1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недела е...

Дискусија во 'Слободно време' започната од doll, 6 декември 2009.

  1. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Недела е...
    Станувам и уште од утро сум мрзлива,ме мрзи да се облечам и да јадам,сите се дома и чекаат ред да се искапат |( ,мајками ќе земе цел ден ќе бриши прашина,ќе ми ја дупне главата со правосмукалката..Попладне ќе земам да повторам за на школо,ќе одберам облека за утредента и ќе се излежавам пред тв...Ќе си легнам порано,за да можам да ја започам неделата наспана иполна со енергија ;)
    Всушност,недела е еден досаден ден кога се мислиш каква занимација да најдеш :angel: Полнење на батериите и посветување време на самата себеси! Така јас го сфаќам овој ден :D
     
  2. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Недела е глуп ден :devil: ,бидејки во недела учам,пишувам домашна потоа се бањам за разлика од сабота што цел ден се излежавам :$
     
  3. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Многу досаден ден... баш ништо не правам цел ден. :bow:
     
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Мразам недели, ама оваа недела излезе поинаква од другите. Нит чистев, нит средував, ништо. Цел ден го поминав читајќи, и шетајќи додека е прекрасно времето. :inlove:
     
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Недела е единствениот слободен ден кој го имам! Жалам што секогаш морам овој ден да го поминам сама дома, и понекогаш многу депресивно ми влијае таа самотија! Понекогаш пак уживам цел ден да си го посветам само на себе!
    Некогаш овој ден го доживував како најдосаден ден, особено кога бев студентка и ученичка ова беше денот што најмногу го мразев,умирав од досада...сега е поинаку,недела ми е ден кога можам да спијам до колку сакам, недела е ден за целодневно излежување, седење пред компјутер неограничено...ден што самата јас си го организирам зависно од расположението! постојат и такви ,,недели,, (како оваа денешнава) кога сакам повеќе гужва по дома,ама бргу се помирувам со фактото дека недела од секогаш за мене била ден без значајни случувања!
     
  6. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    најдосадниот,најглупавиот,најбавниот ден во цела недела ... Што правам? -учам :| :swear:
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И мене ми е денов за учење ама ич па не ми се седнува да учам .. Брзо ми поминува а во исто време и споро .. не знам како да објаснам .. Ама тажен ден ми е недела :^)
     
  8. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    ... или најдосаден или најинтересен ден .... нема средина
    (за мене)
     
  9. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Јас не ја сакам неделата. Уште кога идев во школо не ми се допаѓаше неделата. Посебно се нервирам кога ќе се стемни и знам дека доаѓа нова работна седмица. Инаку кога се празници не ми смета неделата :)
     
  10. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Тажна недела е...денеска потажна од сите други поминати
     
  11. Miah

    Miah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    Ја мразам недела затоа што после неа има 5 РАБОТНИ ДЕНА !-.-'
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    E денешната недела ме нервира, онака како да стојам пред бездна, така се чувствувам |(
     
  13. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Недела:спреманје за другите работни дена :doh:
     
  14. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Не знам од каде толку елан за работа. Чистев, пеглав, пружав алишта, сега ќе го преуредувам плакарот. Трешти музика дома... За некое чудо убаво ми е и воопшто не ме нервира што од утре почнува работна недела. Уживам во овој неделен ден ;)
     
  15. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
  16. PrettyWoman

    PrettyWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    недела е ден за капење што би рекол еден мој школски :D ден за одмор и релаксација но и за подготовка за работната седмица која следи
     
  17. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Најдосаден фамилијарен ден. Како празник, или слава. Е така ја чувстувам јас баба Недела! Иако е толку депримирачка, кога ќе помислиш што е следно во неделава..
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Nedelja, prokleta nedelja... Се успав денес за на работа. Мозокот сетиран на недела и си мисли не мора да станува :^) Е мразам недела(освен коа сум слободна, тогаш ја љубам :$ )
     
  19. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Зависи за кого е недела ден за одмор, јас секогаш сум на работа :devil:
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Недела... искрено е катастрофа ден. Последен ден од викендот, некако мрачен и глупав, знаеш дека треба да легнеш порано за да сабајле станеш у седум за на школо. -.- Знаеш дека те чека доолга недела и напорна и ќе треба да учиш секој ден. Петок - дефинитивно докажано најдобар, опуштен и ден за релаксација. :)