6 - Зад овој број се крие следнава порака: тој обожава секс, но во себе носи и нешто "животинско". Бројот 6 е ѓаволски број. Кога ќе се опушти нема да можете да го запрете. Можеби токму тоа ве излудува? Одлично! Доколку сакате да доживеете неверојатна среќа со овој човек, покажете му интензивни емоции и страст, сигурно нема да ве напушти.

  кај мене е точно :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  No.7 just like that :!: :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  7 - Ниту еден маж нема да покаже повеќе сочувство од овој. Тој умее да го слуша соговорникот, многу е внимателен и нежен љубовник. Обожава да слуша нежна и романтична музика и да ужива со сите сетила. Дали е ова маж? ДА! Доколку тоа ви се допаѓа, препуштете му се и заборавете на се околу себе.
  и мене 7 ца :lol: :lol:
  да беа бар овие на лото :lol: :lol: сепак мислам дека нешто од ова има во неговиот карактер
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.131
  Допаѓања:
  88.391
  Пол:
  Женски
  6ка :D точно! :rofl:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.