1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немам среќа во љубовта...!!

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 10 октомври 2012.

  1. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Точно,и уште нешто би кажал од нас зависи Каролина Гочева ;)
     
  2. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Не сакам да бидам песимист, целосно се согласувам со тоа дека секој еден ден ке си ја најде сродната душа, ама што ако за некој едноставно нема... некои едноставно судено им е да бидат сами :(
    имам еден комшија, живее сам има 60 години.. никогаш не се женел... има срце од памук, секогаш знае да те насмее да ти помогне.. ама ете едноставно за него немало друга половина.. толку е тажно..
    Дури и ме загрижува... што ако некои едноставно се родени за да умрат сами.. :worried: :(
     
    На Lolo5, Beauchamp и richgirl998 им се допаѓа ова.
  3. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    премногу си млада за да размислуваш за тоа и да бидеш загрижена за љубовта ,пред тебе е животот еден ден и ти ке ја сретнеш љубовта на твојот живот ;) .Никој не е создаден за да живее сам е сега некои се сами од Х нивни причини никогаш неможеш да знаеш што всушност им се случувало на тие самци во животот и зошто се сами ,тие тоа најдобро го знаат, можеби биле премногу бавни за да ја отворат вратата кога нивната љубов затропала.Господ ги создал мажот и жената едно подруго за да бидат заедно и да чекорат заедно низ животот.Секој еден ден, порано или подоцна си го наоѓа тоа што го бара и заслужува :)
     
    На baby-star и DreamAngel им се допаѓа ова.
  4. baby-doll

    baby-doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    13
    Добредојде во клубот! :D
    Имам 17 год. немам среќа во љубовта, се манијачам со еден од школо... Не си свесна колку те разбирам како ти е! :lol:

    А што се однесува до критериумите јас едноставно ги немам, затоа што така е полесно, по кого ќе ми залупа срцево по тој ќе гледам и крај на приказната. :$
     
  5. AnjaLazanja

    AnjaLazanja Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    34
    Се во свое време дефинитли :) 17години ...мене тука повеке ми мириса како тоа другарки мој имаа дечковци јас немам..А не дека ти немаш толку среќа во љубовта ....Сигурно имаш 'пуштачи' пробај со некој од нив сигурно ке има некоја хемија :) не мора па баш тие :)
     
  6. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    Воопшто немам среќа во љубовта , се што ќе фатам се пустам . Се рачунам за неспособна |(
     
  7. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Девојки, да се наоѓаше така лесно/рано љубовта, сите на 17 години ќе бевте во 7-годишни врски и можеби со труднички мешиња :lol:.
    Полека, без брзање, се во свое време... За танго се потребни двајца, ако само едниот знае да игра, неизбежни се помодрени прсти на нозете и стапала - затоа, додека не го најдете вистинскиот партнер, нема простор за паника и самокритика, важно чувајте си ги стапалата здрави. :D
     
    На Lolo5, MarchelineAmaru и rosebush им се допаѓа ова.
  8. AmyLee5677

    AmyLee5677 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    5
    Девојки ако не сте имале озбилна врска или немате дечко немора да значи дека немате среќа во љубовта.На 17 години не ни очекувајте дека ке ја пронајдете љубовта на својот живот.Живтот е пред вас,наместо да депресирате превземите некои мерки време е за акција.Ако ви се допаѓа некој обидете се,освојте го.А и не се преценувајте давајте им шанса некогаш и на оние што мислите дека се сосема спротивни од вас(не велам за врска,или мување ама кафе не е ништо страшно) па можеби и ке сфатите дека уствари сте многу слични. :)
     
    На baby-star и Lolo5 им се допаѓа ова.
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Уживајте додека сте сингл ,флертувајте со секое симпатично бате ,научете да ја користите вашата женственост и некој ќе падне на тоа.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. UnusualGirl

    UnusualGirl Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    5
    Ете тема во која целосно се пронаоѓам :lol: Не дека е за смеење работава, кога размислувам на таа тема, расположението ми се менува од крајност во крајност :tmi: Имам 22 години, да паничам не ми е ни ка крај памет....ноооо....има тука едно големо но....не знам дали е само во мојот случај, но зошто секое машко што ќе го сретнам е заинтересирано само за физичкиот дел од врската, и више не знам колку пати ја имам слушнато фразата „моментално не сум спремен за сериозна врска....ама сакам да бидам со тебе!!! |( Јас се обидувам да се поставам уште на почетокот на врската на поинаков начин, давам ан дознаење дека не сакам авантури(реално кажано преку глава ми е од тоа), алиии ете.....немам среќа и немам...остајте друго и дома веќе се чувствувам како лузер(од нив не добивам критики секако), но поотворена сум со нив, знаат кога излегувам со дечко, и на крај секогаш се случува некоја општа катастрофа...се чувствувам искористено, и не можам да поднесам кога ме гледаат со сожалување...аааааа изгледа треба да престанам да се надевам дека ќе најдам човек што пред се ќе ме почитува.....нормално и да ме сака :$ Никако да сватам каде грешам...... :talk:
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.076
    Допаѓања:
    11.219
    Не си само ти таква, абе некои луѓе трпат се во врска, и јас да трпам дечко да ме навредува, да се пијанчи, да ме искористува, ќе имам врска, ама нема да бидам среќна. Не е само да се фатите со првиот на кој ќе налетате. А дека на сите им е само до секс, од тоа многу другарки се разочарани. Од такви што сакаат секс за една вечер не можат дечко да фатат.
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас одамна престанав да верувам во "љубов". Денес сите гледаат само да те искористат. Порано верував дека постои таа сродна душа и дека еден ден и јас ќе имам озбилна врска или незнам што ама по неколку неуспешни обиди и јас станав како нив. Ако сум со некој тоа е зашто убивам досада а никогаш до сега не сум сакал некој со кој сум била во врска ниту пак планирам да сакам. Денес е такво времето што тешко се наоѓа некој што вистински ќе те сака.
     
    На Nate- princeza, Lolo5, Beauchamp и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.076
    Допаѓања:
    11.219
    Се сложувам. На почеток на секоја врска си мислам дека ми е ок со човекот,ама како го запознавам сфаќам дека истите фрази ги има кажано на којзнае колку девојки пред мене. Едноставно за нив се е шаблон. Во скоро секоја врска и брак во последно време едниот гледа да извлече корист од другиот, или можеби двајцата се исти или едниот е наивен и верува во љубов.
     
  14. ocaendecko

    ocaendecko Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    kako da ja smuvam? (taktiki nekoi)
     
  15. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Кога сме кај немање среќа, значи веќе наполнив 18 години и сеуште не успеав да најдам некоја девојка за мене. Како да бегаат од мене, штом им пријдам се одалечуваат, значи не сакаат да имаат ништо повеќе со мене. Тоа од ден на ден ме уништува, доаѓаат и моменти кога ќе се запрашам зошто постојам. Многу луѓе ме знаат дека сум добар човек секогаш сум помагал на другите и сум фин со сите. Зошто секогаш девојките се лепат за оние што не ги заслужуваат, што има толку лошо во мене. Сите мои другари си фатија женски само јас останав сам :/ :( Што сум згрешил јас некому па да ми се враќа со лошо. Не знам. :(
     
  16. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Не очајувај, остави на времето, не прави очајнички обиди за да бидеш со некоја, тоа ќе си дојде спонтано само по себе, само едно не заборавај да се дружиш, другарки, другари секогаш биди опкружен со луѓе, размислувај позитивно, посвети се на себе. Животов не е фер, ама нели не смееме да очајуваме и да се предадеме така лесно, не се работи за тоа дека ти си лоша личност, еден ден ќе се појави некоја што знае да го цени тоа што си ти. Не дозволувај тоа што немаш девојка да делува на тебе, едоставно биди тоа што си,заради тоа што ти си тој и неможеш да бидеш некоја друга личност
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Tanja mm е во право,скоро сите машки ги интересира само секс,а самите се толку плитки нема никаква духовност во нив,христијанството каде исчезна,љубовта каде исчезна?Kако и многумина и јас се запишувам во овој клуб на несреќни во љубовта,колку и да се трудев се наидував на лоши момци и погрешни избори ,каква корист оти имав и сериозни врски и како тоа да ми е малце морам да слушам коментари секој ден:кога ќе фатиш дечко,кога ќе се мажиш,демек време ми било |( :?: .Tоа е ,за машките е полесно бидејќи има повеќе добри женски од машки,само сакам да дадам совет на сите,не ја барајте љубовта во секакви машки и на секакви места . Aко е пишано ќе најдам љубов,иако јас веќе не сум оптимист по тоа прашање :worried:
     
    На vinozito1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    А кој кого тука користи не ми јасно? дали машките ги коростат девојките или обратно тие нив а?е сега и за каква корист дали матријална или физичка,од типот је легнал и ја искоростил,ај да не коментирам зашто многу ме нервирате.поздрав

    ПС. За да барате нешто треба да дадете.

    Немало машки а,јас мислам дека нема женски што знаат да ценат добар дечко.
     
  19. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Зошто така размислуваш?
    Зошто толкава деструкција на себе си си препишуваш?!...
    Се ке си дојде на свое место полека но сигурно.
    Биди свој другарувај уживај во животот,работи на себе си значи запиши се на факс,натпреварувај се со себе и имај доверба во себе,се ке си дојде на свое место....ти си млад за да го кажеш зборот несрекен...
    и не си ја тупи главата дека има нешто лошо во тебе ...нема нема ништо лошо во тебе само треба да имаш поголема самодоверба
     
    На Individual му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    еј Дечки дајте малку позитива во темава не е се црно на светов!
    Не е лесно да се најде обичен пријател во вистинска смисла на зборот па каде љубов, или нешто слично!
    За се има време! ако не си ја сретнал “љубовта“ вчера или денеска, утре ќе сретнеш секако! Се што е твое ќе си дојде многу сте нетрпеливи. ајде ви стискам палци за среќа
    не е дека мене мие се идеално и дека јас сум најсреќна во љубовта, ама нели идеалното не постои едноставно ќе треба да се задоволиш само со тоа што 90% од времето поминато со таа особа си среќен
     
    На Individual, hermosa и VIN.diesel им се допаѓа ова.