Неи Пори - Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DirtyQueen, 29 јуни 2011.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Убаво да си поминете, не сте згрешиле. Сааамо уживајте вие. :*

  Убаво е шеткањето по кеј, задолжително понесете Аутан и Раид за во струја (оној со течност за 60 дена), ви го препорачувам Исла бич бар, гирото е секаде убаво. Прошетајте во соседното градче Платамона. Сосема поинаков тип на град од Неа Пори. Вреди да се види и прошета!
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Ах пак да бев таму.Преубаво си поминав.И да напоменам немаше баш мнгоу млади повеќето беа фамилијарни луѓе.Но местото е прекрасно.Особено плажата,рај е,и прмногу е широка има и места за играње одбојка/бадминтон..За шетање има за првите денови но бидејки на нас ни здодеа истото,ние отидовме до Платамона која е на 5 минути со кола(и не треба да се поминува преку автопат)и се испазаривме од таму,бидејки имаше многу бутици.Многу ви го препорачувам местово прекрасно е. :inlove: И сите викаа дека имало многу комарци ама јас не забележав воопшто нитуеден не ме касна,и неморате да се преоптеретувате со апарати против комапрци,бидејки на моето семејство ни беше доволен еден аутан кој ретко го користевме :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  И заборавив да кажам дека не е нешто многу скапо едно 10/20 % поскапо од кај нас,а е туристичко место..
   
 4. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  1.515
  Пол:
  Женски
  Од Олимпик Бич до Паралија е 2км, блуску е, значи се оди пешки. До Лептокарија се оди со кола и Неа Пори е подалеку.
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ете колку сум глупа. Нема да одиме во Неа Пори туку во Неа Врасна, ама минатата година бевме па не ми е криво, иначе да ви кажам на сите што ке одите - Се е прекрасно, има многу убаво шеталиште, не сте згрешиле, а за ова, извинете, сум се збунила :*

  А да, се секавам, бевме во Платамона, планираме и од Неа Врасна пак да одиме до Платамона со кола пошто сме, а за комарците брат ми лом беше, се сеќавам едно апаратче купивме и уште го имаме, а што се однесува до Платамона, да, стварно е поразлично од Неа Пори. Ми текнува и дека еден психопат ми плесна гиро на глава, абе ми идеше тоа тиквата да му ја скинам :lol: :fubar:
   
 6. The.girl.in.pink

  The.girl.in.pink Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  13
  Бев-не ми се враќаше.Преубаво беше се.Мало местенце за фамилијарни луѓе.Екстра беше и се надевам до година пак :D
   
 7. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Толку го испофалиле местово, сакам да одиме таму со дечиња, може ли некој да ми каже, отприлика, цени за гиро, пица и лежалки и чадори, т'нок ни е буџетот, морам се да испланирам... :$
   
 8. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  Какви се цените во Платамона,дали има голем избор на гардероба или?Колку време се оди пешки од Неи Пори до Платамона/И какви се цените на основните прехрамбени производи?
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.005
  Допаѓања:
  5.890
  Navistina prekrasno mesto,ovaa godina povtorno tamu ke odime na odmor.
   
 10. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Ако има некој задоволен да препорача смештај и да остави контакт,и мене ме интересира како се движат цените сакаме да патуваме на 15 јуни ама гледам по агенцииве се е зафатено ,ама како и да е ние сакавме да одиме приватен смештај ,но со бебе да лутам не ми оди некако,па затоа секоја информација ми е добредојдена .
   
 11. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Еве лани girl1985 има оставено број.

  Инаку местово го паметам по комарците. Благодарение на младоста и авантуристичкиот дух со мм (тогаш дечко) тргнавме по олимписката ривиера, и преспавме, односно не преспавме во кола во Неа Пори. Мислам толку бучни комарци не сум сретнала, како хеликоптери да кружеа над нас. :D

  Плажата е убава, долга и широка, ми оставија впечаток широките улици, колку што разбрав порано местото било воена база. Убаво место за фамилијарен одмор.

  И сега со бебе сум во потрага по дестинација за неколкудневен одмор, Неа Пори би го прескокнала за прво летување со бебе поради комарците, гледам и други се жалат.
   
 12. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Да го видов бројчето но си мислев некој сега да не бил ,па да каже како е ,а за комарци мислам дека секаде ги има и во Паралиа и Олимпик исто ги има мене лично не ме касаат ама мм си има мака ,да се надеваме малиов ке го изостават.
  И јас се мислев каде со бебе на одмор освен грција најблиску друго сега за сега не доаѓа во предвид.
   
 13. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  се што ве интересита прашајте 7 години по ред идам :D за комарци има ама ќе си купиш спреј од зегин.Ако идете во август не е баш добро зашто има медузи.Скоро секој ден има бранови,а за плажата да не правиме муабет ПРЕУБАВА ее :inlove: многу е голема-што значи нема да се туткаш како на други места
   
 14. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Последниве две години нема многу комарци, без гајле :)
  А местото е сон :inlove:
   
 15. Beezus

  Beezus Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Во Неи Пори бевме пред две години на одмор и навистина многу ми се допадна. Водата и плажата чисти, навечер има кај да се прошеташ и се нај нај на мене многу ми се допадна би сакала пак да одам.
   
 16. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  377
  Се приклучувам кон фанот на Неи Пори,преубаво за со деца топ,плажата песочна,морето и водата чисто,за деца занимација колку сакаш само пари во џеп повеќе.
   
  На Miss.Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Добро, ме убедивте за со дете и бебе дека е супер! :rofl: Ај сега ако има некој други контакти за сместување нека пише или во пп нека ми прати... Не сум авантуристички тип во шпиц со две деца да застанувам на секоја бандера и да барам сместување, би сакала на готово да отидам... А да, и за на плажа со деца (дете+бебе) што би ми советувале - слободна плажа или изнајмуување чадор (и колку чини) или со лежалки (и колку чини), што е попрактично? Извинете што гњавам, ама прв одмор ќе ни биде со децата и затоа прашувам... ако има некој совети, може и пп, да не бидеме оф топик. Поздрав ;)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.005
  Допаѓања:
  5.890
  Со мали деца најубаво ти е да одите организирано преку агенција,а местото е сон баш за фамилијарен одмор,не премногу бучно и раздвижено,али онака ептен релаксирано.
  Плажата е прекрасна голема и долга,можете да си изнајмите и лежалка,заедно со кафе е 3 евра,но ако не сакаш можеш со сопствен чадор нема никаков проблем. ;)
   
 19. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.269
  Гледам сите имате убави впечатици од местово, освен јас.
  Во 2003 година решивме да прошетаме од Лептокарија (каде бевме сместени) до Платамона и Неи Пори со моите... Комшивката на газдарицата која беше цела во црно пробуваше да не предупреди нешто, но дури потоа разбравме дека син и се удавил таму.
  Морето го паметам како плитко, плитко, плитко и бам дупка. Беше црно на тоа место, ама само од плажа се гледаше. Брат ми запливал натаму и за малку ќе си настрадаше тогаш.
  Не знам што точно имало на тоа место, ама те влече надолу.

  Сепак, навистина е изненадувачко тоа што никој друг нема вакво искуство.
  Тоа беше пред 10 години, можеби сега е сменето нешто, не знам.
  А, да, плажата ја паметам по тоа што е огромна и песочна и водата бистра.
  Фативме огромен црвен рак, дури и слики имам! :)
   
 20. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  ако може некој да ми даде некој број за сместување и да ми каже како се движат цените за сместување за да знам дали да идам преку агениција или приватно да си барам смештај. На пример дали за 5 луѓе може да се најде смештај од 20-30 евра.