1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недела е...

Дискусија во 'Слободно време' започната од doll, 6 декември 2009.

 1. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  EE SAKAM DA ZNAM BAS KAKO KE GO POMINETE DENESNIOV DEN? :) NEDELA VOOBICAENO E DEN KOGA SITE SME DOMA I SO SEMEJSTVOTO . JAS PLANIRAM DA ODAM DO CRKVA, DA SE VIDAM SO DRUGARKA MI, DA ISCISTAM MALCE PO DOMA, DA ODMARAM A VECER SE ZNAE- SO DECKOTO ! :mrgreen: VIE? :D
   
 2. flower

  flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  14
  Nedela e najtapa den...den pred ponedelnik :twisted: denes ke ja kitam elkata ...praznici se blizat hhhhh
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  недела е досаден ден...по телевизија нема ништо....притисокот на вода е слаб зошто сите се дома и перат и се бањаат....струјата е бетер послаба...а за интернетов да не зборам паѓа и се кочи како луд :mrgreen:
  епа тоа е недела семејството на куп и нормално сакале - неќеле ќе поминеме некој саат повеќе заедно и може да падне и некоја кавга... :lol: :lol: :lol:
   
  На LittlePinky, crazylady и gocedelcevstip им се допаѓа ова.
 4. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Мој ден.
  Полн со меланхолија, убавини.
  Обично пишувам во недела, и тоа импулсивно.
  Се шетав денес по ветер со љубовта.
  А инаку, сконцентрирано уживам, слушам музика, готвам... Ја сакам иако знае да биде напорна. :)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Недела - супер ден.
  Вечерта не морам да излегувам :lol: :lol: па можам да си правам еден куп други работи.
  Уште да сум втора смена утредента!
  Милина! :D
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Недела ми е некако најтапа ден. И така сум стално на работа, а кога е недела па уште повеќе се нервирам пошто недела е нели ден за одмор. А и се нервирам со проклетите автобуси што и така се ретки, а не па во недела.
   
 7. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  недела е бош ден сите дома досада утре е понеделник книга не сум фанала цел викенд :x :x :x :x само гумуш на сител реприза гледам и ништо друго
   
 8. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  44
  недела? кога ќе станам ја чистам собата прво...а после зависи од времето..ако е убаво обавезно некоја комбинација правам ако не е се излежавам гледам тв...
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Уф, зависит!
  Некогаш неделите ми се преубај.. а некогаш предосадни. Зависи во кој Mood сум =) како и да е... едно единствено ме нервира.. следниот ден е понеделник... :|
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Nedelja, prokleta nedelja,Nigde nikog, pustinja u nasim snovima,Jos samo sjecanja...
  Коа ќе ми текне на недела се потсеќам на летото 2009 то...ех таа недела... ;(
  А иначе недела ко недела ќе си поспијам и коа ќе станам ме мрзи да се облечам...ај ќе се намолам некако дошло 2 саат после ќе седнам да учам оп 3 време за ручек па ќе седнам на ПЦ и во 7 ќе ми текне дека имав за учење а и дека треба да се бањам да пеглам коса и книги да спремам... е тоа е секоја недела... :lol:
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Еееее недела е сите форумџики спијат нема кој да ме дружи...
   
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Недела како недела :D Обично сите дома спеме до кај 12 да одмореме па псоел стануваме се спремаме и обично одиме кај баба ми на ручек..традиционално се собира цела фамилија аа богами многу сме и затоа не одиме секоја недела да не ја мачиме многу баба :D ако пак не сме кај баба ми дома спрема мајка ми нешто така побогато и ручаме па после кој шо си има работа ..јас најчесто учам,читам нешто или седам пред компјутер или па излежавам се гледам некое филмче а покасно излезам со другарките или дечко ми и така помине и недела :)
   
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  недела е ден за посета на баба и дедо.... :D :D :D :D :D
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Аaaaa Go-Girl,Затоа дури сега седнувам на фемина.Си бев на ручек кај баба и дедо,сега нека ќутат до наредната недела,ако не и подоцна ;) Ама гледаш де јас и ти многу сме биле слични,истомисленици :D
  А инаку недела ми е ден само за мене,на никој не го давам,и правам се што ќе ми текне!
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  :lol: :lol: :lol: јас бев само на кафенце...ама многу ми е мило кога ќе ги видам како се радуваат на мојата посета па макар и на кратко :D
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Уф нема баба и дедо што не се радуваат на внуците.Овие моиве ме пукнаа,ама ај уште малку поседете,што ќе прајме ние после :lol: Ама доста беше.Имам и други работи ;)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Nedela mi e den za "domacinski" raboti.
  Perenje ,peglanje,rucek itd!
  Najubavo mi e vo nedela sto se odmaram maksimalno i se spremam za ponedelnik.
   
 18. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
  Дефинитивно НАЈтапа ден... :twisted:
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Недела е...Неделите секогаш ме потсетуваат на тоа колку малку ти значам.Поминувај се, забавувај се...И ти и јас знаеме дека утре пак ќе бидам тука и покрај се.Не се работи за тоа дека сум заљубена или затоа што така треба.Едноставно сум се помирила дека нашиот однос е таков.Можеби подобро од ова ни не знаеме... :(
   
 20. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Па нели недела е ден за одмор и релаксација од полната недела што сте ја имале за да наполните батерии за наредната што ве чека ! Недела како недела,спиење до покасно,кафе во кревет,лагано да одлучам што ќе облечам и како ќе се дотерам ако излезам . Наваму натаму денот поминал .Е сега вечерта ... најубаво ми е кога си ја поминувам со дечкото во онака опуштена атмосфера полека ... мм дури мерак ме фати за недела да дојде хаха