1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неискусен

Дискусија во 'Сингл' започната од Prilepcanec, 4 јануари 2012.

  1. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Тоа цела година има поминато, па за еден месец...
    Не знам... во последно време не можам да направам еден обичен разговор со неа, некако како да ме игнорира... кога и пишувам на фејсбук некако делува незаинтересирано, чекам по 5 минути за еден одговор... Можеби и здосадив
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Е голема е можноста да си и здосадил штом 1 година се моткате, а богами не сте мали...Дај подготви и нешто за денот на вљубените, сигурно многу ќе ја изненадиш.Верувај секоја девојка би се израдувала на тоа...И да не знаеш што да и кажеш со едно скромно поклонче може се да и разјасниш :) Па и немора некој поклон може и еден цвет, во вакви моменти битна е намерата.
    И да те одбие знај нема да се руши светот, остани си смире.Нема машко што не добил корпа во животот па така да не е тоа некоја трагедија.Но да се надеваме дека нема да се случи тоа.

    И дај ајде речи машко сум и трк до некоја продавничка :rofl: Со среќа!
     
  3. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Нема потреба да водиш некои долги разговори. Веќе цела година сте биле на фб се сте испишале. :)
    Можеш само да и пишеш едно здраво и дали сака деновиве да се видите на кафе или нешто слично. Немој да одолговлекуваш оти како минува времето може и целосно да го загубиш контактот со неа. Прашај ја за излегување нема што да загубиш... ;)
     
  4. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    И дошло преку глава :D Па и ја да праам муабет со некој година дена, ќе ми скисне на крај :) . Озбилно. Секој си има граница на толернација. Може си вика, па и што ќе зборам со него, кога ни на едно кафе не може да ме викне...
    Не биди плашливец, не јадеме мажи. :P
     
  5. Prilepcanec

    Prilepcanec Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Добро, ете, и да ја побарам за излегување, не знам потоа што да правам ...
     
  6. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    ne treba nisto posebno da pravis osven obicen razgovor,pa ke vidis kako taa ke se odnesuva,dali e zainteresirana za tebe ili ne se primetuva veruvaj,rabotite si idat sami po sebe i baknezite i guskite doagaat spontano od iskustvo ti kazuvam :D :D samo opustenooo i ic ne se sekiraj
     
  7. Blackk

    Blackk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Се среќавате, ја залапуваш и си одиш веднаш Like a Boss :rofl:

    Се шалам за горново :) Ќе пиете кафе, ќе правите рандом муабети , и на крај една прошетка ќе направите и тоа е тоа.
     
    На MarchelineAmaru и Ella.313 им се допаѓа ова.
  8. programerka-2nd

    programerka-2nd Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Ај и ја да се вклучам во муабетов, сеа ја видов темата :D
    И како испадна, се пресрами? Нема потреба толку да ти е незгодно, само опуштено (не мора само за сега да важи) и не мора одма да и се пушташ, почекај малку да ти даде знак самата, а тоа верувај дека многу лесно можеш да го приметиш. Да не се повторувам со другите, ама не ми е јасно како може едно 20 годишно типче да е во депресија поради тоа што нема девојка? Не си престарен! Освен тоа, срамежлив дечко, барем мене ме асоцира на фино дете што не би ја повредило девојката како што тоа го прават фраерчињата што одат со по 3-4 женски истовремено. А што се однесува до искуството ич да не се секираш, битно е да ви е убаво, не е битна техниката ;)

    Е посликовито од ова не си можел да објасниш, мајке ми :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Blackk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Ја прочитав цела тема...и ајде и јас да прашам до каде е работава???? :lol: :lol: :lol:
     
  10. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    И мене ме интересира,шо напрај дечкото?
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Хаха и јас се заинтересирав.. што се случи?
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Изгледа успеал :)
     
  13. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    можеби да се надеваме :)
     
  14. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Скоро 1 год откако е напишано ова.. :| ајде бе сограѓанину што направи? Зарем постојат машки во градов толку што се мислат ? Јас па не ве мислев за такви :lol: