1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неготино

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Elenuskaa, 17 март 2012.

  1. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Мало но убаво грдаче, тука сум родена и порасната, си го сакам Неготино...
    Дали имате дојдено во Неготино? Како ви изгледа нашиот град?
     

    Прикачени фајлови:

    На Alishan30 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  2. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Имам дојдено,таму имам роднини :)
    навистина е убаво гратчето ;)
     
    На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Јас многу го сакам Неготино. Едно време работата многу ме носеше натака, еднаш неделно обавезно одев.
    Прв пат кога го видов ептен ме изненади пријатно, претходно мислев дека е нешто како предградие на Кавадарци, немав никакви очекувања. Имав и супер соработници, па може и поради нив многу го засакав Неготино.
     
    На Alishan30, mysterious и Elenuskaa им се допаѓа ова.
  4. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Колку само посакувам пак да одам.Не заради тоа дали е убав градот или не (сепак според мене е супер),ама тој град ми ги буди најголемите спомени од една зима...... :talk:
     
  5. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    убаво е местото го има најубавиот базент на цела македонија и знам дека таму одат од секаде од сите градови доаѓаат.
     
  6. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Базентот е гордоста. :D Јас сум од Неготино ама не ми убав ногу градот...Спортската сала ми е убава,зеленило.Сега има Стритбол( Street Ball),улична кошарка и врие од луѓе на плоштадот.Убаво е и кога е панаѓур,со септември ;) ;)
     
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.804
    Пол:
    Женски
    И од Неготино предложете ми убави места за јадење? Ресторанче, пицерија, сендвичара...
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Сендвичара Бизи Бургер
    Пицерија Ема
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  9. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Роден град, но воодушевување многу гоемо немам, мало. Немаме една салам установа, болницата наша на ништо не личи. Носепак тука живеам, сум израснала но не ми се допаѓа многу.
     
    На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Неготинчанки а не се познаваме, ма каков панаѓур само тоа кај нас остана, а во другите градови забави си прават и пеачи си викаат.
     
  11. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Се сложувам :|
     
  12. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.102
    Во Неготино - градот не сум била, ама сите пофалби за базенот :) Мислам дека е најубавиот базен (јавен) кај нас. Често одам летно време, единствена маана е премалиот избор на храна и пиење, ама самиот базен ми е ептен погоден :) :)
     
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Во градот сум бил еднаш. Не ми остави некој добар впечаток. А на базенот не сум бил, но сите го фалат. Сигурно нема да ми направи ќејф по сите тие базени видени во странство. :worried:
    И во аеродром кај нас во Скопје го фалеа базенот како еден од најдобрите, а базенот вришти.
     
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.102
    Абе се зависи што очекуваш, не е Аква Парк, обичен е базен, само голем, и искрено јас кога сум била секогаш било солидно чисто.
    Еве една сликичка од мене, има само еден тобоган на кој се немам пуштено, кај средниот базен има шанк во вода :)
    Иначе 3 ипол базени се - детски, еден ипол е среден (од плитко околу 120-130 па докај 2 метра) и длабок.
    [​IMG]


    И многу ми се свиѓа организацијата - посебен шанк за храна, посебни за пиење, посебен за сладолед/грицки, доволно простор за седење, лежење.
    Гардероба нема, не е довршен објектот.
     
    На Alishan30 и Marick14 им се допаѓа ова.
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас кога одам по вакви базени, прво сакам голем базен (овој е добар за мои критериуми), второ сакам добра музика да се пушта (а уште повеќе би сакал кога им диџеи), трето сакам да е чисто, четврто да има и ноќни капења и журки.

    А кај нас познавајќи го народов, наместо во веце, се мочаат во базенот. Ете и гардеробер фали, што е најважно. А тоа што има посебни шанкови за се, ми се допаѓа.
     
  16. Dorian Gray

    Dorian Gray Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Машки
    Такви базени што ги гледаш по туристички места не би имале економска исплатливост во градови како Неготино. Доволно убаво е и ова што го имаат.

    Инаку, очекувате од градови со 30-40.000 популација да живеат и функционираат како градови со милионска популација. Тоа никаде го нема.

    Неготино како град е можеби еден од урбанистичко најубаво уредените градови. Не мислам во смисла на естетика, туку на функционалност. Пропорционално поделени парцели, типски куќи, широки улици, линеарно подредени куќи. Не е она типичното македонско „гради каде што ќе ти се присака“. Имаат некаков ред.
     
  17. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Појди во Петрич, град со 30.000 жители и види каков базен имаат.
     
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.102
    Да, тоа им е голема маана, се гледа дека е почнат објектот (се наоѓа лево на мојава слика, скроз на крај - кај што има и детско игралиште), ама се надевам ќе го завршат.
    Од музиката бев задоволна, инаку бидејќи се води како ноќен клуб, веројатно и ноќно бањање има, нека кажат Неготинчани :)
    За мочање не знам, тоа па и не е баш што можам да откријам :D

    Инаку им фалат работи во менито, нема коктели на пример, нема голем избор на пиво итн.

    А и детскиот базен вистински е детски, на пр. на Истатов базенот е всушност за возрасни “детскиот дел“, нешто како џакузи им била замислата.
     
  19. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Летoвo бев вo Негoтинo зa нa бaзент. Прв пaт бев вo грaдoв, a пoрaнo сaмo пoминувaв пoкрaј негo. Кaкo грaд не ми се дoпaѓa мнoгу, немa ништo интереснo. Единственo бaзенoт ми oстaви дoбaр впечaтoк и пицaтa штo јa прaвaт. Музикaтa беше вo ред, единственo нештo штo фaли е гaрдерoбa дa имaaт, дa имa кaј дa се пресoблечеш, a не пo вецињa дa се oди. И дa, немaaт некoј гoлем избoр нa мени. :!:
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sannelaa

    Sannelaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Повеќе пати сум била во неготино базентот последниот пат ме разочара извадени плочки што буцкаат на нозе 60% беа роми што беа без култура во ред е да скокаш или да напрскаш некој ама нивното беше претерано. Бизи бургер и ема пицеријата не ми се тоа што беа храната е сменета не е како претходно. Многу пријатно се изненадив од ресторан балкански храна беше одлична местото пријатно услуга супер и не е скапо. Паркчето на саат кула за мали деца ми е екстра како и куќите на саат кула повеќето се нови и преубави. Фин народ се според мене подобри од кавадарчани. Ме интересира памела не сум била до сега таму освен во бензиската. Дали е ресторан тоа горе со базент или бар.