Неи Пори - Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DirtyQueen, 29 јуни 2011.

 1. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  Не сум видела приватни плажи. Цената на лежалките се плаќа по пијалок.
  Водата ти е катастрофа. Комарци колку сакаш имаш. И зависи во кој период ќе одиш. Периодот јули и август немаш место да се завртиш. Зборувам и за сопствен чадор и за лежалки од кафич. Едно до друго ти се.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 2. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Дали некој бил во неи пори во јули месец сам да бара смештај? Има ли.шанси лесно да се најде?
   
 3. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Можно е хотелот да има свои лежалки кои ви следуваат. Плажи приватни нема. Но голема плажа е, има место за сите
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 4. џунџуле

  џунџуле Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  1.447
  Пол:
  Женски
  Тамава нешто баш и не е активна, но да прашам.Вила Ефтмија во Неи Пори дали бил некој???? Дали да се резервира или да се бара сместување директно таму???
   
 5. Tatijana1993

  Tatijana1993 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Дали некој има одено во Вила Аронис во Неи Пори? И искуства?
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.600
  Пол:
  Женски
  Мирно и пријатно местенце со преубави плажи, за релаксиран одмор. Мислам најчесто го преферираат туристи со мали дечиња.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  63.071
  Пол:
  Женски
  Само што се вратив од Неи Пори.
  Бевме преку агенција и сместени бевме во Вила Аронис.Вилата беше чиста но многу тесна и секој спрат има посебен рутер со wifi .Сместувањето беше после 13h што малку не ми се допаѓаше ... Но добро за тоа време цела плажа од почеток до крај ја поминавме и си пикиравме места за посета. Околу вилата има маркети .
  AirBrush_20190922090321.jpg
  20190915_214544.jpg
  Првиот ден водата воопшто не ми се допадна целата беше со трски низ неа иако немаше многу бранови.
  Другиот ден беше како да сум на друго место чиста, кристална така и остана се додека не заврна па целата беше повторно гнасна.
  Плажите се со преубав песок и широки.
  AirBrush_20190922100311.jpg
  2019-09-19 03.59.59 1.jpg
  20190917_144144.jpg

  20190920_130226.jpg
  Во Venus , Ammos и GL најмногу бев со нарачка добиваш чадор и лежалки гратис .
  20190920_163304.jpg
  20190915_170625.jpg
  Точно е дека длабочината на водата е различна и во хоризонтала и во вертикала. На крајот од плажата поточно сега најдов податок Sand Dunes Beach се викала плажата водата беше преубава тука имаше најмногу гужвичка и најчесто имаше туристи со мали деца и по некои повоздрасни парови кои беа топлес иако нудистичката плажа беше подолу ...
  AirBrush_20190922101614.jpg
  AirBrush_20190922101655.jpg
  Ноќен живот нема.
  Бевме до Платамонас и Лептокарија.
  Но сепак најубаво според нас беше во Неи Пори.
  *Заборавив да напоменам дека има 4 патарини до Неи пори.
   
  Последна измена: 22 септември 2019
 8. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  63.071
  Пол:
  Женски
  20190920_203028.jpg
  20190915_194141.jpg
  20190920_164354.jpg
  20190919_123027.jpg
  20190920_162018.jpg