1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незаборав (Forget Me Not) [2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од Mishela, 24 август 2011.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.568
  Допаѓања:
  80.643
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова е типичен ''хорор'' филм со духови, само доколку го гледате прв пат, потоа со секое наредно гледање добивате чувство како да чудовиштата се марионети и се прашувате зошто всушност сте се исплашиле.

  Главните улоги ги имаат Carly Schroeder (Сенди) и Cody Linley (Илај).

  Приказната датира од детството на сите тие деца (кои веќе во филмот се пораснати), се случува несреќа со мало девојче - сираче, од ''проста причина'' што децата почнуваат да играат една баш недетска игра на гробишта и така да кажам духот на тоа девојче (Енџела) ги прогонува и им враќа мило за драго.
  Да напоменам дека не е баш за луѓе со слабо срце - има некои сцени кои се навистина потресувачки, не би зборувала за нив, бидејќи и мене ми беа така малку језиви.
  И морам да кажам дека ич не ми се допадна крајот, дури и ми беше малку нејасен, ама тоа беше сигурно дека ич не пробав да се внесам во филмот и да ја видам суштината, како и да е, просечно филмче е. :)

  Дали го имате гледано филмов, кои се вашите впечатоци, пофалби, критики и тако даље ...
  :)
   
 2. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Го изгледав денеска, баш затоа што видов дека си ја отворила темава :rofl: Добар беше, убаво почна, ама не бев воодушевена од крајот. Добра замисла, ама лоша реализација. Друго очекував. :)
  Се на се, добар, просечен хорор. И да, не ме уплашија духовите/чудовиштата/фантомите.. што и да беа.