1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незнам што да правам...

Дискусија во 'Канта' започната од mallomallio, 3 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mallomallio

  mallomallio Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пред некое време бев во врска со едно дете кое многу го сакав...Во пијана состојба јас се смував со неговиот најдобар другар кој исто така ми беше и мене како брат :worried: и токму поради тоа тие се скараа...па јас продолжив да се мувам со "другар ми"....а сега повторно тие се смирени...а мојот проблем е тоа што дури сега сфаќам дека неможам да продолжам со "другар ми" бидејќи сеуште го сакам бившиот меѓутоа ова неможам да му го кажам бидејќи знам дека ќе му кажи се што се случувало меѓу нас и тогаш ќе го изгубам бившиот во секаква смисла на зборот...а тоа е најмалку што сакам....незнам што да правам :worried: ве молам за совет
   
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  незнам што да правам...

  Ми падна жал за девојчево. Во каша си да ти кажам. Скарај се со "другар ти", и помири се дека ке му каже се на бившиот. Ако толку го сакаш може да му кажеш било што било, дека со него сакаш да бидеш. Според мене заборави ги двајцата и почни од почеток. Ако не друго мирна ке ти е главата. И да ти кажам, ако си пијана не си будала. Не пиј толку повеќе, во Вегас да живеевме за грешен ќе се омажеше. Ке се средиш не се секирај. Поздрав
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  незнам што да правам...

  najgolema glupost sto moze devojka da ja napravi e da bide so dvajca drugari-KATASTROFA. i uste se prasuvas dali si pravat muabet megusebno :rofl: ohohoooohoho :rofl: zarem mislis deka ima pointeresna tema od delenje iskustvo so ista devojka :fubar: :fubar: abe devojce be :x begaj od dvajcata duri e vreme :fubar:
   
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  незнам што да правам...

  Шта пијеш кад ти шкоди? :lol: Океј шала на страна. Навистина си се заплеткала, ама мене ме збунува шо велиш се смував кога бев пијана, а после пак си продолжила да си се муваш?? Како и да е мислам дека и едниот и другиот веќе ќе ти пристапуваат со други очи. Ама прави си муабет со бившиот, отворено, кажи му дека сакаш да пробате да ги средите односите, ама без брзање, ако видиш дека постојано ти префрла (
  што машките често знаат да го прават), кажи му адиос,таква врска не ти треба.Некои неможат да ја голтнат гордоста, сепак си била и со негов другар. ехеее јас до кај стигнав :lol: :*
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Незнаеш што да правиш ??? Па што мислеше кога се ...со дваица другари. Заврти им грб и на дваицата, веќе не си истата девојка во нивните очи а биди сигурна дека и дваицата знаат што си направила.
   
 6. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Верувај дека они двајца нема да се скараат заради тебе. Ти си им пролазна фаза, а другарите се засекогаш.

  И ова ќе си го постираш во Љубовни проблеми девојче, а не за секоја дешавка нова тема. Уствари ти две теми имаш отворено. |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.