1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неи Пори - Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DirtyQueen, 29 јуни 2011.

  1. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    i ja tamu ke idam ...preku savana taka ?? koj period ?? i ja isto barav da ja najdam nekako vilata na net ja nema ???? ama eve i ja citav po srpski forumi kao ok e ..mene mi e da ne e mn dalku. ps. srbive vikaat imalo mrezi protiv komarci i na vrati i na prozori :)
     
  2. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски

    ќе одам сега на 9ти јули, една недела ќе останам :)
    иначе 150 метри е оддалечена вилата од плажа, океј е 8)
     
  3. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    super .....ke raskazes impresi ...i kako bilo sto bilo!!!! ubav pomin
     
    На DirtyQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Обавезно, ќе пишам штом се вратам.
    Убав помин и на вас :)
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Aврил каков впечаток си добила како местото да е стварно пустина :D
    Нормално тој е туристички град добро снабден со многубројни туристи, продавнички, маркети како и сите други. :)
    Сиигурно ќе ти се допадне, мене водата ми е сепак незаменлива. :wasntme:

    Шеталиштето е покрај плажата, а зад првите вили некаде има нешто ко долг булевар вака
    [​IMG]

    И не е баш мало место ако си решил да го шеташ :lol:
     
    На rajna-vojvoda и DirtyQueen им се допаѓа ова.
  6. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    dirty queen како помина одморот , како вилата доктор ???? задоволна ?? импресии??? ;)
     
  7. COolgirL93

    COolgirL93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    12
    Јас бев од 13 до 22 јуни и местото воопшто е преубаво, плажата цела песок ситен преубав. А цените можам да кажам дека се поскапи од кај нас, но може да се најдат и ефтини места. ;)
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Се вратив и јас па да ви кажам импресии.

    Кога стигнавме, се што гледавме околу нас беа згради! :lol: Уште не ја бевме нашле плажата па затоа.
    Цените беа премногу високи, можеби затоа што беше викенд. Ама ај што беа скапи хотелите, мене ми беа скапи и сувенирите, накитот и сл. Гардеробата така-така. Може да пројде. Храна и не сме купувале многу, по едно парче пица и вода, така да прифатливи цени.

    А шеталиштето како што кажавте е многу убаво, интересно.
    Е за плажата немам зборови! Водата бистра, се се гледа од долу, дури топла! Многу е убава, навистина. :up:

    Инаку вриеше од Македонци и Срби! Јас освен газдите, други не слушнав да зборуваат грчки! :D
    Особено се сретнавме со многу Паланчани. :)

    Убав град се на се, ама може уште некои новитети да внесат.

    Еве некои слики од плажата. :)


    А еве ја и белата :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • P5040083.JPG
      P5040083.JPG
      Големина на фајлот:
      181,9 KB
      Прегледи:
      819
    • P5080142.JPG
      P5080142.JPG
      Големина на фајлот:
      297,7 KB
      Прегледи:
      818
    • P5030080 - Copy.JPG
      P5030080 - Copy.JPG
      Големина на фајлот:
      120,6 KB
      Прегледи:
      819
    На Elennaa и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  9. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    супер !!!!!!!! мене тоа ми треба ...плажа...песок.....убавини . Ја одам во август ! е сега уште некој што бил во вила докор да каже како е ке имам потполни информации :lol: ама се надевам ке биде добро ......само во август се плашам од медузи :devil:
     
  10. COolgirL93

    COolgirL93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    12
    Да ти кажам во морето ниедно "чудо" не сретнав :D. Ниедно животинче не видов. Преубо ќе си поминиш :)
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    :) :clap:
     
    На COolgirL93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Јас од кога сумм родена одам во Неа Пори значи 14 години одам таму и годинава ке одам.Местото е мирно.Прекрасно е има шеталиште местото е големо неможе да се дооди има и продавници,луна парк за мали деца и за повозрасни,има една црква и окулу неа мало паркче со клупи,могу ресторани,кафичи, неколку дискотеки и слаткарници.Гирото не е секаде убаво само на две три места(бар за мене оти ја сум манаџика).Плажата е прекрасна со песок и е многу широка и долга.Морето ептен е убаво нема многу тревки,водата не е матна и внатре во морето е со песок не е како на некој места со камења,кога влегуваш во водата е плитко и постепено се зголемува длабочината и после има место во морето каде што е до коленици е таму веќе е за играње одбојка и ред други работи.Интересно е местото и не е претерано скапо.Во Неа Пори нема многу македонци скоро ич повеќе се Срби и Грци,а нашиве македонци повеќето одат во Неа Врасна и таму имам отидено ама не е убаво според мене.Неа Пори скоро е поврзана со Петемона и таму е убаво за шетање навечер.Биску е и Лептокарија каде што е поразвиен ноќниот живот,поевтино е овошјето таму и има многу продавници,но имам јас една мана само плажата е со камчиња и е мн мала на првиот ред се хотелите ако одите преку туристичка агенција ама претпоставувам дека е многу скапо,а апартманите се тек над пругата и е малце подалеку од морето треба баѓи да се оди.Надвор од лептокарија има и Лидл маркет каде што е многу евтино :D.Кој ќе одат годинава во Неа Пори убаво да си поминат ние дома планираме да одиме овој петок,а тие што биле Наздравие одморот. :D :*
     
  13. Leo83

    Leo83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    eki4k2 ние одиме оваа недела за Неи Пори прв пат..ако може информација за цените какви се на пример лежалки на плажа..во маркетите.. и секако каква е ситуацијата со комарците :)
     
  14. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Па цените на првиот ред се движат од 30 до 65 евра а за другите редови незнам бидејќи ние стално сме на првиот ред.Лежалките некаде се наклаќаат(пиј една вода или едно фрапе и ќе лежиш цел ден) а некаде не се наплаќаат.Цените во маркетите се прифатни,ако одите со сопствен превоз можете да отидете до Лептокарија каде што има Лидл(германски маркет) и е многу поевтино за разлика од маркетите во Неа Пори.Има комарци но лани кога бев немаше многу и не бев толку искасана за разлика од другите години кога бев цела искасана,навечер ако седите на тараса или излегувате да се шетате намачкај се со алтан помага :D .Поздрав и убаво да си поминеш
     
  15. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    јас бев во Неа Пори пред 2 години и супер си поминав.плажите се песочни ,морето е чисто ,.....
     
  16. Leo83

    Leo83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    eki4k2 фала ти многу на информациите....Поздрав и убав одмор на сите...
     
  17. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Луѓе супер е во неи пори, човек да седне на плажа и само гиро да јаде.. Не, озбилно. Мислам дека се здебелив 3 кила од тоа. По цели денови само тоа јадев. уфф, неможе да се спореди со нашето, нивното е најубаво гиро ! :inlove:
    Највеќе ми беше жал кога си одев ради него, ми доаѓаа солзички во очите. :(
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    леле........уште ова ми требаше и да имам прекрасна слика за одморот што ми следува. :lol: :lol: обожавам гиро....а кога е убаво можам и секој ден да јадам , значи имам обезбедени 10оброка на одмор хахахахха :rofl:
     
  19. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Неи Пори - гратчето од моето детство :) Одев кога бев мала и баш не ми текнува какво беше, само знам дека имаше многу убава песочна плажа и дека беше фино гратче. Би се вратила пак :)
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kasiopeja

    kasiopeja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    39
    Уште од сега ги гледам понудите на нашиве агенции за летување.Некако полесно ја поминувам зимава и снего така.Минатово лето 2011 бев во Неи Пори во Елвира ин.Местото било американска воена база и јас пошироки улици во живот немам видено.Бевме во средината на јуни и беше супер топло-не прежешко.Е што би дала сега да сум таму и да е лето а не снег до колена и -7.(само да ги нема комарците) |-)