1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немаме сексуални односи, а тој се самозадоволува

Дискусија во 'Секс' започната од mamama, 16 јуни 2010.

 1. mamama

  mamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  vo brak sum 10 godini i imam edno dete so mazotmi nemame odnosi voopsto recisi vo poslednive 5 godini ic.a vaka ke se gusneme ke se bacime kako brat i sestra i zatoa ne komentirame.deteto mi bara brat ili sestra a toj ne ni spomnuva.sabajlevo jas zaminav na kafe kaj drugarkami i mu dadov na znaenje deka ke se zadrzam ama nesto ne mi bese kako sto treba pa se vrativ doma i koga on sam si ja vrsi taa rabota racno jas neznav sto da pravam samo mu rekov deka mi se gadi od nego i si izlegov i sega on me ubeduva deka podobro bilo sto on taka otkolku so nekoja druga. pomos ve molam sto da pravam sega i go mrazam nemam nikakva ljubov za nego....:((

  МОДЕРАТОР:
  1. Не го испраќајте истото мислење во неколку различни теми.
  2. Кога отворате нова тема, ставете наслов што поконкретно го опишува вашиот проблем.
  3. Пишувајте кирилица (притиснете 2 пати Shift).

   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Neznam shto drugo bi mozela da napravish osven da sednes i da razgovarash so nego.Kazi mu kako se cuvstvuvash,deka ne si srekjna vo toj brak i deka sakash da imash i drugo dete.Probajte da go nadminete problemot i da go podobrite vashiot brak,kako shto vidov mlada si 27 god.posvetete si poveke vreme eden na drug mladi ste i mozete da uspete vo toa.Razgovaraj so nego koja e pricinata sto vie ne ste intimni i toj samiot go pravi toa.
  pozz i se nadevam se ke se sredi :)
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  мислам дека сте млади треба да практикувате и секс и се. детето не е причина вие да не учивате во лудите ноќи. ајде вака купи нов долен веш, земи и некој подвезици еј па 5 години да се нема секс во брак треба да се запрашаш. мислам биди иницијатор свеќи, нова постелнина било што дај преземи нешто во твој раце сигурно нема да те одбие. и разговарај што е причината дали треба нешто двајцата да смените искрен разговор може да смени се . па макар викенд заедно доколку сте во можност било што што ќе ви ја врати страста.
  а тоа што си го д**а сам тоа не е ништо па јас да сум била на твое место само ќе сум го прашала да не ти треба помош ;)
   
  На Kazanovaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  Уфф......го седнуваш, муабет.....очи во очи...ке начекаш добар момент итн.Не може 5 години сте се занемарувале....па уште толку ли да чекаш.Трагично е навистина.....толку годишен брак во вода не смееш да ти пропадне ...сепак ти е маж..сте делеле интимни моменти, сте си кажувале се и најверојатно се уште си кажувате.Зошто да постои ваква пречка кога можеш да ја пресечеш од корен.Се најдобро ти посакувам....најискрен совет...муабет... :wasntme: ;) Подобро да спречиш отколку да лечиш...Позз
   
 5. mamama

  mamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Fala vi na sovetite jas sum mnogu zbuneta i nemozam da svatam deka takvo nesto moze da pravi posto si ja zapustavuva zenata i sam se zadovoluva toa ne mi ide na pamet.imame praveno muabet zosto nemame sexs i se vadi deka sme vo zaednica deka mu smetale negovite a za ziva glava neke da se odvoime.mada svekorot i svekrvata se super gi sakam mnogu kako moi roditeli.a sega taka mi se vrti vo glava ne e zaintresiran ni rabota ni sabota da specali nesto da donese doma nego samo jas rabotam i mi gi jade parite da za ova daj za ona a on pari nema posto neke ni da raboti.mnogu mi e tesko neznam sto da pravam kako ke se spravam a nesmeam doma da kazam za sovet moite odma ke me vratat kaj niv doma nekat ni vlakno da mi fali .pozdrav do sitei vi blagodaram za sovetite pozdrav
   
 6. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  офффф мамама имаш стварно голем проблем мораш под хитно да разговараш со него и какво му е тоа оправдание што живеете во заедница ко божем неговите спија со вас ( извина ако бев малце сурова со ова),јасно е дека после неколку год во брак малце желбата за секс се намалува секој со свои обврски изморени и така натаму али ова е веќе прерано
  како што пиша еднбо девојче купи си секси долен веш направи романтична вечера освој го повторно
   
 7. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Колку се плашам од иднината и од мојот брачен живот кој уште не постои кога го читам овој пост :o како млада девојка која ама незнае што ја чека!Јас се надевам дека проблемот ќе го решиш најискрено претпоставувам колку ти е тешко....
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  може не треба но сепак ќе те прашам :^) а зошто немате веќе 5 години односи? сепак нели сте во брак... а и на синчето потребно му е сестриче или братче :worried: значи како прво, кај кој е проблемот што не сака? во тебе или во него? зашто спомнуваш дека не го сакаш повеќе? :^) кога го сфати ова? извини вака , јас може директна... ама за да те советуваме треба и да го знаеме проблемот.
   
 9. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Па Бројче го фатила како го прави тоа сам...Се задоволувал сам.Јас стварно незнам што да ти кажам зошто и јас би се чуствувала како тебе...Прашај го во што е проблемот дали е во тебе или на него му е поубаво да се самозадоволува...Друго незнам што да кажам :worried:
   
 10. mamama

  mamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  da se si vikav deka on kako sto mi se pravdase deka zivemem so majka mu i tatko mu i mi vikase deka od niv mu bilo neprijatno i jas se si ziveev so toa a a ko mu recev aj da se preselime se vadese na toa deka nema rabota samo jas rabotam i mi zima pari .a deteto uporno si bara brat ili sestra a jas si vikav ima vreme.ama eve kako pominuva denot sve poveke raboti mi se vrtat vo glava kako pominuval zivotot moze za nekoj e nisto o voj problem ama mene mnogu me povredil me navredil i nemam pojma koj cekor ke go prezemam ponataka ali vremeto ke pokaze a da mu oprostam ne zatoa sto mi go potrosi zivotot veruvajki mu [pozdrav
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  па ете не е тоа причината што немале 5 години односи :^) туку тој одбивал дека му е незгодно од неговите...а всушност сам си се задоволува... :^)

  мамама... разговарај отворено со него, кажи му за твоите потреби и желби...не може едне брак да опстане со братски бакнежи и погледни како што и сфатив :worried:
  има многу причини за такво однесување, а само тој го знае одговорот :worried:
  имам гледано еден ваков филм... ама не коментирам... секоја желба и потреба си е индивидуална
   
 12. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Јас мислам дека тоа му е само изговор...Па нормално е да имате односи во брак сте.Неговите како да не го правеле тоа.Отворен разговор само и напни го ако треба ама мора да ти даде одговор зошто ви е таква ситуацијата...Не помислувај одма на развод зошто сепак има и дете во прашање :worried:
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  родителите што живеат заедно со вас не се причина ама воопшто да немате секс. ех јас немажена имам секс со дечко ми кога нењговите се дома а собите ги дели ѕид само :) што сум јас демек курва како да не демек неговите родители незнаат што е секс ајде те молам баш објасни му го тоа дека вие сте во брак и дека е нормално да се има секс јас те советував како да почнеш покажи страст, страст која може би се изгубила со текот на годините.
   
  На allann му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.894
  Допаѓања:
  198.320
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тој има проблем. Не сум сигурна што е, ама веројатно искрен разговор ќе помогне. Искрен и смирен разговор, без викање. Ако имаш 27 години, еве тој да има 30 (претпоставка), многу млади сте се венчале, и веројатно тој се чувствува дека му е нешто ускратено, дека е неизживеан, па веројатно затоа го прави тоа. Штом си го фатила како се самозадоволува, и ти рекол дека тоа е подобро отколку да бил со друга, јасно укажува на тоа дека кај него работите се променети. И не е изговор ниту детето, ниту тоа што живеете со неговите за да немате секс. Едноставно тој се чувствува заситен, и веројатно поради тоа и не бара работа. Ако е таков, неамбициозен, без желба да работи и да придонесува во семејството - тоа не чини. Неговите нема цел живот да го издржуваат, ниту пак ти можеш да го носиш тој товар на свој грб. Не сте малку време во брак, па пробај, поразговарај со него, кажи му како се чувствуваш, биди искрена и постави му конкретни прашања за тоа како навистина се чувствува спрема тебе, нека ти се отвори, ама немој да го притискаш. Замоли го да биде искрен со тебе, и биди реална во очекувањата. Тој можеби ќе ти каже дека те сака и слично, за да не викаш, да не реагираш бурно, а всушност вистината да биде друга. Понекогаш сфаќаме дека нешто не сакаме, иако можеби доцна ни станува јасно.
  Мој совет е да излегувате почесто заедно, не мора да одите во кафани, кафичи или слично, да трошите многу пари, излегувајте и само на прошетки, дружете се меѓусебно, посветете си време во денот што ќе биде само ваше. Потрудете се да комуницирате, направете некој мал гест што многу ќе му значи на другиот. Мораш ти малку да го активираш на тоа поле, ако сакаш бракот да успее. И без бурни реакции - така уште повеќе ќе се затвори во себе.
  Не знам кај нас дали има брачни советувалишта. Ако има, убаво би било да посетите брачен советник, може многу повеќе да ви помогне, отколку ние овде.
   
 15. etjena

  etjena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  52
  5 години без секс и требало да го фатиш при самозадоволување за да ти текне дека нешто не е во ред?!
  Извини што сум директна ама што правеше ти овие 5 години?
   
 16. mamama

  mamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Da bidam iskrena ne mi smetase zatoa sto jas i onaka mnogu rabotam okolu doma sve e na mene a i plus odam na rabota i koga ke videv deka on ne se legnuva do mene i sedi na komjuter ili na tv jas zaspivav i nekade okolu srede nok ako se razbudam toj legnal do mene otkako se sluci toa jas i on se nemame videno posto jas koga bev doma toj spiese i ne stanuvase a jas morav da zaminam na rabota pa taka da uste nemame praveno muabet a planiram da go sednam i iskreno kartite da se otvorat vi blagodaram na sovetite
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Мамама - жал ми е поради целата ситуација, да не го повторувам она што убаво ти напишале другите членови.. би додала само уште нешто, поврзано со последниот твој пост - немој да се запоставуваш себеси! Немој да живееш само за работата, детенцето и чудниот маж. Имаш 27 години - млада си! Реагирај се додека не е доцна...
   
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Vo momentov go citam ova i ti se cudam .5 godini .A se reboti za 27 godisna VO OVIE GODINI TREBA LJUBOVTA ,SEKSOT,I BRAKOT DA VI CVETA.Kolku si kriva ti ,tolku e ktiv i tvojot soprug,sto vo tie pet godini ne ja pogledal svojata zena i nejzinite potrebi i nasol zadovolstvo vo negovata navika.
  Roditelite vo nikoj slucaj ne se pricina koja smeta .Seksot ne trae so sati ...A kako ste go napravile prvoto dete koga se branite so roditelite .Mislam deka do sega si pravela golema greska sto ne si ja pokazala svojata zenstvenost i si dozvolila 5 godini od tvojot zivot da ti pominat vo drugi celi ..bez da go potiknes da te gleda so drugi oci.
  Seksot ne e najbitnata stvar vo zivitot no moze istiot zivot da ti go napravi raj :)
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.441
  Овде поголем е проблемот,не е до сексуалниот живот...Е проблем 5 години без секс,не е проблем што се самозадоволувал,не е грев,не е страшно,впрочем и препорачливо и здраво е...не е само сексот чин на задоволство и празнење,интимност.
  Ама пак ќе кажам,отсуството на секс е само последица,причините мислам дека се други.
   
 20. mamama

  mamama Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Da kako sekoj normalen zivot i nie imame kavgi iraspravii i megutoa seto toa e vo tekot na zivotot i e so granica nemozam da kazam deka me tepa i me maltretira ili me vrega ne ama sto neke da raboti i sto nemame seks toa e problem.ti kakko sto kazuvas e zdravo da moze e zdravo ako e sam a pokraj zena sam da se zadovoluva neznam jas kolku e toa ubavo a pak jas da go legnam i da go siluvam svojot maz e toa nema da se sluci.otkako se sluci toa se krie i neke da pravime muabet pozdrav do site