1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неи Пори - Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DirtyQueen, 29 јуни 2011.

  1. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Освен за комарците ,јас немам друга забелешка,смештај по мое иако е мрцварење најдобро е сам да си бараш оти еве имаше две фамилии од скопје преку агенција со деца дојдени и небеа задоволни од смештајот ,мирисало на мувла па и на трет спрат ги ставиле,креветите биле мали , ама тоа е.
    Смештај од 25 евра па нагоре зависи кога се оди ,и од искуство задолжително е да се ценкате :) .
    Храната е поскапа од кај нас што е нормално,па затоа секој може да си се прилагоди според буџетот.
    За оние со деца поголеми задолжително од одма да си понесат грицки ,сокчиња,бонбони гледајќи ги другиве деца поголеми од моево само на тоа пари трошеа.
    За на плажа нас лежалка не ни требаше и така малиот цело време или во вода или во песок беше,си носевме чадор а и количката летна беше со нас на плажа па си спиеше во неа.
    Во однос на морето плитко е и чиста вода и има пловки од каде е длабоко барем ние таму кај што бевме беше така.
    еве контакт кај што бев јас солидна куќа имав соба на втор спрат со поглед на море .
    6996074842-Јана газдарицата беше фина ми остави убав впечаток.
     
  2. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    не знам стварно што да правам. во една агенција најдовме понуда студиото е 300 евра за 7 дена за 5 луѓе.. и плус автобуска карта. и сеа не знам како би ме фатило поубаво. а и тоа што викате којзнае каков смештај преку агенција кје имам.. пошто нема мали деца најубаво е таму смештај да си барам излеа.
     
  3. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Значи ти имаш фактички кревет за 8 евра на ден и тоа ти е многу или што?? Колку поевтино мислиш дека ќе поминеш? И не знам дали до сега си искусила али шетање со куфери навака натака на 30 и кусур степени не е баш пријатна работа. И смештајот секаде во Грција кога се работи за апартман/студио е ист, кревети, чајна кујничка, тоалет, телевизор, клима (најчесто се доплаќа).
     
  4. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Многу евтина понуда ти е тоа,само распрашај во агенцијата да видиш слики од куќата,креветите дали се за по еден или двајца,на кој спрат ке бидете,на колку одалеченост од плажа ке биде куќата.
    Инаку стварно е мачно да се бара смештај таму, но предноста е што ке видиш и сам ке процениш дали ти одговара или не.
     
  5. gorda

    gorda Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    76
    Ми понудија да одиме во хотел Олимпион Мелатрон меѓу Неи Пори и Платамона... Да не бил некој таму? Искуства? Демек дупло задоволство - кај сакаш ќе одиш на плажа :rofl:
     
  6. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    Неи Пори бев лани ќе одам и годинава,за плажата немам збор препреголема нема шанси да нема место,водата чиста супер е за со фамилија,има и ресторанчиња,за шетање нема нешто посебно едно шеталиште е и тоа но интересно,исто така за тие кои одите таму оваа година,секој петок таму има пазарче пред црквата е некаде ќе се снајдете има се и сешто зборувам и за алишта и обувки нема ништо поскапо од 20 евра вреди да се појде :)
     
    На gorda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Wild-girl1234

    Wild-girl1234 Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Ке се најде ли местото брзо без навигација? плиз за одговор :)
     
  8. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Вчера дојдов од Неи Пори и еве ги моите први впечатоци..Смештајот беше супер,бевме сместени веднап до Олимпик Бич хотелот.Цените горе доле малку поскапо од кај нас.Ако не ги пробате крофните од почетокот на шеталиште во дуќанот се за 0.80евра,гирото од Волкано и колачите во сокакот позади Марабу исто како и да не сте биле..На пазар може да се најдат сите работи кои сте ги виделе и во Платамона за многу поефтина цена.Јас така се зезнав кпив кошула од Платамона 15 евра на пазарот беше 8 :(
     
  9. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Може многу лесно само една клучка има ,се друго е право полесен пат за возење амин.
     
  10. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Во Неи пори сум била многу пати, малтене немам лето пропуштено. За колите нема никако проблем, широки улици и места за паркирање. Смештајот е стандарден. Ми се допаѓа што каде и да си сместен плажата не е далеку. Моите родители буквално секоја година одат таму и буквално во истата куќа се сместуваат. Плажата ми е многу убава, но последниве години почна многу гужва да има на плажа па тоа почна да ме нервира.
     
  11. z8o8r8e

    z8o8r8e Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    dali moze da mi kazite kakov e nokniot zivot?
     
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    У 12 или 1 ноќе се се затвара 1 или 2 кафичи дали работат :|
     
  13. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Во неа пори сум била како помала и не се сеќавам многу на деталите.Знам дека водата кога бевме беше чиста а истотака знам дека апартманите ни беа во прв ред со поглед на море :inlove: а исто така плажата е голема и доста широка :)
     
  14. cherry91

    cherry91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    33
    а од прилика по колку се движат цените за сместување за 4-ца..т.е може ли да се најде за 25-30 евра студио или апартман со 2 поголеми кревети?
     
  15. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Пред 3 години бев Неа Пори и стварно премногу ми се бендиса местово. Бев со моите, сместени бевме во едни апартмани (нема текнува како се викаа), ама до нив памтам имаше вила Марабу се викаше... Не беше скапо сместувањето некаде околу 40 евра во денот мислам.
    Плажата е прекрасна, ситна песок, водата преубава и плитко е многу само шо имаше многу медузи кога бевме ние. И многу комарци веќе ме прејадоа |(
    Иначе убаво е местото не е многу големо и на вечер е раздвижено има кај да прошеташ и да излезиш да се пожуркаш :)
     
  16. Femina555

    Femina555 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    26
    Дали во близина на Неа Пори има аква парк????
     
  17. Wild-girl1234

    Wild-girl1234 Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Може ли да се најде сместување околу 25евра?
     
  18. TheTribe

    TheTribe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2011
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    31
    Како е овој период, има ли многу комарци?
    И дали може да се најде соба за двајца до 25 евра???
     
  19. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Луѓе ми треба помош Планираме на одиме Неи пори на мини одмор од 01 - 04 Август Па некој ако бил сега да опише подетално што како е или ако има некој број од АПАРТМАНИ да ми пише би ви била многу благодарна одиме со мали деца и несакам таму да барам ама ако морам и таму на лице место ќе барам апартман Позз
     
  20. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    за 25 евра речиси е невозножно да најдете парем според мене а јас кога бев немаше многу комарци барем така се секавам