1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некои прашања не заслужуваат одговор

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од imorena, 9 февруари 2011.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Јас мислам дека веќе никогаш нема да и текне да праша некој такво безобразно прашање :D
     
    На Miss666, Medea., prominent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Хахахахах па и подобро:D барем сум спасила други девојчиња.. Валда:?::D
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  3. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Имаш ли другарки?
    - Немам бе, а ти имаш?
    Од каде на тебе пари за ова?
    - Ги украдов (со шепотење)
    Вчера те видов беше до полиција и до болница, дали е се во ред?
    - Абе до полиција бев бидејќи тебе сакав да те пријавам, а до болница бев бидејќи глава почна да ме боли од радознали луѓе
    Ејјјј каде вака само по градов? Кде им се очите на тие твојте под кирија да не ги дале?
    - Еј еве ме бе, па да де ти си кираџиката на тебе ти ги дадоја ти да ме гледаш

    Уффффффффффф овие прашање на нерви ми одат и те како... Тие се прашањата кој што мене ми ги имаат поставувано.... Има уште многу но овие се тие што најмногу ме изнервирале....
     
    Последна измена: 28 јуни 2021
  4. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Инаку мене не ме нервираат прашањата кој се поставувани од луѓето без внимание, мене ме нервира кога поставуваат прашања за да понижуваат. Еве тие прашања што ги пишав тие се гледа дека се поставувани намерно, за да понижуваат. А инаку мене не ми смета прашањето 'Како го запозна дечко ти?', нема човекот злонамерна намера со тоа прашање. Туку прашањето
    Воопшто не треба да се поставува бидејќи тоа веќе се знае дека луѓето го поставуваат тоа прашање за да те понижуваат, а плус некои луѓе немаат пријатели од одредени причини и тоа силно може да ги погоди.
    Оо па јас го заборавив да го кажам НАЈГЛУПАВОТО ПРАШАЊЕ НА СВЕТ... Еден мој роднина ме праша 'Што си ти, машко или женско?' :envy: O my mum..... Буквално немам одговор за ова прашање.... Па ако има барем 0,5 посто логика во човекот ќе знае дека сум женско, па логично е и очигледно е... И брат ми еднаш сакаше да ми влезе во собата и јас му реков да почека малку и тој ме прашува 'Да не си гола?'... Ц ц ц (facepalm) ::thinking_face::
     
    Последна измена: 28 јуни 2021
  5. My litle pony

    My litle pony Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    853
    Пол:
    Женски
    Ова:
    Што правиш?:@
     
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Одговори му точно ко шо е.
    Приер: Серам. :D
     
  7. My litle pony

    My litle pony Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    853
    Пол:
    Женски
    Секогаш одговарам со ништо:D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    “Копам кашкавал“ ? :?: :D
     
    На My litle pony му/ѝ се допаѓа ова.
  9. My litle pony

    My litle pony Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    853
    Пол:
    Женски
    Или некогаш гледам ТВ:D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mongolka

    Mongolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2021
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    571
    Пол:
    Женски
    1. Ајдеее, има ли некој дечко? хехехе

    2. Што ќе им правиш на парите? (кога работам дополнително фриленс)


    Првото прашање го поставуваат зашто всушност им е мило ако си сам, или од проста љубопитност, а второто зашто им е криво ако заработуваш повеќе од нив, а при тоа 90% од нив не би работеле прекувремено.
     
    На Hisha му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Pcelka544

    Pcelka544 Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2022
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    На пример, "кога ќе се мажиш", " колку плата земаш и сл.
     
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Ме нервираат прашања кои иронично звучат или такви со потсмев и омаловажување
     
  13. viniMini

    viniMini Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2022
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    660
    Пол:
    Женски
    Зашто се омажи толку млада? Зашто роди толку млада?
     
  14. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    Нормално дека не заслужуваат одговор.
    Пример денес особа која никогаш не ме прашала како сум ми замери дека не сум му кажала за мојата терапија. Се налути сум лажела (никој не ме прашал за да лажам) ме испитуваше кафе ми била здравствената книшка.. "Е извини незнаев дека треба да ја носам по улица и да кажувам дека земам антидепресиви"
     
  15. Radler

    Radler Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2022
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    1.629
    Кога ќе те жениме? (Ако одговориш не во брзо, добро, "Девојка имаш ли за сериозно")?
    До каде си со факултетот/кога ќе дипломираш?
    Работиш ли нешто? Што работиш, колку плата земаш?
     
    На Hisha му/ѝ се допаѓа ова.
  16. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    2.067
    Пол:
    Женски
    Барав ваква тема зошто од сабајле ми текна колку глупи коментари и прашања може луѓето да кажуваат и прашуваат.
    Не најдов во search тема баш за ова. Ако имало, пратете ми линк и нека ме префрлат таму.

    Кои се глупи коментари и прашања што сте ги добиле? Што е со народов што без осет коментира и прашува се и сешто? Дали дрско им враќате или се воздржувате да не паднете на нивното просто ниво?

    Нешто што ми текнува, а сигурно ќе се дополнам и понатака зошто Балканскиот народ е извор на вакви глупоштини.

    - Колку години веќе сте со дечко ти, уште колку планирате да не се земате, ќе те остави на крај ако долго се влечете вака во врска само.

    - До каде си со факултетот, требаше да дипломираш за брзо, да не го завлече малце, што така?

    - Каква врска ви е таа сто години, ако после максимум две години врска не те запроси, нема сериозни намери мажот, да ти каже тета Славица.
    (Јас сум таа што не сака млада да се мажи и одлуката е пред се базирана така за мене, не за "дечкото кога ќе решел да ме земе", ама до кога ќе се мешаат во туѓите избори?).

    - Твоите постари се, покасно се имаат земено, те имаат добиено и покасно, да не им е втор брак, прво дете си или не можеле долго да имаат деца? :^) (Немам коментар за оваа простотија)

    - Нешто многу си се поправила, пред некое време не беше ваква, да ти кажам диета како да ослабеш?
    (Кој ти побара совет најпрво?)

    - Нешто многу си ослабела, бледа си, да не си слабокрвна станата?
    (На овој профил луѓе ни поправен, ни ослабен не им чиниш.)

    Има уште многу, ама за почеток доста се. :x
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    664
    Допаѓања:
    802
    Пол:
    Машки
    Па, тие се воглавно прашањата :D
    Морам да признам дека младиве луѓе, ретко ги поставуваат тие прашања, особено ако не те осеќаат близок. Постарите генерации се тие што прашуваат без око да им трепне и се тотално без емпатија, дали другиот сака да биде прашан такво нешто, и тоа по неколку пати. Ако еднаш си ме прашал и не сум сакал да ти одговорам, не биди напорен и не досаѓај и понатаму.

    On topic, све ме имаат прашувано, од зашто уште не си дипломиран, коа планираш да се жениш, што си толку поправен, колкава плата земаш и сл. И секад било од некои роднини/пријатели што не ми се толку блиски, и никад не ни постанале.
     
    На marsilia и Hisha им се допаѓа ова.
  18. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    2.067
    Пол:
    Женски
    И од млади ми се случило да добијам глупи прашања, особено поврзани за врската.
    Општо нашиов народ е многу радознал и прашува глупости што не треба да ги интересира нив. Научени да се мешаат во туѓи манџи и да проектираат нивни ставови врз другите.
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  19. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    664
    Допаѓања:
    802
    Пол:
    Машки
    Абе знаеш како, некогаш на пример ми е Ок така, уз муабет, да ме прашаат такво нешто. Мене повеќе ми е за кога ќе се запнат подетално да разберат, а гледаат дека не ми е пријатен муабетот.
     
    На marsilia му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    4.806
    Пол:
    Женски
    Какво било прашање поврзано со приватноста.