1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немам среќа во љубовта...!!

Дискусија во 'Сингл' започната од lovelygirl1, 10 октомври 2012.

  1. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Судбината ја кројме сами,тоа е јасно како ден.Ако самите сакаме ке си направиме убаво,а ако не сакаме ке оставиме другите да ни ја рушат убавината и да љубоморат.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Не е темата наменета за тоа али јас ете верувам во судбина, не целосно но мислам дека има некои нешта кои се предодредени да се случат и никој не може да ги промени.. Но и дел зависи од нас.. На пример ете судено е да сретнеш некоја личност но на тебе останува дали таа личност ќе ја пуштив во твојот живот или не, тука си кроиш самиот..
    Ете пример судбината ми приредила средба со одредени личности во мојот живот, јас сум решила некои од нив да ги пуштам и да им дадам шанса.. ама ете тие немале таква намера..
    Не знам зошто но досега сите што ми се појавиле биле само part time авантуристи, ниту еден спремен да „трча на долга релација“ :(
     
    На Lolo5, mila1111 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  3. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Се согласувам дека темата не е наменета за судбина,но ете да ја искористиме на кратко за тоа.Едноставно чим твојте партнери бегале и не сакале долги релации,или биле дечишта или нешто на нив и фалело.Затоа што ако е како што викаш све ок со тебе,неможе нормален човек да бега од убавина така?Значи со нив нешто не било како што треба,така да не си ја труби главата.Едноставно живеј си ти како што мислиш дека треба и како што според тебе е правилно,а вистинскиот ке си дојде со тек на време,џабе колку и да форсираме ако не ни дошло време за нешто сериозно,дај му на времето време.
     
    На Lolo5, mila1111 и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  4. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Секако дека е така, но понекогаш на човек ќе му прекипи.. Кога околу него повеќето се во среќни врски, заљубени тој автоматски си го поставува прашањето што не е во ред со него, зошто сеуште не ја пронашол љубовта.. Време на времето му давам целиот живот, на 18 беше рано, на 19 исто така, еве ги 20 уште неколку месеци и тие ќе поминат и пак ли е рано? :( Некој ќе рече а што да кажат оние со 30, точно ама тука нема граница кој смее да биде загрижен а кој не.. Секој сака љубов и нема тука ти смееш да се жалиш а ти не. Не можам утре кога ќе запознаам некој туку така веднаш да се омажам, најмалку ми требаат 2-3 години да бидам во врска.. Знам дека годините не значат, дека завршуваат врски од 10 години како никому ништо, но јас лично не сум човек што лесно се доверува и поврзува во таа смисла, особено на таа тема за брак..
    Можеби некогаш сум „залетувала“ по некој со кој сме имале нешто ама со граница која не значи дека сум замислила брак и три деца со таа личност..
    Сакам да кажам дека како врват годините се потешко е да се пронајде некој, друго е кога си млад..
    Најчесто девојќите кои се во врски и се постари таа врска им започнала во тинејџерството, а кога ќе почнат да ги „газат“ 25-тите и нагоре некако тешко се впуштаат во сериозни врски.. :(
     
    На Milan444, Lolo5 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  5. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Имаш време целиот живот е пред тебе,така да искачај дружи се и ке си се наместат коцките :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Секој поседува среќа и карма во љубовта и општо кон животот само прашањето и проблемот лежи во трудот и борбата за себе си и сопственото добро. Затоа главата горе, позитивни секогаш и социјализирани, добра мисла и убав збор, спонтаноста еден ден сама по себе ќе си дојди.
    Оној кој што не се обидел и потрудил а пред се немал верба и самопочит кон себе може само да се теши дека нема среќа, а среќа секој поседува само треба да се потруди да ја пронајде.
     
    На Milan444, Lolo5, deskarada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    @Individual
    Не, не ти е осудено да останиш сам ^_^
    Ајде сега да разгледаме твоето проблемче ... кога ти се допаѓа некоја како се однесуваш со неа?
    Како флертоваш со неа?
    Дали после добар флерт директно ѝ кажуваш за твоите чувства или сеуште малце се прикриваш „за секој случај“?
    Зошто мислиш дека те гледаат како материјал за пријател, а не материјал за дечко?

    @danche86
    Погрешни избори секогаш има, подобро е да ги отстраниме грешните избори него да се осудиме да останиме со нив постојано, не? ^_^

    @Leo-nora
    јас не ги сфаќам родителите. Ич, ич не ги сфаќааам. Како можи бе да прашват до кај е, шо чека ќерка им, како да не претпоставуваат дека можиме му прават фрустрации со тоа.
    Гледај душо, не е лошо, не е тешко. Ќе бидиш среќна порано или подоцна. Се согласувам со една феминка која рече дека љубовта настанува и се појавува тогаш кога најмалку очекуваш.
     
    На MimbulusLuna111 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  8. Individual

    Individual Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    1) Се однесувам како вистински џентлмен.
    2) и правам смешки, се трудам се` да оди спонтано
    3) Па да, но не веднаш
    4) И јас си го поставувам истото прашање :/
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не ти налетало нешто што е за тебе и што ќе има обострана хемија, тоа е се, секој има периоди кога не му оди во љубовта. Ќе биде, кој бара и ќе си најде. Позз
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Еве уште еден малер кој нема среќа во љубовта. Значи интересно е како скоро се ти оди во животот и ти е супер а баш она малку што ти фали е љубовта и те прави да се чуствуваш многу глупо посебно кога година по година си мине а ти сеуште си немал девојка - секако уште сум доста млад како и членовиве погоре што пишувале сепак гледаш среќни парови околу тебе, другари со девојки, дома се почнуваат муабети/прашања за девојки оти ти е “време нели“ и се тоа те прави тоа да се чуствуваш неубаво.
    Значи не сум некој лепотан за девојкиве да „трчаат“ по мене ама далеку сум од грд значи просек, моите се одлично финансиски ситуирани така да пари сигурно не ми е проблем, имам кола и се друго што би ми требало на моја возраст ама немам самодоверба кога се работи за запознавање/пристапување на девојки а решение за тоа неможам да најдам. Премногу размислувам и си правам филмови во глава дека ќе пристапам на некоја ќе ме одбие и уште толку ќе ми ја сруши и оваа малку самодоверба што ја имам (facepalm) Ми се имаат пуштано и директно мал број на девојки но воглобала биле девојки што не ми се допаѓаат и ги имам одбиено, имам приметено и доста симпатични девојки (што и мене ми се допаѓаат) како праќаат погледи, насмевки ама џабе се тоа кога не ме бива мене за флертување и немам храброст да им пристапам така да ништо не испаѓало ни од тоа на крај..

    Ако има некој било каков совет слободно нека пише (дали тука дали по приватна порака каде било) битно да ја надминам оваа пречка што ме мачи што побрзо.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Совет од самиот старт да ти кажам е дека грешиш кога даваш акцент најмногу на материјалното во случајот, бидејки како и самиот што си увидел материјалното е неопходно, но најпрво побарај го клучот до љубовта па потоа внеси го материјалното помеѓу истата.

    Е сега.. најнормално дека нит си прв нит последен кој што си срамежлив и затворен во себе, но и самиот си видел дека со тој однос нема да можеш да постигнеш ништо па затоа увиди си ја грешката и поработи на твојата самодоверба и срамежливост. Не е ништо срашно како што замислуваш.

    Можеш да пробаш накпрво со контакт преку телефон или социјалните мрежи како за почеток за да го пробиеш срамот, па потоа и во живо.. имаш варијанти и варијанти и не дозволувај срамот и самодовербата да ти го уништат животот за да живееш сам, млад си а животот е пред тебе и е еден а ти размисли како ќе го проживееш и кога ќе биде редно време за да се промениш, барем малку.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Не ми беше во тој контекс спомнато материјалното да се фалам туку чисто онака да кажам дека тоа не е причина да имам недостаток на самодоверба, оти знам познаници кои баш поради не толку добрата финансиска ситуираност не оделе во “акција“ оти сметаат дека девојката веднаш ќе ги одбие или ако испадне нешто повеќе им даде шанса понатаму ќе неможат да се носат со неа народски кажано..

    Инаку не користам многу социјални мрежи (може и тоа ми е минус во денешно време што воопшто не се експонирам) а и сметам дека многу помали шанси има некој со просечен изглед преку фејсбук отколку во живо оти на девојките многу полесно им е да одбијат некој преку фејсбук. А добар дел од нив што имам слушнано па и читано низ темиве воопшто не преферираат таков начин на запознавање така да незнам колку е паметна таа варијанта но во секој случај фала на советот - ќе го имам во предвид.
     
    На Milan444, Lolo5 и vitamina им се допаѓа ова.
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јасно ми беше материјалното во кој контекст си го ставил, те разбирам.
    Околу социјалните мрежи не зборував баш за фејзбук,ете имаш повеќе начини, вибер, смс, број на девојка, зборувам ако баш не се чуствуваш спремен да "реагираш" во живо. Ова нека ти биде само мал поттик за реакција ако ме разбираш што сакам да кажам. Поентата на мокот пост беше ова.

    А и крај краева, нема што да се плашиш да пријдеш на некоја, не е ништо страшно, сето тоа доаѓа спонтано со излегувања и веселби со друштво, комуникација и социјализација, малку по малку почни да се отпушташ уз збор, уз постапка, поентата ми беше дека животот е еден и е краток за да го поминеме срамејки се да реагираме и да направиме нешто за нас. Ако си увидел некоја твоја грешка тогаш потруди се да ја поправиш, без труд ништо нема.
     
    На Lolo5, Lewis Hamilton и traveler им се допаѓа ова.
  14. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Не ви се поврзувам во дискутијата, само сакав да ставам една слика што ме изиритира.
    [​IMG]

    Многу мажки кои се сингл, си лечат комплекси како жените биле курви и трчале само по мажи со пари и ништо друго.
    Да има и такви, но не во толку голем број.
    Ете еден мој другар, со која и да збори премногу е нападен на моменти, ги моли и ги замара и кога не се заинтересирани, ама ете видиш него ова му е изговорот.
    Немал пари, друго се супер било..не фала, ни јас не би сакала да бидам со некој таков во врска.
     
    На Lolo5, anakonda88, eloves и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Сепак не сум за прв контакт преку телефон, вибер итн ќе соберам храброст и ќе одам директно па што сака нека биде. Белким ќе биде се како што треба во спротивно ќе мора да се потрудам да се сменам од тоа што сум "good guy" во животот не сум видел ама баш никаков ќар на љубовно поле.

    Според она што гледам од другари, пријатели, познаници подобро си поминуваат оние кои се фалбаџии, лажговци итн а тие што се поскромни воглавном си имаат вакви проблеми :)
     
    На Lolo5 и vitamina им се допаѓа ова.
  16. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Може на прв поглед изгледа така но подоцна секој гледа и сваќа колку еден човек има во главата и во карактерот верувај. На крај оние како тебе завршуваат со многу поисполнет и посреќен живот отколку "фраерите" одоколу.

    Не брзај и дај си време коцките да се спојат и спонтаноста со некоја девојка да си го направи своето. Ќе видиш дека ако се потрудиш околу обој проблем ќе го решиш пополека и ќе си најдеш девојка, не брзај и не се преоптеретувај, се во свое време.
     
    На Lolo5 и VladeMila им се допаѓа ова.
  17. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Ne sum nekoja grozna vsusnost sum bas ubava .. Nemam decko ni dosega nikogas ne sum imala imam 15 godini i nekoj se cudat kako na 15 godini da imam decko a nekoj velat ti si luda imas 15 godini a do sega decko nieden ne si imala .. Ne sum imala deckovci no sum imala 7 muvaci. Mnogu mi zboruvaat deka imam detsko ponasanje no jas sum takva i nesakam da se smenam .. Imam eden bivsi muac t.e posledniot moj muac sega si fatil nova zenska pa neznam sto da napravam kako pak da go pridobijam i da se fanam so nego da mu bidam zenska moze nekoj sovett ?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Озбилно ли маЖки сум пишала и не сум приметила (facepalm) :D

    Иначе @Damata so marama јас на 14, малце пред да имам 15 го имав првиот бакнеж, а не па врска :rofl:
    Не се замарав некако, еве сега имам 19, а првата сериозна врска што ја имам ми почна на 18 и уште сум со него.
    Што се замараш со врски уште од сега, терај си како сакаш. Гајле ти е што ќе ти викаат другите :)
    И ако има девојка, не му се мешај. Има други машки.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Neznam iskreno ke ti kazam glupavo mi e skoro site na moja vozvrat imaat vrski a jas sum imala samo muaci . I mojot prv baknez bese na 14 godini neznam nekako glupavo mi e sakam i jas decko da imam sea mos ke mi se smeete ama stvano od se srce kazvam sto sakam .. Mnogupati drugarkite na mene koga mi zadzwoni nekoe masko ili koga ke treba da odam negde da se vidam so nekoe momce mi prefrlaat deka zamisli i jas ke sum si fanala decko .. Nemozam da izdrzam so nekoj poveke od 2 dena stvarno glupo mi e ova so go pisuvam no stvarno sakam da mozam da izleguvam so poveke maski ama glupo mi e na mene samata
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    @Damata so marama
    На 15 години ти кажувале дека детски се однесуваш? А како друкчие да се однесуваш? Па ти си сеуште и самата дете! И тоа буквално дете.
    Немала дечко. Бре бре..
    Има време кога дечко да фаќаш па и глава ќе ти обеле, уживај сега учи и распознавај дечковци не ти бегаат да знаеш.

    Околу овој коментаров како "капак на се" со 7 мУачи? Браво и орден нека ти закачат.. на 15 години децава ја распознаваат љубовта и симпатиите а ти дури со 7 си била и пак не си "задоволена". Секоја чест.

    Овој коментар ти го пишувам со цел да се свестиш што правиш и како се однесуваш, останатото е твое.
     
    На Lolo5, Janina, Rose96 и 4 други им се допаѓа ова.