1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некогаш и сега (Now and then) [1995]

Дискусија во 'Филмови' започната од Dream-Girl, 21 јуни 2016.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Филмче во кое глумат познати глумици како Деми Мур која ми е една од поомилените, Мелани Грифит, Кристина Ричи...
    Интересен филм, со интересна содржина, 4 другарки од детство се среќаваат по неколку години кога една од нив е трудна, а пред тоа во детството имаат склучено пакт дека секогаш ќе бидат тука една за друга. Интересни работи, се прикажува детството, почетокот на пубертетот, а има и малце мистерии во врска со убиството на Диар Џон, обидувајќи се да дознаат на кој начин умрел, па Лудиот Пит како што го нарекуваат и неговите совети кои и ги кажува на Саманта. :)
    Еден од поомилените филмчиња ми е, би го гледала 100 пати и мислам дека уште би ми бил интересен. Чиста 10ка има филмчево од мене :D
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  2. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Предобар филм! Ми буди мнооогу сеќавања од детството зашто го имам гледано како дете и тооолку многу ми има останато во сеќавање што сум знаел да го гледам намерно само за да се вратам назад во времето =)