1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немам среќа во љубовта...!!

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 10 октомври 2012.

  1. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Не е судено. Уживај кога најмалку очекуваш ќе ја најдеш таа некоја. А пробај да и се пуштиш на некоја со која не се знаеш. која не те знае каков си како другар :)
     
    На Milan444, crimson, anakonda88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Ма дај која страчка без опашка ... :D пушти се на некоја друга девојка али внимавај да не бидеш мн нападен , и не значи на секоја некоја да и се пушташ , најди некоја по твој вкус и заведија со некој убав комплимент
     
  3. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Види вaкa, млaд си имaш 21 гoдинa и живoтoт е пред тебе. Дo душa и јaс сум тукa плус-минус сo гoдините и не мoжaм дa се пoфaлaм мнoгу нa љубoвен плaн. Еднoстaвнo љубoвтa се случувa тoгaш кoгa нaјмaлку oчекувaш, бaрем тaкa велaт. И јaс гo имaм тoa чувствo и стрaв декa мoжеби ќе oстaнaм сaм, декa немa дa имaм децa...семејствo сo еден збoр. Тaкa дa те рaзбирaм, и тoчнo знaм кaкo ти е.
    Среќaтa спoред мене не се нaoѓa, туку тaa тебе те нaoѓa. Кoгa-тoгaш ќе ни се нaсмевне и нa нaс среќaтa. :) Пoнекoгaш ми е кривo дa, a пoнекoгaш си велaм декa зa секoгo имa некoј нa oвoј свет, сaмo требa време. Дoтoгaш гледaј си гo фaкултетoт и не мисли мнoгу нa тoa.
    Пoздрaв. :)
     
  4. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    ^^ Ooo generacijo dze ste.:D
    A be ne se zalite sto nemate ljubov posle ce se zalite deka imate :sweat:
    Ne ste prestarele za da se zalite vaka, imat vreme. Ili pa imam ljubav ali kome da je dam? :P

    Koga najmalku se nadevas togas ke se slucit-dokazano!
    Ama, I koga najmalku se nadevas I togas ne se slucvit-pak dokazano. E sea zavisit vo sto veruvas od ovie dve ,dali si optimist ili pesimist :D
     
  5. danche86

    danche86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Vie se zalite sto imate po 21 godina i zivotot e pred vas,sto da kazam jas imam 29 godini ne sum vo vrska imav dve dolgi vrski i dvete na krajot ispadna deka se los izbor,i sega sum vo situacija vo koja nemam ni drugarki ni decko,taka da ako vi e za utreha ima mnogu polosi situacii od vasite....
     
    На Milan444 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  6. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    E da ti kazam I tebe nesto draga..
    Ne deka nekoj nemat srekja vo ljubovta, tuku Gospod gi stitit od pogresen izbor. Veruvaj!
    :)
     
    На Lolo5 и macovska им се допаѓа ова.
  7. danche86

    danche86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    E mene ocigledno ne me stitel ;(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Poso ne si uspeala so tie vrski znaci ne bile dobri za tebe.
    Ke si dojt I tvoeto, veruvaj vo toa :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. danche86

    danche86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Iskreno ocekuvam i sakam da bide taka,ama nekako pocnav da gubam nadez...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Nikogas ne se gubi nadez, nikogas.
    Ocekuvaj dobro I nadevajse na dobro, daj Boze I dobro da te snajde :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. danche86

    danche86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    I jas vikam daj Boze ama so zivot na relacija rabota doma i bez drustvo tesko malce
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    @danche86 За сите животот е пред нас, без оглед на возраста и за секој има по некоја затворена врата што треба да ја лоцираме и да го пронјадеме клучот за да ја отвориме.
    Тоа што имаш 29 год. и две подолги врски кои завршиле не е причина да се повлечеш и да живееш во изолација од средината и луѓето. Тие навистина се тешко подносливи некогаш, но и без нив не може. Волјата и надежта се единствените придружници кои може да те одведат во вистинската насока. Биди таква каква што си и очекувај подобри моменти и посреќни денови кога ќе ја пронајдеш личноста што е создадена за тебе. Мораш да веруваш во себе и почесто да излегуваш. Контактите се многу битни на секоја возраст, бидејќи некој не заслужува да биде сам, освен ако така одлучил.
     
    На Lolo5 и softy1 им се допаѓа ова.
  13. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Овде припагам и јас !!! Нече ме среча, нече поштеног човека... :/ Имам 23 години и ниту трошка срека во љубовта, се што ке ми почне не ми трае подолго од 3 месеци... и еве веке 2 години ни толку !!!!
    Незнам кога ке запознаам некој, да поодам, па да се мажам... за сето ова треба уште денес да почнам. А од секогаш сум се замислувала на 24-25 години да се средам..млада невеста демек хехе.
    Шала на страна...незнам што црна магија ме има снајдено. али немогу више.. се нервирам премногу се нервирам. И од дома кога ке ме прашаат што чекаш, зашто немаш никој- срце ми се кине... Искрено незнам веке на што и кога да се надевам. Кревам раце,смачено ми е. Ни бајачка ни незнам што не би ми помогнало. Аман ми се вика амааааан !!!!
     
    На Lolo5, anakonda88 и Sreknaosoba им се допаѓа ова.
  14. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Аман аман боже поможи:D:D Абе уживај си во моментот не се занесуј :D. Шала на страна не си во право дека мора моментално да почнеш нешто за да се мажиш на 25. Луге си ја наоѓаат среќата за 1 месец. Сега е важно да си уживаш, да работиш на себе на секое поле, да се дружиш, да се иживееш што се вика. Ако ти зрачиш со задоволство од себе ќе се лепат мажи. Навистина е убаво да си во врска да си сакана но ако напињаш и исистираш на тоа ај што нема да се деси ко што сакаш гарант туку и нема да ти е убав живото во овие убави години :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sreknaosoba

    Sreknaosoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Slicno samo sum 2-3 godini pomala
     
    На Lolo5 и borjan4eto им се допаѓа ова.
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Тоа се чудам бре луѓе, имам другарка што не била сингл 6 години..
    Дечковци смена 3 еден по еден, и тоа со сите била во долги врски, ете ја сега година напрај со последниот, кај и да е не ме чуди ако се венчаат.
    Не ме сфаќајте погрешно не зборувам лошо за неа напротив го кажувам ова со воодушевување, и го пишувам само тука бидејќи е анонимно.. Некој ќе ми рече можеби е до убавината или карактерот ама да бидам искрена не е ни до едното ни до другото.. Секој е убав на свој начин секако ама во случајов таа не е ништо вонсериско, карактерот и е ептен слаба страна, и ете некако и успева во љубовта.. После секоја разделба одма успеа да најди следен..
    Сум пишувала конкретно на ваквиот тип теми за мене, сигурно има месеци откако не сум го посетила овој подфорум од чиста причина што избегнувам и самата да се соочам со мојата состојба (не)љубовна :$
    ама ете после толку време ништо не се промени..
    Искрено не знам веќе во што е проблемот, како што рече феминката Leo-nora сигурно некој фрлил магија на мене.. Излегувам се дружам, друштвена личност, комуникативна, весела (близнаци = веќе ви е јасно) :lol:
    ама од љубовта ни љ.. :(
    Некој ќе ми рече - пребаруваш, намали си ги критериумите.. Камо да имаше некој па да го оценев според критериумите :( Нема луѓе ништо, суша!
    Веќе се помирив со идеата дека нема никогаш да се мажам и ќе останам сама, ама барем да има некој да ми е интересно, не мора да е нешто сериозно (недостижна дестинација е за мене „сериозното“) :(
    ама ни тоа бре.. Не знам од што се плашат машките :lol:
    Не сум некоја пијавица како многу што кога ќе видат дека им се допаѓаат на некое машко спобудалуваат и орлови нокти клаваат да не им избега, напротив сакам „простор и време“ додека да се запознаам со некого, да се зближиме спонтано.. Ама ете пак нешто не ваља :(
    Еве веќе скоро година помина од последната љубовна мака, од тогаш оладив емоционално скроз..
    Повеќе се посветив на факултетот и пријателите, љубовта ја оставив некаде да фаќа прашина, се трудев да сум максимално зафатена и да не мислам на тоа и искрено до моментов не сум седнала да се замислам за тоа колку време сум сама и до каде е ситуацијата..
    Годините ќе си поминат, и другарките ќе си фатат дечковци а јас ќе останам повторно сама тоа многу ме плаши понекогаш ;(
     
    На Lolo5 и anakonda88 им се допаѓа ова.
  17. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Бајачка му е мајката.
     
  18. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Тоа го кажав на шала секако, не верувам во такви работи.. Ама некогаш кога ќе му пукне филмот на човек на сешто помислува :lol::(
     
    На Lolo5 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  19. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Можеби не веруваш,но многу луѓе се кој не верувале,од кога посетиле многу работи се смениле(секако на добро) .Али еве како што викаш дека е све во ред со тебе,дека си комунукативна и итн итн да не те пофторувам,значи има нешто додатно плус што ти ја руши среќата кој љубовта.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Верувај ми се прашувам целиот живот што е тоа..
    Ако беше до мене не верувам дека не би открила до сега, сигурно некој ќе ми го плеснеше во лице, ова и ова е проблемот и престани веќе да се жалиш.. Но познавајќи се себеси и другите околу мене не наоѓам некој сериозен проблем, и да би постоел јас сигурно би го знаела длабоко во себе..
    Можеби ете на некој им се судено да останат сами како што пиша некоја феминка во темата предходно,
    од судбината не се бега :(
     
    На Lolo5 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.