1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незаборавни ликови од ТВ сериите

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 15 март 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Кој ви се омилените улоги во тв сериите кој ги паметите и засекогаш ќе ги паметите, што биле брилијантни, забавни, смешни, посебни во било што се издвоиле и ви оставиле најголем впечаток, со еден збор незаборавни, и зошто?
  Ќе започнам со мојата омилена хероина, најлуд женски лик во сите серии,
  1.karen walker
  И немa потреба од дополнителни коментари 8)
  [​IMG]
  2. Др. Хаус и за него нема потреба од дополнително објаснување ;)
  [​IMG]
  3. Шелдон Купер нема зборови кои можат да ја доловат неговат големкост 8)
  [​IMG]
  4. Барни Стинсон иаку серијата веќе не ја гледам повеќе, и во последнава сезона Брни веќе не ми е Барни, сепак ја сакам неговата откаченост и лудост, и целото тоа свето тројство со Тед и Маршал.
  [​IMG]
  и ќе се надополнам секако...
  Вашите фаворити?
   
  На biGirl, mileystar, Miss-Angie92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Баш се мислев да отворам ваква тема,Хипстер ме претрка :) .Се согласувам за Керен Вокер,без неа серијата не би била иста.Законче :) .
  Други.

  1.Мајкл Скофилд Преубав,шармантен,интелегентен до бесвест,спремен на се за луѓето кои ги сака.Мислам дека нема подобро осмислен лик од оној на Мајкл во Бегство од затвор.
  [​IMG]
  2.Декстер Морген Иако скоро почнав да ја гледам серијата која ми се допадна многу.Како омилен,го ставам серискиот убиец кој убива само лоши луѓе Декстер.Не знам,во реален живот никогаш не би оправдувала сериски убиец,каков и да е.Ама начинот на кој Декстер размислува,оди низ животот со својот темен сопатник,монолозите кои ги кажува го прави еден од повпечатливите и специфични ликови.
  [​IMG]

  Други не ми текнуваат,овие два ми се омилени.Има многу други интересни ликови од серии ама овие ми се на врвот на листата.
   
  На joy1 и Kiki13 им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.465
  Cмејте ми се, ама актеров од шпанските серии е одличен, многу добро глуми
   

  Прикачени фајлови:

  • cesar.jpg
   cesar.jpg
   Големина на фајлот:
   18,3 KB
   Прегледи:
   1.163
  На girl-miri, biGirl, elenna-GG и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Тоа Лудо :clap: .Ако треба да бирам од шпанските серии дефинитивно Цезар Евора.И како позитивен,и како негативен.Го обожавам.

  [​IMG]
   
  На girl-miri, biGirl и ludoto19 им се допаѓа ова.
 5. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  21.874
  Пол:
  Женски
  Од шпанските серии, освен Цезар Евора, морам да го споменам и Фернандо Колунга. Додека ги гледав овие серии, во секоја втора глумеше тој, едно време и симпатија ми беше :lol:
  А од американските, се согласувам за Мајкл Скофилд и Хаус :)
   

  Прикачени фајлови:

  • t0_51811.jpg
   t0_51811.jpg
   Големина на фајлот:
   61,2 KB
   Прегледи:
   1.121
  На girl-miri, poison.ivy и Adi888 им се допаѓа ова.
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Прво што ми текна:
  [​IMG]
  Нема потреба од коментар. Кој гледал - знае :D
   
  На MevikaatDori, biGirl, Gosh и 12 други им се допаѓа ова.
 7. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  1.Саманта Џоунс- после 6 сезони следење на серијава, можиш од оваа жена и тоа како да научиш.Не да бидеш Ку*ва као неа, ама како да си поставиш цели пред тебе, како да му се спротиставиш на тие кои ти пречат на патот, со еден збор, како да бидеш успешна жена.
  [​IMG]
  2.Ал Банди- хахахаах секогаш ме смее
  [​IMG]
  3.Изет Фазлинович- најјакиот балкански лик на сите времиња.Абе човеков е легенда!
  [​IMG]
  4.Џорџина Спаркс- има нешто во неа што ме тера да ја сакам толкуу многу
  [​IMG]
   
  На biGirl, Gosh, tace73 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На hotlips, biGirl, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  La Fea Mas Bella
  [​IMG]
  Lud, Zbunjen, Normalan.
  [​IMG]
  Two And A Half Man
  [​IMG]
  Everybody Loves Raymond
  [​IMG]
  According To Jimm
  [​IMG]
  Mr. Bean
  [​IMG]
  How I Meet Your Mother
  [​IMG]
  Sex And The City
  [​IMG]
  Yes, Dear
  [​IMG]
  Zikina Dinastija
  [​IMG]
  Fuego En La Sangre
  [​IMG]
  И тако даље, и тако даље..
   
  На Gosh, mileystar, CoverGirl10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Каква листа сега ќе ви направам... :D :D

  1. Др. Грегори Хаус
  Мислам дека самото име по себе кажува, арогантен, саркастичен и брилијантен доктор!


  2. Барни Стинсон
  Верувам човекот, кој шо засекогаш го промени зборот легендарно. И да, challenge accepted! :D


  3. Мајкл Скофилд
  Шо памет се погоди, шо чудо! :lol:


  4. Карен Вокер и Џек Мекфарланд
  По чукната комбинација, здравје! Мило ми е шо на Фокс Лајв пак почнаа да ги дават, бев ги подзаборавила..
  http://www.youtube.com/watch?v=z_tSzd7PI6c

  5. Шелдон Коопер
  Доволна е сликата.


  6. Едмунд Блекадер


  7. Пријатели (сите 6-мина)
  Неможам да издвојам никој, секој од нив кога и да ги гледам ме пукнува од смеа!

  8. Ред Форман
  http://www.youtube.com/watch?v=4V3RT6pJV6o

  И секако моментот:
  Red:" And may I suggest the footing of your ass?"
  Eric: "This is not the ass you're looking for"
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar и Hipster им се допаѓа ова.
 11. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Ross Geller - немам зборови за човеков, ме умре од смеење во сите 10 сезони!
  [​IMG]


  Sheldon Cooper - Базинга! :rofl:
  [​IMG]


  Barbara Jean Hart - од серијата Reba, кој глеал знае
  [​IMG]


  Paul Lassiter - од Spin City
  [​IMG]
   
  На biGirl, mileystar и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 12. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Одличен тим :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Optimistic, bluegirl7, selly.gomez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.002
  Пол:
  Женски
  Од сите што сте ги навеле, би го додала Хорацио, или како што си го викам јас - Хорејшио 8)
  ЦСИ Мајами го гледав само заради него. И даваше некој посебен шмек на серијата :wasntme:
  [​IMG]

  :rofl: :rofl:
  [​IMG]
   
  На Gosh, 1209, angelce1 и 5 други им се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Каде без Фрејзер? Дефинитивно еден од моите најомилени ликови, заедно со Најлс и Мартин.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Без човечево серијата не би била тоа што е. :rofl:
  [​IMG]
  Од Вил и Грејс на прво место ги ставам нив двајца.
  [​IMG]
  The twisted sisters. :lol: Ги обожавам и двете.
  [​IMG]
  Се сложувам исто со погоре наведените Хаус, Барни, Екипата на пријатели од која ги издвојувам Рос и Рејчел. :)
   
  На tigerlady, mileystar, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  Queen B - Blair Waldorf - Gossip Girl
  Се' уште ја гледам серијата само заради неа.
  :)
  [​IMG]

  Patricia Patty Hughes - Damages
  Никојa досега не ја надминалa во мојата листа на evil bitches. :)
  [​IMG]

  Walter White – Breaking Bad
  Професор по хемија дознава дека умира од рак и решава да готви и продава кристален мет за да му остави пари на семејството после неговата смрт... Каков култен лик!
  [​IMG]
   
  На Gosh, mileystar, Chair и 3 други им се допаѓа ова.
 16. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Изет - луд, збуњен, нормалан :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Gosh, Hipster и MiaBeMia им се допаѓа ова.
 17. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Поголем број од моите ги имате веќе кажано, па да не се повторуваме ќе дополнам само:

  Алисон Дибуа - Медиум
  [​IMG]

  Волтер Бишоп - Fringe
  [​IMG]

  Детективите Скали и Молдер - The X-Files
  [​IMG][​IMG]

  Чак и Морган - Chuck
  [​IMG]
   
 18. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Џои - Friends
  [​IMG]


  Некои ликови од Married with children
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  - .....
  [​IMG]

  Сите до еден!
  [​IMG]

  And..
  [​IMG]
   
  На MevikaatDori, teddybear, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  319
  [​IMG]

  :rock: мн смешни ми беа :lol:
   
  На mileystar и Elennaa им се допаѓа ова.
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Повеќето од тие што сте ги набројале не ги знам, затоа што не сум ги гледала сериите. Ама дефинтивно незаборавни ликови од серии, според мене, се Касандра, Ранду и Доринда. Гарант нема некој кој не ги знае, и сигурна сум дека ако ги видите во друга серија ќе си речете - Еј, еве ја Касандра, или Доринда, или Ранду. А овој Игнасио веќе го гледавме и во други серии, па некако се навикнавме на него.

  И не ми се верува дека не сте ги спомнале :lol:

  [​IMG]
   
  На girl-miri, Gosh и Rama им се допаѓа ова.