1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недела-денот кога градот е најнеактивен

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од I I, 20 февруари 2017.

  1. mizerija

    mizerija Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Во Гостивар во Недела не е баш толку тишина,полни се кафичите,некој кога е лето покрај кеј,и во пролет исто.Ем накратко ги забораваш проблемите и се раздвижуваш.
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Недела е ден кој некои си го користат да останат во својот дом и да се одморат, да наполнат батерии за новата работна недела, па и да сработат нешто по дома што не стигнале во работните денови. Други одат во викендици на оддалечени места, трети исто така посетуваат некои места во близина на градот, го користат слободниот ден за прошетка. Четврти посетуваат роднини или пријатели во друг град со кои не се виделе долго време. А и продавници и институции не работат па луѓето многу ги нема по улици растрчани наваму натаму; не одат на работа, не одат ниту да завршат работа. Има по некој кој излегол да пие кафе. :lol:
     
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Недела ми е секогаш скапан ден.
    Саботата ако заглавам и во недела ми е јако.
    Иначе денов е бош, бош и ме нервира.Све е мртво.
     
  4. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Недела е ден за одмор, шетање, но малку и пасивен ден. Ако понеделникот ми е напорен, уште од недела вечер го мислам. Во целина, ми е убав ден.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.