1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немање работна навика?! Закана за вашиот успех ?

Дискусија во 'Образование' започната од Leala, 11 декември 2011.

 1. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Мојот проблем се состои од:
  1.Немам работна навика
  2.Постојано ме мрзи
  3.Недоволен мотив

  Па девојки ако можете кажете некој совет,како овие 3 реченици да станат обратни :D
  Книгите што ги читам обично ги читам до половина |( хах...
   
 2. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  ^
  Многу едноставно- 1 + 2 + 3 за жал не е еднакво на успех!
  Ако ги смениш 1 + 2 + 3 имаш изгледи да биде = на успех!
   
 3. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Па, проблемот е како да ги сменам :)
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Епа самата треба да си свесна дека животот носи обврски со кои мора да се сносиме.
  Некои одат во средно школо стануваат учат прават пустат.
  Некои на факултет. Некои на работа.

  И како што растеме бројот на обврски се зголемува. И јас сум мрзлива, ама кога нешто морам тоа е што е ... не можам да легачам. Тоа веќе е неодговорност.

  Плус тоа што си го напишала дека секоја книга до пола ја читаш, непотребно е како докажување дека стварно си мрза.

  Ќе си речеш нема вака, не треба вака, има викенд, има ден за одмор ... тоа што треба да се заврши ќе се заврши.

  Мотив ќе си пронајдеш. Дали потребата од пари, дали промена на самата себе, станување поодговорна ... нешто ќе најдеш ако сакаш.

  Во животот и се е навика, ќе тргнеш еден месец на работа и после ќе се навикнеш.

  Без упорност нема успех ... затоа со време кажи си стоп.
   
  На Name и Leala им се допаѓа ова.