1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некогаш и сега (Now and then) [1995]

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 21 јуни 2016.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Филмче во кое глумат познати глумици како Деми Мур која ми е една од поомилените, Мелани Грифит, Кристина Ричи...
  Интересен филм, со интересна содржина, 4 другарки од детство се среќаваат по неколку години кога една од нив е трудна, а пред тоа во детството имаат склучено пакт дека секогаш ќе бидат тука една за друга. Интересни работи, се прикажува детството, почетокот на пубертетот, а има и малце мистерии во врска со убиството на Диар Џон, обидувајќи се да дознаат на кој начин умрел, па Лудиот Пит како што го нарекуваат и неговите совети кои и ги кажува на Саманта. :)
  Еден од поомилените филмчиња ми е, би го гледала 100 пати и мислам дека уште би ми бил интересен. Чиста 10ка има филмчево од мене :D
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 2. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  2.169
  Предобар филм! Ми буди мнооогу сеќавања од детството зашто го имам гледано како дете и тооолку многу ми има останато во сеќавање што сум знаел да го гледам намерно само за да се вратам назад во времето =)