Недела-денот кога градот е најнеактивен

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од I I, 20 февруари 2017.

 1. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Во Гостивар во Недела не е баш толку тишина,полни се кафичите,некој кога е лето покрај кеј,и во пролет исто.Ем накратко ги забораваш проблемите и се раздвижуваш.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  50.001
  Пол:
  Женски
  Недела е ден кој некои си го користат да останат во својот дом и да се одморат, да наполнат батерии за новата работна недела, па и да сработат нешто по дома што не стигнале во работните денови. Други одат во викендици на оддалечени места, трети исто така посетуваат некои места во близина на градот, го користат слободниот ден за прошетка. Четврти посетуваат роднини или пријатели во друг град со кои не се виделе долго време. А и продавници и институции не работат па луѓето многу ги нема по улици растрчани наваму натаму; не одат на работа, не одат ниту да завршат работа. Има по некој кој излегол да пие кафе. :lol:
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  19.179
  Пол:
  Женски
  Недела ми е секогаш скапан ден.
  Саботата ако заглавам и во недела ми е јако.
  Иначе денов е бош, бош и ме нервира.Све е мртво.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.601
  Пол:
  Женски
  Недела е ден за одмор, шетање, но малку и пасивен ден. Ако понеделникот ми е напорен, уште од недела вечер го мислам. Во целина, ми е убав ден.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.