1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недопирливите (Intouchables)[2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 27 ноември 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  611
  Филмот заслужува да биде гледан под хитно, еден од најдобрите филмови годинава кои ги гледав и дефинитивно со еден збор со кој би можел да го опишам е ремек дело
  Еден од најсериозните филмови за оскар од англиско неговорно подрачје и дефинитивно мој фаворит, исто како што ми беше фаворит германскиот филм Животите на другите во 2006 година.
  Филмот е снимен брз база на вистински настан што му дава уште поголема вредност и квалитет.
  Ја раскажува приказната за две личности кои се запознаваат на чуден необичен начин, едниот е богат инвалид на кој му е потребен некој кој ќе биде постојано со него и покрај него, додека другиот е сиромашен црнец дојден од Сенегал кој живее со неговата тетка и нејзиното многубројно семејство и на кого му е очајно потребна работа. Откако пробно ќе биде ангажиран за работа - нега и грижа на богатиот инвалид, помеѓу нив се раѓа искрено пријателство, црнецот од корен му го менува животот на богатиот инвалид во позитивна смисла......
  Филм кој вреди да го погледнете без одложување, нема воопшто да згрешите.
  Улогите во филмот ги толкуваат Фрасоа Клузет, Омар Су, двајцата актери се феноменални
  Режијата е на Olivier Nakache, Eric Toledano
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.363
  прекрасен филм, навистина уживав додека го гледав нормално пролеав и по некоја солза, убава приказна со длабоко значење што денес е реткост. го препорачувам за душевна рекреација.
   
 3. Savannah

  Savannah Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
  го иаам глеано и филмот не ми се свиѓа
   
 4. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  кај можам да го гледам,линк нешто?
   
 5. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно добро филмче. Обично сум скептична кон француски филмови, но овој ептен ме изненади. Не очекував волку добар филм, со една интересна и потресна приказна. Едноставно треба да се погледне, филмов буди ептен длабоки чувства :)
   
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  6.916
  Допаѓања:
  44.295
  Пол:
  Женски
  Најдобар фрнацуски филм, интересна приказна која допира до сечие срце, во филмот опишано е пријателство меѓу два сосема различни светови