1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недолични коментари кон трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од Delgadina, 21 октомври 2012.

  1. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Јас на пример откако сум трудна 100 пати повеќе се заморувам и имам болки во грбот од пред да бидам трудна. Се чувствувам како препарирана и тешко ми е да се наведнам. Верувам дека 80 % од трудниците во 8 или 9 мес се чувствуваат така. Плус некои имаат и страшни киселини, мачнини и главоболки. Така да за мене тоа е доволен аргумент. Но јас сепак не барам од никој ништо, ако на некој што се чувствува добро му текни да ми отстапи место би било супер, ако не ќе се издржи секако. За мене тоа што носам живот и го создавам во мене е света работа. Но истовремено работа која ме троши 24 часа 7 дена во неделата 9 месеци. Па тоа подразбира и слабокрвност, несвесници, болки во зглобови и мускули. И за жал не сите имаме некој да трча по нас и колку и да ни е тешко некогаш мора нешто и сами да направиме. Мојот маж работи по 12 часа, живееме сами и ако чекам на друг би умреле за јадење. Така да секогаш треба да се гледа и од друга преспектива.
     
    На crazylady, BlackNight, supergirlmb и 4 други им се допаѓа ова.
  2. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Ооо ја барав темава да можам тука да се испукам доста го малтретирав мм со милион прашања како може некои личности да се толку многу досадни :rofl: како бе може така не третираат како 15 години да имаме јадиш ли? што јадиш? малку јадиш, а да ја јадеш повеќе?во една минута 100 пати истото и комбинации на кои кога ке помислам ми се лоши не па да ги јадам :headbang:. Јадаааам не се секирајте не сум на рестрикции јадам по неколку пати на ден мали ама здрави оброци сега ради крвта и обрнувам повеќе внимание амааа јадаааам не ме замарајте веќе :rofl: ако не пак да ставам една цевка во грло и да ја полнам постојано па нека претекува од неа ако неке надолу :devil: досадни се аман више се движиш ли јадиш ли? не бре ништо неправам паразитирам по дома .... свашта :fubar:
     
    На crazylady, Butterfly1107, Makedonka007 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.034
    Пол:
    Женски
    Пред да останам бремена бев многу слаба со рамен стомак и тн. Сите коментари беа мора малку да се здебелиш многу си слаба.Здебелена сум 20 кила и сум веќе пред пораѓање, не ми се познаваат тие кила колку што сум отечена. Кога ке се породам сакам само меше рамно и да сум без оток. Облиниве нека ми ги.
    Кога ке слушнам еј си се здебелила, колкава си, ми иде очите да ги изавадам:emo: еј да?! Па може дека сум 9ти месец па затоа? Може дека сум 20 кила здебелена и може дека сум отечена? Може ако не да се ставам на диета ако ви е кејф?
    Еј ама си испукала е што да правам де? Се мачкам од 8ма недела со се и сешто ама гени на мајка ми кај испукала она со мен3 таму и јас со керка. Што можам јас тука?
    Ако си трудна не си болна. Епа да болна сум. Побитно ми е мене да ми е убаво со бебе во стомак него на вас и чао! И ке одмарам и ке лежам и ке седам и нема да работам ако не се осеќам способна. Ух секакви коментри имам чуено ако продолжам нема да застанам:worried:(lalala)
     
    На MajaLeon123, crazylady, Butterfly1107 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Затоа ја дома си седам, највише и да избегнам вакви малтретирања од луѓе од секаде.
     
    На crazylady и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  5. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    И домааа ме напаѓаат на мобилен не престануваат ке ги блокирам уште малку ако продолжат :lol:
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Ма не смее бре никој да те нервира хелооооу трудница си... Стај си слушалици со музиче хехехе
     
    На crazylady, Makedonka007 и ***Bony*** им се допаѓа ова.
  7. ***Bony***

    ***Bony*** Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.041
    Пол:
    Женски
    Паметно утре цел ден ке го поминам така додека да си одам гостите хахаха
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Imperatorka5

    Imperatorka5 Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Dali mu se slucuva na nekoj vo bremenosta da ima ispadi na ljubomora...koga i da izlezam so maz mi dali prodavacka dali nekoa rabotnicka site nekako osekam deka go "smekat" maz mi i jas se osekam glupo preglupo...ko da ne postojam...strav mi e da izlezam so nego nadvor poveke..sekoe izleguvanje jas se vrakam doma so nacrpen materijal za nervoza..imam bliznaci mnogu hormoni i mi idat so pistol da se setam zs nemozam da spijam navecer, mi idat facite na zenistata kako mu se smeskat, a i toj se ponasat taka fino prefino i gi zavedvit na nekoj nacin. Mu imam kazano deka mi smeta ova a toj mi vika pa taka normalno site se ponasale. Mi idat nokaut faza da mu dadam direktno. E sega neznam ova do trudnoca e ili stvarno pocnuvam da stanuvam ljubomorna, neznam dali e normalno ova ama ne se izdrzuva. Help feminki
     
    На Fallen.Angel и crazylady им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Нормално е. Јас пак други мисли имам. Се здебелив и си велам готово не сум му веќе убава, ќе помине некоја згодна покрај нас јас грдо се осеќам. И мене некогаш така ми иде да земам некоја за коса да ја фатам..
     
    На Imperatorka5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    Да знаеш дека сега си му наjубава (fingers)
     
    На Meckicja и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  11. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Мене денес ме извади од такт золва ми.
    И таа е бремена и денес нешто ми изусти многу малечко ти е бебето,мене во 18та недела ми беше 500гр, 210 гр е многу малку.
    Не знам што повеќе ме извади од такт, дали тоа таа што рече или тоа што јас културно и објаснив дека малку ги помешала неделите дека кога била на скриниг во 24та недела и било 500гр,не во 18та.
    И почна да ми оправа. Реков во ред си е моето бебе, да не беше во ред ќе кажеа докторите.
    И ептен ми е криво што не и се развикав. Мое дете, мој проблем е неговата килажа, гледај си го твоето. Јас не се мешам, немој ни ти.
    Ама ете глупав човек сум јас. Што заќутувам, одговарам културно на идиоти што намерно провоцираат.
    Знам дека не е којзнае што ова. Ама знае дека си имам ризична бременост. Па немој да си мајмун ,да ме загрижуваш, а при тоа поим немаш од ништо.
    Ја трпам и за други ситници: Ќе се пораѓам приватно, не можам јас во таа нечистотија државно,не сум јас за тоа, а при тоа ме гледа мене дека одлучивме да одиме на државно со мм.|(|(|(|(
     
    На Majka987, Bebac, Kaetana и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Imperatorka5

    Imperatorka5 Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Гуска. Од денес строго на игнор. Неможе да ти го е*е денот и бременоста некоја проста.
     
    На Bebac, Maja92@, MidwifeM и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Се нервирам затоа што поим нема од ништо од бременоста. Јас читам, ме интересира, прaшувам овде. Таа вели јас не се замарам да читам, што ќе ми речат тоа правам,вели ее мајките наши не биле толку учени па не изгледале нас.(facepalm)
    Можеби требаше и јас да и речам за Санте дека има лоши муабети. Ама не, јас сум учена да не се мешам кај што не ми е место.
    Следен пат мислам дека лом ќе ја направам,ако ми искоментира пак некоја глупост.
     
    На Bebac и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
  14. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Абе какво лом праење, што ќе ти се нервози. Батали ја што сака нека збори. А она у Санте ли ќе оди? Ми е гајле за третманот што ќе го добијам ако нема доктори и анестезиолози во болницата |(
     
    На NarCis@, Jana06, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не сум трудница и не сум за темава. Ама не можев да се воздржам следен пат само речи и ''Гледај си го своето бебе". Ниту да се објаснуваш ниту ништо.
     
    На SummerGirl и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
  16. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    за таквата да ти се фати (fingers)
    арно што не си се дерела, ќе успеела во намерата.. тури и пепел на таква ситна душа
     
    На SummerGirl и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
  17. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Да ,презадоволни се од докторката и тимот таму. Ни се испофали. Секое доаѓање кај нас со маж и ги фалат тие од приватниве.
    Врв на глупоста: ќе раѓам природно вели без анестезија со епидурал. И ај сеа. Јас и кажувам епидуралот е анестезија и објаснувам што сум читала. Не е вели анестезија ,тоа ти е за побрзо да се отвориш да не се мачиш. И јас заќутувам на глупоста(facepalm)
    Битно таа е во право.

    Искрено во сево ова ме нервира што не и вратив како што треба.
    Велам сега на скриниг ако ми потврдат дека е девојче ќе купам полно венчиња и марами за на глава. И вели што ќе ти се од одма
    Ќе ја повиваш на почеток.
    Прво ќе размислам за тоа дали ќе го повивам, не е твоја одлука тоа. Јас одлучувам. Ама не. Јас наместо тоа и реков здравје ќе видиме.Пак со фино..

    @buba4e89 @LiliBoz Никогаш не се дерам, ама не престанува. Мислам дека треба еднаш лом да ја направам да знае кај и е местото. Ама јас поради маж ми ќутам. Додека е тој тука таа не коментира,затоа што тој и врати неколку пати. Сега користи насамо моменти|(
     
    На Bebac, Veki4kaa, Kaetana и 5 други им се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Леле ама си се поправила! ....Од особи што беа дупло подебели од мене во бременоста. (facepalm)
     
    На Bebac, Veki4kaa, Kaetana и 2 други им се допаѓа ова.
  19. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    и мене. ама сега ко ќе ги видам тие какви се а ја каква сум..:D
     
    На Spidy и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Тоа е стандард коментар што и нетрудници го добиваат,чак што и мажи :whew:
     
    На Kaetana, Adorabela, LiliBoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.