1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Недоразбирање со брат

Дискусија во 'Дете' започната од sentimental, 29 август 2010.

  1. sentimental

    sentimental Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Kako gi sreduvate konfliktnite situacii so vasiot pomal brat :| Jas iskreno voopsto ne se spravuvam kako sto treba a baska i voopsto ne mi odi od raka :( Sovet :worried:
    [mod-kirilica:rsoqw6iu][/mod-kirilica:rsoqw6iu]
     
  2. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    nedorazbiranje so brat...

    И јас имам помал брат.Караниците ни се секојдневие,ама пак ако не се искараме барем еднаш досадно и празно ни е. :D Мој совет:кога ќе те провоцира напрај си се на три и пол.Исто ко да не е тука.После некое време ќе му се здосади.Е сега ако те малтретира многу кажувај го на родителите неколку пати со ред и после ќе престане кога ќе види дека твоите го караат и дека не му си играчка ти тој да ти наредува или да те малтретира.
    За да си ги подобриш односите со него прави му муабет за нешто што знаеш дека го интересира.Земи го некогаш и прошетајте се,гледајте филм заедно.Најдете нешто што ви е интересно и на двајцата и дружете се. :)
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    nedorazbiranje so brat...

    и јас имам братче мало :D
    сега го фаќа пубертет па затоа на ден по 10 пати се караме и се смируваме, кога ме нервира го викам ѓубренце мало, а кога е умен е фраерче на дада :lol:
    за секоја ситница знае да се заинати и да урла по дома, ама јас морам тактички да играм некогаш со убави зборови некогаш со уцени :!: а може и по некој шамар да летне :D
    има една слаба точка, многу е емотивен и жаловит па тоа го користам како последна карта :lol:
     
    На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Јас имам 2 браќа,еден поголем од мене,а другиот помал од мене.
    Сепак со поголемиот повеќе се караме :D
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас имам брат 3 години помал од мене . Порасна па сега не можам со шамар 2 да го решам . Сега има секој своја соба и гледам кога ме закача да го игнорирам - му се здосадува така .
     
  6. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Јас имам 2ипол години помал брат од мене и тешко ни оде :?: ...нема ден да не се скараме...ама сетотоа поминува..лута 5мин и после како ништо да не е било....Секогаш му попуштам :?: ...се ај да не се караме... :!: пробај да го игнорираш...ке му здосаде и ке те оставе на мира...или пак пробај на добра убав начин...Ако е разберен добро е..ама ако е како мојот дома :devil: ..ма какви убави зборови ништо не помага... :lol:
     
  7. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    оф леле проблем ,и јас имам брат кој е помал од мене 1год и 9 мецеси теле мрсно нишо да не се разбирало од збор си праи шо сака како сака ,али коа и да му треба совет било шо знае да дое и да цвика али мене коа ми треба нешо као шо вика он еееееее дади треба да заслужиш :devil: така да ја мислам дека сеа му се такви годинитеее па коа ке порасне уше малцеее ке биде се ок...на моменти се сакаме на моменти се тепаме на моменти да можеме ке се убиеме хахаха тоа е тоа .. :)
     
  8. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    и јас имам брат три години помал од мене.Сега е баш во пуберитетот.Се скаравме пред една недела и уште не зборуваме.Не можам да го поднесам неговото однесување ,ми вика "Ако дечко ти оде по газо,јас нема"
    многу ме навреди ;( ;( ;(
     
  9. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Јас сум помала од брат ми 3 години и јас го замарав, :$ но не повеќе.
    Мал совет од мене. Фала Богу со брат ми во добри односи сме и тоа се реши од како почна он да ми кажува некои информации плус, што би можеле да ми помогнат за понатаму. Корисни совети. Така да можете да почнете и вие така да му кажувате некои корисни работи, кои стварно можеле да му помогнат за во животот. Ми кажува и доживеани работи, но ми ги кажува исто како совети. Баш ми е интересно да дознавам нешто плус. Почесто разговараме за музиката, потоа ми кажува ете и добри места за излегување, значи се' што би можело да ме интересира, а вие најдобро знаете што би ги интересирало вашите братчиња.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Јас имам поголем брат. е сега ова поголем е реалтивно оти поголем е само година и и пол. е со него сме од :rain: до :sun: и то исклучиво зависно од неговото расположение. срека сум јас по релакс инаку :lol: ке летаат пердуви. претежно го оставам да се испука па после правиме муабет..инаку тешко на комшиите ко вика, посебно ко ќе стигне бесен од некаде, а си ја има сестра му да и се издуши :rofl: ама н.м. баш си го сакам братчето ми нервозно :inlove:
     
  11. marija56

    marija56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    2
    хахаха јасс имам брат една година поголем од менее....скоро секој ден сее караме а некогаш и летаат шамарчињаа..но брзо поминуваа :D :D :D
     
  12. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Имам пет години помал брат и се караме многу често.Карактерите воопшто не ни се совпаѓаат.Јас сум нежна,емоционална,жаловита,кршлива...додека тој е чиста спротивност од мене:крут,неемоционален.Јас ќе сакам да го гушнам,да бидеме барем малку поблиски,а тој само ќе ми рече оди таму не ми досадувај :x
    90% од времето се препираме,караме,дури понекогаш се навредуваме :tmi: ,додека тие 10% се навистина едно големо чудо.Кога мислиш дека конечно сме започнале убав разговор,наеднаш се се` враќа по старо.
    Но иако не покажува знам дека ме сака и го сакам :)
     
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    се карам и се тепам скоро секој ден привилегија ни стана :rofl:
    но за него се би направила и пак си го сакам највеќе :l:
     
  14. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Со тек на време ќе се реши. Нема некој што не се тепа со својот/својата брат/сестра. ;)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас имам братче помало 3 години од мене
    се караме, си помагаме, се случува да се испонавредиме па да не зборуваме, дури и по некое ударче да летне ама сепак јас сум попустилва и понезна од него, па некако се разбираме и нормално си се сакаме знам дека тој ме сака колку јас него :inlove: немозам да си го замислам зивотот без брат ми :sweat:
     
  16. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    И јас имам помал брат, многу ме нервира, секогаш зборува нешто без врска, и демек тоа треба да биде смешно, а кога јас правам фаца... |( , тој-многу си злобна, многу си ова, многу си она... -.-
    3 месеци игнор, после убаво го истепав, и не му зборував, откако престана да биде pain in the ass сега е многу подобро. :)
     
  17. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    ^^ :lol: :lol: :lol: ме изнасмеа...рече од кога убаво си го истепала :rofl: :rofl: :rofl:
    јаде шо јаде ќотек,ама сега важно мирен е :wasntme: :lol:
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас имам брат 6 години поголем од мене. Само го карам (вербално), да не речам го поучувам за некои работи :lol: Сме се карале порано како помали, ама ако ме удрил си јадел од мама прачки :!: :lol:
    Си се сакаме ние без разлика на се, јас сум му слаба точка :)

    п.с. пресреќна сум шо си имам брат :inlove:
     
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Оф леле секој ден се карам со брат ми и сестра ми кои се 4 години помали од мене многу си ги сакам но понекогаш ми иди да ги задавам најчесто се караме за компјутерот кој да седни прв и апсолутно за се едноставно не знаеме да не се караме не сме како другите се да си кажуваме меѓусебно да комуницираме да си ги кажуваме најголемите тајни .............. :( :(

    Секогаш се караме се навредуваме а толку многу сакам да имам убав однос со двајцата но некако не успева различни карактери сме :(

    Но сепак без нив не би можела да си го замислам животот многу си ги сакам :l: :l:


    Морав да си пишам и за сестра ми :lol: :lol:


    Темава може да се преименува во Недоразбирања со брат / сестра ;)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Имам брат постар од мене 4-5 години.
    Порано воопшто не се согласувавме и се каравме за се‘ и сешто, ама последниве неколку години ситуацијата е стабилизирана и кавгите се сведени на минимум.

    Како се справуваме со недоразбирањата?
    Не се справуваме :D
    Едноставно ќе помине време, ќе ни помине лутината на двајцата и крај приче.