1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недела е...

Дискусија во 'Слободно време' започната од doll, 6 декември 2009.

  1. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Во недела спијам обично до 1 и пол.После ја чистам собата,ќе учам нешто,малку на нет,се капам и ако остане време со другарките кафе пијам.А да,за ручек мора да јадам со домашните,не можам да ги слушам после да викаат колку сум била некултурна и колку сум била оддалечена од нив пфт
     
  2. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    е значи оваа недела ми е нагрозниот ден.Уште рано насабајле си испокарав со мојте дома, времето е ладно, дожд, ветер, од се по нешто :twisted: вечер сум на именден на брат ми, и после на излавање, па да се надеваме дека ќе си поминам убаво :) А после кога ќе идам на кафенце можеби и спортска ќе уплатам, па што биде нека биде :D
     
  3. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Подготовки за новата работна недела.Генералки по дома, тивка атмосфера.Дрвацата расцветани, а времето тмурно и надвиснато, небаре небото со раце ќе го дофатам.Тоа ти е, Марта има умови триста! Огнот тивко си пукоти, го испив кафето, а сега си правам чајче.А и за учење имам.
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    недела...сите сме дома....времево баш денес не е баш за шетање....ни се скри сонцето....и од сабајле успеав да се испокарам со домашниве...ама па си го бараше малоно ми закачил вируси на компјутерот :Down:
     
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Семеен ручек и многу муабети. Убава недела.
    п.с. Вечер сум на роденден. Би требало да е убаво :)))
     
  6. Lady-Mistique

    Lady-Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Релаксирано .. нога под нога на денешниве обиди од сонценце ... ветрето што пиркаше ептен ми годеше ... да можев, ќе го продолжев денов...
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Конечно си ги средив алиштата денес.Супер си го поминав денов.Убав семеен ручек,кафе со другарките и мала прошетка :)
     
  8. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    мразам недела |( станав во 10, имам мноооооооогу за учење и ни третина од тоа не научив.само се плеткав низ дома, 6 пати се слушнав со дечко ми, па излеговме во 5 и се вратив пред 1 час ;) сега еве разгледувам што има по нетов и да си легнааам на крајот :P
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    nedela e tapa den ne ja sakam mnogu mnogu a nemam nekoja rutina koja moram da ja zavrsam bas nedela. pravam sto sakam i koga sakam moze i cel den da se legacam a moze i da zavrsam obvrski za cela nedela. ne e biten denot bitno e raspolozenieto. voglavno nedela e tapa :)
     
  10. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Najdosaden den!
     
  11. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    obozavam nedela i odlicno ja koristam sekogas spieme do pokasno,decko mi e doma ne e na rabota,me budi so kafence,pa posle prosetka,popladne gosti,pred legnuvanje filmce nekoe i na kraj kako i sekoja vecer zavrsuvam na forumov od kako ke mi zaspie i taka sekoja nedela...
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    i jas go sakam denot nedela, posebno koga e vaka ubavo vremeto,pa mozes da setas,nemas obrvski,pa si doagjs doma na ubav rucek...
     
  13. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    недела.. најдосаден ден, сама сум дома, нема што да правам, дремам пред компјутерот, времето е катастрофа, а и јас сум нервозна :@ Се надевам дека од утре работите ќе тргнат на подобро ;) ;)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ....прекрасно е :f: :sun: :music:
    Имам обврски - да, но знам дека ќе завршат и дека ме чекаат неколку пријатни часови поминати во прекрасно друштво :*
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    ........а јас се уште сум во пижами си седам и си уживам
     
  16. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    јас си уживам а за утре тест 20 лекции за учење..ич не му ја мислам :( :D
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    :o зарем уште ??????
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Oваа Недела ќе ја вметнам меѓу оние најубави :)
    Сабајлето бев в црква и имаше повеќе претставници од различни религии.
    Најголем впечаток ми остави православниот претставник од Индија!!!! Колку беше среќен чоекот. Сите му пријдевме на крајот од литургијата, со сите се изнаслика, со сите праеше муабет, се трудеше и по некој македонски збор да кажит. Бооо .. мнооогу јак ден! Утринска радост. Плус си се видов со внуката, сонце најмило :)
    И така, среќна.. се вратив дома - ме чекаше роденденската торта од вујче :lol:
    После тоа.. буквално се комирав и спиев 3 сати :wasntme:
     
  19. Street.chic

    Street.chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    24
  20. Ivanovic

    Ivanovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    недела како недела,најдосаден ден.си станам од спиење околу 2 часот,си седам по пиџами до 6-7 часот,бидејќи ме мрзи да се облечам.хах потоа се спремам излезам на кафе и тоа се само да се разбие досадата хахха