1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недолични коментари кон трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Delgadina, 21 октомври 2012.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    :D :inlove:

    Не се сеќавам јас, некој да ми искоментирал нешто лошо додека бев бремена.
    Или имам проблем со меморијата, или им било страв на луѓето, да не паднам врз нив :D
     
    На EuHenIa и makedonkamak им се допаѓа ова.
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Реално, ама баш ништо лошо не сум слушнала за трудница некој да кажал.
    Ќути, молим те , сред зима одам во МВР по новата лична карта и замисли службеникот ме поштеди од шетање до другата соба зошто ме виде цела задишана кога влегов и цел среќен оти цел ден имал работа со трудни жени:rofl:.
     
    На Meckicja и WildMk им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175

    Ете, такви предности се добредојдени :inlove:
    Да ти стане некој да седнеш, да заврши работа за тебе, да ти ги подигне некој торбите!
    Одлична идеја, сеа ќе опнам труднички фустан, и така ќе шетам!! :D
    Ионака сите мислат дека сум трудна цело време, барем да искористам од муабетот :D
     
    На Meckicja, azelea, Milaаа991 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Ме насмеа:rofl::rofl::rofl:
    Користи додека можеш , нели?:wasntme:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Јас некни на гости бев и беше посно, неможев ништо да каснам оти не јадам риба уште и имаше една торта со вишни и изедов цело тањирче :) и ми беше срам најмногу од свекор ми и свекрва ми и тие беа на гости, ко да ми се потпулуваја :D никој ништо не ми рече јас неубаво се осетив :$ И замислете уште сакав ама не зедов од срам. (Иначе бевме на гости од 13:00 до 18:00)
     
    На WildMk и makedonkamak им се допаѓа ова.
  6. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Budalce si, ja se pravam maf, odi neka mi prozbori nekoj. Mnogu kjutime.i nie nekogas ne velam.ne.
     
    На Meckicja, WildMk и lackygirl им се допаѓа ова.
  7. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Кога бев трудна имав поголем газ од стомак. И оти зима се погоди до 9 месец мислеа дека сум здебелена :)
    Чуварот на работа, едно откачено човече, ми вика едно сабајле: леле колешке машала многу убаво изгледаш, од позади те гледам ко Шаќира си :)
    Јас му викам: растам колега, како напред така позади.
    Он кутар цел ???????
    Викам: па трудна сум.
    Ееее, вика, колешке ја у стомак не те гледам.
    Ова во декември се случува, јас на 3 јануар се породив
     
    На Meckicja, azelea, Martka и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Порано многу се замарав, сега дури пред некој месец на коментар од мајка од градинка одвалив безобразно. Она мене: Ау машала, сигурна си дека не се близнаци? ; Јас: Па беа ама едното исчезна уште на почеток (што е вистина). Од тогаш ни добар ден не ми вика.

    имаше и момент од друга: Леле леле кој се тркала (патем во количка го влече до градинка 4 годишно дете)
    - Очигледно ти пошо со количка.

    Одвај чекам да си го гушкам јунаков, ме отепа од клоцање.
     
    На azelea, Kitten, tambelina и 5 други им се допаѓа ова.
  9. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Јади си колку ти се јаде ич да не ти е гајле. Луге збореле и ке зборат. Ако не земеш, па ке речат оваа ништо не зема, трудна, а манекенка сака да биде.
     
    На Martka, stevemila, tambelina и 3 други им се допаѓа ова.
  10. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум чула некој недоличен коментар а и реално не би ми сметало ако некој ми го прокоментира стомакот или килограмите или слично. Такви коментари би ме навредиле надвор од бременост, а за време на бременоста нормални ми се сите тие муабети..овде многу им се радуваат на трудници, цело време добивав комплименти и честитки и насмевки од минувачите..плус секаде се пољубезни, и во маркет се нудат за помош, си има посебна каса за трудни а и да нема ми отстапуваат место така да се осеќав како холивудска ѕвезда или како кој знае што да правам за човештвото:Dдури ми беше незгодно од толку внимание..
     
    На Meckicja, 1209, stevemila и 5 други им се допаѓа ова.
  11. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Колку сака нека има недолични и лични коментари, бременоста ми беше еден од најубавите периоди во животот. И тежината и препотувањето и задишувањето и нискиот притисок, ништо не ми сметаше, се осеќав како најубавата жена на светот. Би родила уште едно само за да бидам бремена по втор пат :)
     
    На Meckicja, duffi, didisi и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Коментари не ми биле упатени лично, ама како ме изнервира една госпоЖа на грчкиот фришоп пред една недела.. Јас со толкав стомак си стојам настрана и не одам во гужвата за да не ме удрат, и се свртев едни креми да глеам ама ептен во рафтот начукана, кога една уфурана (млада мајка), помина до мене и намерно мислам ме удри со ранецот кој сигурно тежеше 4-5кила. Абе ме однесе!
    Ниту да се сврте да ми се извини, ни да ме погледне. Викам лелеее ко коњ некој, ич култура да немаат ова грчиштава! Коа слушам, скопски си цепа со маж и (facepalm)
    Со мало детенце од 2-3год беше, па и она била во моја ситуација... Глупача, ептен грдо се осетив што не и се развикав.
     
    На Meckicja, azelea, stevemila и 2 други им се допаѓа ова.
  13. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Свеки индиректно ми кажа дека сум дебела :^)
    Демек мм многу ослабел, а овој и вика, не, се мерам ист сум. Ај може дека со кукла те споредувам, па така ми идеш. :x и мм и вика, ама споредба, маж со трудна жена (facepalm)
    Ама не сум и го заборавила ]:)
     
    На Annora, Meckicja, duffi и 8 други им се допаѓа ова.
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    :rofl:
    Леле алал да му е на чуварот, се изнасмеав :D

    И мене вторава бременост некои колеги/колешки ме приметија тек 7-8ми месец, дури се чудев како е можно кога цело време носев тесна гардероба уз тело.
    Јас не сум примила недолични коментари, баш напротив многу пофалби добив за изгледот, посебно на работа. А за понашањето на одредени луѓе не би ни да коментирам...само ќе кажам не е до менталитетот, до карактерот и културата е!
     
    На duffi, TeddyGrey, azelea и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    15.279
    @EuHenIa леле се пресмеав жено,цар :D
    @Delgadina :bow:,така само со тие што сакат да брецат,убаво си има кажала кај им е местото.

    Немам искуство на коментари кога бев бремена,само на работа бев изненадена од жените колешки,никоја ниту еднаш не се понуди за помош кога требало,секој пат тоа го правеа мажите постојано ми се нудеа,не дека ми беше потребно толку,но не се ни нудеа.
    А инаку најмногу ме нервираат коментари на трудници околу полот какво е па што е,па кога ќе им кажат девојче ,и онака жално ааа ако нека е живо и здраво ,Бог да чува (facepalm)
     
    На makedonkamak, Meckicja, duffi и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Zavcera koga bev na transfuziologija edna od tie zeni sto cekaa red so mene I vika na druga za mene kako da ne sum bila trudna a I stvarno nemam stomak mnogu iako sum 17 ned trudna
     
  17. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.706
    Катастрофа. Колку мизерно :^)
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Edna pak na transfuziologija bese e vika nie na vremeto em trudni em na nivite rabotevme a ovie sega trudni ne sakaat ni red da cekaat a ne pak da rabotat nesto posto nas trudnite dr ne ne ostava da cekame I mene mi pukna filmot I I vikam gospogo dali ti si se zaprasala kakvi trudnici doagaat ovde oti nekoj od niv se so visoko rizicni bremenosti I zamolce neznaese sto da kaze
     
    На Rabbit 97, Martka и lackygirl им се допаѓа ова.
  19. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.946
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Убаво си и кажала, несалам луѓе па уште жена така да ти речи, што поминала низ тие да речам 'слатки' маки (facepalm)
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ***Najsrekna***

    ***Najsrekna*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    641
    Пол:
    Женски
    Не знаев во која тема да пишам па си викам ајде тука...
    Не знам дали јас сум нервозна и се ми смета или луѓето околу мене не се како што треба.Имено најмногу што ме нервира периодов во кој веќе сите дознаваат за мојата бременост се коментарите од типот"ајдеее што ви текна пак сега оваа работа,си имате едно машко едно женсто зошто одите на трето?Знаете вие колку е тешко да се изгледа едно дете а вие одите на трето?" Можеби немаше толку да ме нервираат и болат овие коментари ако беа од подалечни мои... напротив подалечните беа порадосни одколку поблиските.Не знам како да се поставам и како да реагирам:^):swear: Дали некој од вас се има соочено со ваква ситуација и како сте се поставиле?
     
    На Charlotte* му/ѝ се допаѓа ова.