1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недели на модата

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ocila, 2 јули 2013.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Недели на модата се одржуваат во повеќе градови ширум светот и на нив најчесто се претставува модата за следната сезона.
  Најчесто учествуваат големи модни имиња со своите колекции кои го диктираат модниот тренд.
  Што мислите вие?
  Ги следите ли модните недели?
  Ви се допаѓаат??
  Темава е општо за сите модни недели, па може и другите да се коментираат.