1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неи Пори - Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DirtyQueen, 29 јуни 2011.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некоја од вас била на одмор во септември после 10ти, јас најдов одлична понуда за овде, но вчера баш ме разубедуваше еден другар дека септември во Неи Пори е ладничко дека подобар избор е да се отиде на краците.
     
  2. temily

    temily Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Здраво, ме интересира само дали има медузи во морето во Септември?
     
    На rustiko му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    А мене ме интересира исто така дали има медузи крај на август (25ти) и септември
     
  4. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    А дали имаше медузи?
     
  5. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.028
    Допаѓања:
    4.762
    Пол:
    Женски
    Немаше медузи тогаш
     
  6. temily

    temily Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Дали од први септември може да се најде смештај на лице место во неи пори?
     
  7. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Во Неа Пори може да се најде смештај вон сезона. Околу 30-35 евра прв ред апартман. Студио е поевтино 25. Во втор ред е поевтино за 20 евра има. Најубава плажа има во цела ПИЕРИА. Широка и со прекрасен песок.Водата е топла и поплитко е нешто како машка плажа во Струга. Никогаш нема медузи нити ежови. Дното е со песок. Единствен и најголем проблем се комарците. Обавезно аутан за во штек. Ама и вилите скоро сите имаат комарници на вратите.Но тие комарци се ситни како мушички и не ги осеќаш ако те каснат.Сега ми се оди таму. 8)8)8).Задолжително посетете ја ПЛАТАМОНА.Преубаво градче. Возчето оди мислам на секој сат до 22:00 часот. Но јас и во еден правец одев пешки. 5 км е не е далеку. Прекрасно место.:):):)
     
  8. mama31

    mama31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    243
    Колку го испофали местово, сега ми се оди, па и баш е блиску хехе
     
  9. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.028
    Допаѓања:
    4.762
    Пол:
    Женски
    Има ли некој одено во Неи Пори последната недела во Септември?
    Јас планирам да одам здравје :)
     
  10. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Јас бев лани немаше комарци, џабе земав аутан.
     
  11. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Еве во однос на медузите во Неи пори. Јас бев од 25.08 до 04.09 и во овој период немаше ниедна медуза. Бидејќи обожавам да пливам во далечина :) одев и доста далеку од брегот но и таму не сретнав ниедна. Но во овој период доагаат тревите - алгите, па затоа нив ги имаше на самиот влез во вода но се групираа на делови (кругчиња) па можеше да се одбегнат. Времето беше супер, освен 7миот ден кога заврна сабајлето, но веќе во пет саат печеше сонце и се наполни плажата.
     
  12. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    А и за комарците да кажам :) И ние немавме никакви проблеми со нив, освен последните два дена, кога се случуваше при седење во некој кафич да не касне по некој. Затоа аутонот го вратив неотворен, но редовно користев раид таблети за внатре иако немаше ниту за тоа потреба бидејќи вилата имаше комарник на секоја врата и прозор
     
  13. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Здраво и убав ден :) Сакам да прашам дали има некој што бил минатата година или можеби оваа ќе оди, како се движат цените за апартман за 4ца,5ца? На понудите од туристичкиве агенции испод 550евра не најдов, без превоз. Исто ни одговара и студио посебно за 2, а цена испод 360 евра нема. Зашто мислам дека е скапо, па на краците се движат толку цените, тука би требало да е поефтино за 6 ноќи?:|
     
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.862
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ако веќе одете со ваш превоз подобро сами барајте си смештај. Е сега зависи и датумот, ако е ептен во сезона може и да не најдете.
     
  15. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Моите одат од 1 ви јули.7 дена преку агенција во вила Митикас.платија 250 евра за студио.уплатено им е уште во јануари со рана резервација поефтино им дојде
     
  16. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Има ли некој свежо искуство од оваа година па да го сподели? Почеток на август одиме со бебе и секој совет е добредојден.
     
  17. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    Ми треба автобуски превоз небитно од кој град само да поаѓа недела спрема понеделник??
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Едно прашање до оние што биле таму - дали тамошните хотели имаат приватни плажи, или плажата е јавна за сите? Како оди цената на лежалките и дали има простор да си ставиш сопствени лежалки и чадор?
     
  19. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.252
    Допаѓања:
    21.765
    Пол:
    Женски
    Јас бев пред 2 години во Неи Пори. Приватни плажи не забележав, ама плажата е огромна, има многу место за свои лежалки. Цената за 2 лежалки, кафиња и вода беше 8-10еур. Комарци имаше, ама не како што се пишува во темава, ништо особено. За со деца е супер место, рамно, голема и убава плажа, плитка вода. И немаше воопшто бранови, мирно е.
     
    На bella12 и Annath им се допаѓа ова.
  20. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Не сум видела приватни плажи. Цената на лежалките се плаќа по пијалок.
    Водата ти е катастрофа. Комарци колку сакаш имаш. И зависи во кој период ќе одиш. Периодот јули и август немаш место да се завртиш. Зборувам и за сопствен чадор и за лежалки од кафич. Едно до друго ти се.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.