Неисполнета желба

Дискусија во 'Канта' започната од inimini, 29 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Сите ние имаме желби. Па ајде и на таа тема да разговараме. Неостварена или пак може за желба која долго сме ја чекале и на крај ни се исполнила. Една од вас сум и јас еве многу голема желба ми беше да патувам и да видам нови земји нови култуеи, народи и уште што не. Некои ми се исполнија а за некои ке почекам да подсоберам пари. Но една од желбите мие да пагам со падобрам па макар само еднаш. Многу работи сакам што се повзани да речам со аденалинот, брзи. необични.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.283
  Допаѓања:
  49.996
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.