1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неискусен

Дискусија во 'Сингл' започната од Prilepcanec, 4 јануари 2012.

  1. Geronimo

    Geronimo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    65
    Ајде батка...
    еве ти ако сакаш шаблон...
    Немој веднаш на првиот состанок да и се тутнеш за да не изгледаш нападен.
    На никој не му се брза за бакнување, прво малку „цмок-цмок“ па тек по неколку дена ќе сватиш дека можеш и повеќе. Јас така веднаш да и се фрлав на девојка ми - сега веројатно ќе седев сам сам осамен со 489698 мачки :P
    Иако сите кажаа дека само ќе си дојди - тоа не значи дека точно во мигот тебе ќе ти светни сијалица „ахааа ... вака требало...“ Само немој да се откажуваш и биди силен во намерата.
    Па и да примети дека не знаеш... страшно е тоа? Зарем мислиш дека ќе ти речи нешто?
    Ајде бе... уживај... со среќа нека ти е И КАЖИ ШТО СИ СТОРИЛ :D
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Нема потреба од разочарување.
    Па што ако до сега си немал девојка, да не е крај на светот? Што е твое ќе си дојде. Некогаш ќе мора да се случи и тој прв пат. Неизбежно е. А понекогаш ваквите нешта ни се случуваат кога најмалку очекуваме, а тоа ги прави уште поубави. Со брзање и форсирање ништо не се добива.
    Биди храбар и самоуверен, девојката што ти се допаѓа покани ја да излезете, биди свој пред неа... Верувај дека шансата постои, само треба да ја искористиме. :)
     
  3. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Прво, ви благодарам на сите што одвојувате време за мене.
    Второ, се што ми кажавте е корисно и е вистина, меѓутоа никој не ми кажува што да правам конкретно, туку само охрабрувања.
    Трето, реков дека зборуваме веќе една година, но не и дека сме многу блиски. Всушност и не се гледаме во живо многу често, само понекогаш. Најчесто разговараме на фејсбук (лејм е, знам, но тоа е тоа)
    Ете, би можел некако да се стегнам и да ја прашам дали сака да се видиме. Не сакам на кафе, премногу ми е клише. За што би можел да ја побарам?
    А за бакнување, никогаш не сум бил во ситуација тоа да го направам нити знам како ќе се чувствувам во моментот кога тоа би требало да се случи, т.е. не знам дали ќе имам храброст да пробам да ја бакнам...

    Во текот на средношколските денови сум бил во добри односи со неколку девојчиња кои ми се допаѓале, но поради мојата срамежливост и многу колебање и чекање сите тие си фатиле дечковци и јас сум останал разочаран, не сакам истото да се случи и со оваа... :(
     
  4. Crackpot

    Crackpot Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Да ти кажам што конкретно да правиш не можам, пошо и ја врска си немам, али молим ти се било што нека се деси, прај шо ќе прајш се нервирам , не е фер за нас 'forever alone' да останеме стварно forever alone!!! И се зачленувам ради тебе да ти кажам дека навивам за вашата врска поише од шо ќе навивам вечер за Македонија!!!!!
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ајде Прилепчанец се зачлени и девојката која ти се допаѓа :)
    Ако е стварно таа :tmi:
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски


    И јас пред првиот бакнеж и состанок бев многу вознемирена и не знаев што ќе биде и како. Детето зборуваше повеќе од мене и ме бакна. Убав беше бакнежот не велам не, но чуден зошто за прв пат дознав какво е чувството да осетиш друг јазик во твојата уста. Веќе од третиот пат бакнежите почнаа да ми стануваат се поубави и поубави. Затоа ти само пробај да изгледаш смирено кога ќе ја повикаш да излезете... почни да правиш некој најобичен муабет и прво бакни ја на устата, немој одма со јазикот да почнеш. Остави таа да води и самото тоа од внатре ќе ти дојде да ја следиш неа со потезите што ги прави со јазикот. Не е ништо страшно како што изгледа. Ти само собери храброст да ја викнеш на кафе, а бакнежот сам по себе ќе си дојде, би рекла во рок од 30 минути :lol: :lol: Со среќа
     
  7. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Не, не е таа :D
     
    На Crackpot му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Нема да ти давам совети, сите пред мене ти кажаа се, јас ти пишувам само да те потсетам кој датум сме.... знаеш зошто , ај на прилепски за поубо да ме разбериш ;) --- значи темава си ја отворил на 4.01 а сега уште малку февруари фати детеееее! И тогаш прочитав шо мака си имаш ама сега ја отворив да видам до кај дошла работава а ти ми тапкаш в место.... ако чекаш да пукни лето и да ја викниш на пиво фест касно е .... сериозно извини вака шо те карам ама да можам јас ќе ви закажам состанок без да знаете дека ќе се сретнете и двајцата ...и после ќе исчезнам ;)
    Сакам да кажам stend up , get up and do something немој да ме нервираш ;)
     
    На srcekrsacka, soco, Pelikuna и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Crackpot

    Crackpot Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    нормално дека не е :)
     
  10. Crackpot

    Crackpot Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2

    ТАКА КАЖИ МУ!!! :) браво :)
     
  11. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Ова ви било супер :D зашто јас не знам како да закажам состанок :^)
     
  12. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Лелее епа вака.Пиши и порака преку телефон или пиши и на фб порака и речи и.
    Во толку и толку часот сакам да се најдиме таму и таму.Дали прифаќаш?И така!
    И искрено ова ми мириса на 12годишник а не 19годишник |( |(
    Ти се зафркаваш со нас или така ми се чини? ]:)
     
  13. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Епа ете сите ти кажаа што да правиш. Покани ја да излезете. Собери храброст веќе глеј колку време поминало одкако си ја отворил темата. :) Инаку кафе можеби ти е клише, ама каде на друго место? Да е поубаво времето можеш да ја поканиш едноставно да прошетате, ама вака кафе, пица, пијачка...нема друго. Евентуално ако имате снег викни ја демек да се забавувате на снегот. :lol:
    Е после... немора веднаш на првиот состанок да се бакнете. Значи дружете се малку, забавувајте се, муабетете, дознај што сака, што не сака, каква личност е-така од околу немој па ти да ја потрупаш со прашања. Биди свој, не биди премногу нападен, дај и по некој комплимент, погледни ја во очи и дај и само насмевка без да кажеш ништо, кажи и дека убаво и стои сината боја(или розева зависи што носи), дека ти се допаѓа како размислува, како зборува, дека има убави очи, косата и е убава, такво нешто... На разделба испрати ја до дома, кажи и дека убаво си поминал и дека би сакал да ја повторите средбата и бакни ја во образ. Па после со понатамошните видувања ќе се случи и бакнежот, сам по себе, спонтано. Не е тоа кој знае каква филозофија! А кога подобро ќе се запознаете и ќе знаете кои сте и што сте, нема ни да е толку страшно и да дознае дека досега не си имал девојка.
    Ти посакувам се најдобро и ајде веќе реагирај!!! Очекувам во најбрзо време да пишеш што си направил јасно? :lol:
     
  14. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    некоја слободна цура има ли за мене ? :)
     
  15. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Дечко изгледа не си ги прочитал правилата на форумов ;) Епа прочитај ги те молам |( |(
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  16. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.579
    Имаш 1000 слободни. Искочи во центар, диско, кафич, обична прошетка ќе ја најдеш, тука не. Види на гламстик може ќе си најдеш со овој начин ;)
     
  17. DeckoSkopje

    DeckoSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    20
    СЕ ИЗВИНУВАМ , нема да се повтори !!!
     
  18. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    20 години имам чупе, не се зафркавам, не ми е дојдено до зафркавање :D
     
  19. Blackk

    Blackk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Ќе ти помине возот , претпоставувам дека и девојката со која се допишуваш очекува да ја прашаш да излезете на состанок , инаку она со тебе не би се допишувала година дена.
    Барем преку фб не е тешко , прашај ја или едноставно копирај го моево ‘дали си слободна да излеземе на кафе деновиве?‘ и цепај.(можеш и поиновативно да ја прашаш) :D

    Ако причекаш уште малку ништо не си направил , размисли дека ова ти е последна шанса да фатиш женска и одма ќе и пишеш :lol:

    Поздрав, и со среќа , барем прифати од овие претходниве совети , не за џабе се мачиме тука. ;)
     
    На Crackpot и DeckoSkopje им се допаѓа ова.
  20. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Само да те потсетам :!: денеска е 30.01 2012 , февруари тропа на врата, а ти крајно време е да смогнеш сили и да се :call: еве иди валентин, трифун ....ајдееееее :)