1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незнам што да правам...

Дискусија во 'Канта' започната од mallomallio, 3 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mallomallio

    mallomallio Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пред некое време бев во врска со едно дете кое многу го сакав...Во пијана состојба јас се смував со неговиот најдобар другар кој исто така ми беше и мене како брат :worried: и токму поради тоа тие се скараа...па јас продолжив да се мувам со "другар ми"....а сега повторно тие се смирени...а мојот проблем е тоа што дури сега сфаќам дека неможам да продолжам со "другар ми" бидејќи сеуште го сакам бившиот меѓутоа ова неможам да му го кажам бидејќи знам дека ќе му кажи се што се случувало меѓу нас и тогаш ќе го изгубам бившиот во секаква смисла на зборот...а тоа е најмалку што сакам....незнам што да правам :worried: ве молам за совет
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    незнам што да правам...

    Ми падна жал за девојчево. Во каша си да ти кажам. Скарај се со "другар ти", и помири се дека ке му каже се на бившиот. Ако толку го сакаш може да му кажеш било што било, дека со него сакаш да бидеш. Според мене заборави ги двајцата и почни од почеток. Ако не друго мирна ке ти е главата. И да ти кажам, ако си пијана не си будала. Не пиј толку повеќе, во Вегас да живеевме за грешен ќе се омажеше. Ке се средиш не се секирај. Поздрав
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    незнам што да правам...

    najgolema glupost sto moze devojka da ja napravi e da bide so dvajca drugari-KATASTROFA. i uste se prasuvas dali si pravat muabet megusebno :rofl: ohohoooohoho :rofl: zarem mislis deka ima pointeresna tema od delenje iskustvo so ista devojka :fubar: :fubar: abe devojce be :x begaj od dvajcata duri e vreme :fubar:
     
  4. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    незнам што да правам...

    Шта пијеш кад ти шкоди? :lol: Океј шала на страна. Навистина си се заплеткала, ама мене ме збунува шо велиш се смував кога бев пијана, а после пак си продолжила да си се муваш?? Како и да е мислам дека и едниот и другиот веќе ќе ти пристапуваат со други очи. Ама прави си муабет со бившиот, отворено, кажи му дека сакаш да пробате да ги средите односите, ама без брзање, ако видиш дека постојано ти префрла (
    што машките често знаат да го прават), кажи му адиос,таква врска не ти треба.Некои неможат да ја голтнат гордоста, сепак си била и со негов другар. ехеее јас до кај стигнав :lol: :*
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Незнаеш што да правиш ??? Па што мислеше кога се ...со дваица другари. Заврти им грб и на дваицата, веќе не си истата девојка во нивните очи а биди сигурна дека и дваицата знаат што си направила.
     
  6. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Верувај дека они двајца нема да се скараат заради тебе. Ти си им пролазна фаза, а другарите се засекогаш.

    И ова ќе си го постираш во Љубовни проблеми девојче, а не за секоја дешавка нова тема. Уствари ти две теми имаш отворено. |(
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.