1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неговото име открива каков е во кревет

Дискусија во 'Секс' започната од gami, 25 декември 2010.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Дали навистина одговара она што го пишува за вашиот партнер? Очекувам ваши мислења :)

    Каков е во кревет?
    Дознајте каков партнер имате покрај себе - нумеролошко толкување на името. На секоја самогласка во имете доделете и број и соберете. Доколку добиете двоцифрен број соберете ги неговите цифри за да добиете едноцифрен.Така уште при запознавањето ќе можете да сфатите со каков маж сте си фатиле работа.

    А - 1

    Е - 5

    И - 9

    О - 6

    У – 3

    1 - Toj одлично се снаоѓа во кревет – но само кога е расположен и навистина сака секс. За жал тоа нема да се случува често. “Уморен сум!”, “Имав напорен работен ден!”, “Не можам сега!” се реченици кои често ќе ги каже. Околу него навистина ќе морате да се потрудите, а кога конечно ќе се фати на замката ќе биде исклучително нежен и страстен љубовник.

    2 - За овој маж никако не треба да тврдиме дека е совршен љубовник. Тој е досаден и е само бледа сенка на љубовник каков што секоја жена би сакала да има покрај себе. Тој сака да се фали со своите “потези”, иако тоа се само обични лаги. Ако повеќе се посвети на самиот себе можеби ќе дознае што е страст и желба. Затоа помогнете му подобро да се запознае самиот себе си.

    3 - Овој маж обожава секс, и тоа жесток. А при тоа обрнува внимание и на желбите на својата партнерка. Ќе се погрижи да создаде романтична атмосфера и ќе и посвети доволно внимание на жената со која е. Но после неколку недели поминати со него ќе имате чувство дека се е однапред испланирано - па набрзо ќе ви здодее сето тоа. Затоа ако не сакате досадата да се вовлече во вашиот љубовен живот изненадете го вие!

    4 - Со овој маж можете да доживеете неверојатен секс - но само ако имате исти интереси и желби како и тој. Тој нема никогаш да се откаже, дури и ќе се преправа дека нешто му годи иако не е така. Тоа сигурно значи дека повеќе му се допаѓа нешто друго, вие морате да откриете што е тоа - масажа или некоја одредена поза. Доколку тоа вас не ви се допаѓа... тешко вас!

    5 - Tука станува збор за многу шармантен маж. Тој ги знае сите ваши тајни желби и умее со еден допир да ве доведе до лудило. Понекогаш е доволен и поглед за да ве усреќи. Сепак, не смеете да го прашате кога и каде ги научил сите тие вештини, тоа може да го повреди.

    6 - Зад овој број се крие следнава порака: тој обожава секс, но во себе носи и нешто "животинско". Бројот 6 е ѓаволски број. Кога ќе се опушти нема да можете да го запрете. Можеби токму тоа ве излудува? Одлично! Доколку сакате да доживеете неверојатна среќа со овој човек, покажете му интензивни емоции и страст, сигурно нема да ве напушти.

    7 - Ниту еден маж нема да покаже повеќе сочувство од овој. Тој умее да го слуша соговорникот, многу е внимателен и нежен љубовник. Обожава да слуша нежна и романтична музика и да ужива со сите сетила. Дали е ова маж? ДА! Доколку тоа ви се допаѓа, препуштете му се и заборавете на се околу себе.

    8 - Осум е бројот на бесконечноста, а вие сте закачиле маж кој не знае за доста. Тој секогаш сака секс, и тоа интензивен. Сигурно ќе ви биде прекрасно, доколку и вие сте такви. Во спротивно ќе мора да ги задоволите неговите сетила на некој друг начин. Зошто да не!? Сето ова само ќе ја предизвика неговата страственост. Скоро секоја жена сонува за ваков маж.

    9 - Бројот девет симболизира дивина. Кога овој маж ќе ви ја демонстрира својата страст ќе имате чувство дека се наоѓате во некој друг свет. Него сексот му е во крвта, уметноста на заведувањето му е второ име. Единствен проблем е тоа што ништо друго не му паѓа на памет.
     
    На in.love.girl, nedzma и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
  2. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    7 :lol: . I LIKE IT VERY MUCH :)
     
    На sea-star и skopjanka0923 им се допаѓа ова.
  3. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    pa do nekade i tocno e.mi se padna br.8 romanticen e ama izgleda poveke go krie toa.ama sepak go sakam
     
  4. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Гами супер е темава, ми се допаѓа. Браво!
    Ми се падна под број 6 и точно е до некаде :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cutebunny

    cutebunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Имам мал пробелем тука ...во името има 2* И и 1* А излегува 18+1 = 19 и сега 1+9 = 10 ? :D колку што приметив тука нема број 10...што ќе биде??
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    1. 1+0 колку е?
    Него мојов не го кажувам што испадна :x Ама одговорно тврдам дека нема врска :!:
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.499
    Врска нема,мојот е спротивност од бројот два.
     
    На 52Lotus му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    И мене да ми се паднеше бројот 5 ќе беше вистина :rofl:
    Ама вака... Е врска нема ова.
     
  9. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Ми се падна бројот 7 :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  10. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    И мене бројот 7 :)
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е да бе, значи сите кои го носат истото име се исти во кревет, а? :^)
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  12. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Лелее, ми испадна 7...Па мојон не е таков :lol:
     
  13. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    7-нема допирна точка со мојов.Ама ич нема врска со него описот за 7-ца.
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е да де, сите седмица :D Нема врска ова |(
     
  15. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    6 :wasntme: оу јеа..животинско ..ту сеј д лист. Вистина или не со мојот се совпадна... :$
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Апсолутно невистинито. |(
    Мислам ај....
     
  17. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    6 - Зад овој број се крие следнава порака: тој обожава секс, но во себе носи и нешто "животинско". Бројот 6 е ѓаволски број. Кога ќе се опушти нема да можете да го запрете. Можеби токму тоа ве излудува? Одлично! Доколку сакате да доживеете неверојатна среќа со овој човек, покажете му интензивни емоции и страст, сигурно нема да ве напушти.

    кај мене е точно :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    No.7 just like that :!: :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    7 - Ниту еден маж нема да покаже повеќе сочувство од овој. Тој умее да го слуша соговорникот, многу е внимателен и нежен љубовник. Обожава да слуша нежна и романтична музика и да ужива со сите сетила. Дали е ова маж? ДА! Доколку тоа ви се допаѓа, препуштете му се и заборавете на се околу себе.
    и мене 7 ца :lol: :lol:
    да беа бар овие на лото :lol: :lol: сепак мислам дека нешто од ова има во неговиот карактер
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.392
    Пол:
    Женски
    6ка :D точно! :rofl:
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.