1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немирно лето (Sen Çal Kapımı)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од CrAzZyYy, 30 август 2020.

  1. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.127
    Пол:
    Женски
    Убава серија, ама преводот е нешто катастрофално, ја уништиле целата серија, каков нежен глас има Еда, а каков иритантен, циничен глас и ставиле тоа е чудо некое, не ми се гледа серијата на сител, катастрофа.
     
    На Rama, pravnicka_2604, CrAzZyYy и 6 други им се допаѓа ова.
  2. dancheml

    dancheml Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Прекрасна серија ја гледав цела на интернет ретко гледам на ТВ баш поради синхронизацијата сменето името на серијата сменето името на главниот лик иритантни гасови
     
    На Rama, CrAzZyYy, _beautyy_ и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Колку епизоди има серијава?
     
  4. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Се снима сеуште, досега има околу 48 епизоди.
     
    На Аничкаa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    52 мислам пред некој ден завршија со снимањата
     
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Не само што и го сменија името на серијава, туку и Серкан го преведуваат ко Ерхан, а Мело ко Мељо, а тоа што им е утната цела синхронизација е ептен иритирачки, посебно за нас кои знаеме како оди оригинално се|(

    Инаку серијава има 52 епизоди, и пред некој ден го завршија снимањето во Турција, и уште 4 оригинални епизоди има до крајот.
     
    На mssuniquee, Mrs.Precious, Guns N` Roses и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Baby Girl 3

    Baby Girl 3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Глумицата што ја толкува Еда, многу е мила, симпатична и убава. Гледав слики кога била помлада и дете, навистина била слатка. Убава е без операции, ботокси и филери. Како помлада била пополна, ама и тогаш била убавка. Во серијата глумицата што ја толкува Мело е покрупна и симпатична, ама добро е што и на пополна девојка и' даваат улога, оти се избегнува оној стереотип на глумици со идеална градба и пропорции.
     
  8. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.127
    Пол:
    Женски
    На Ханде и е сменет описниот лик од пластични операции. Баш на серијава е целосно пластифицирана, претходно воопшто не изгледаше вака ако ја имаш гледано во други серии. Како и да е убаво е средена, ама дека е природна не е.
     
    На Rama, Dream-Girl, _beautyy_ и 4 други им се допаѓа ова.
  9. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.547
    Допаѓања:
    115.512
    Пол:
    Женски
    Нити пак е мила.Однесувањето не ѝ е за пофалба.
    Кај глупа улога има,па и лошо ја облекуваат.Дел од облеките ѝ се тесни и кратки.
    Сценариото е глупо станато.Како да снемале идеи,па го лупнале она што прво им паднало на памет. :D
     
    На Rama, _beautyy_ и Oneo им се допаѓа ова.
  10. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Точно, и мене ми е преубава ама секако има правено пластични операции.
    Погледнете како изгледала кога глумела во серија што се снимала во 2016та година. Тогаш била и пополна.
    Remini20210825123519248.jpg Remini20210825123647003.jpg Remini20210825123736348.jpg
     
    На nextredstyle, Rama, _beautyy_ и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    Баш убав пар ми се Ферит и Џерен. :inlove: Ќе биде нешто од нив понатака?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Значи стварно се прекратки и претесни алиштата што ги носат.
    Никогаш нема да ја разберам оваа логика по филмовите, во фирма каде што треба да има кодекс на облекување, они кусо, да мрнеш се да се види :?:|(
     
    На nextredstyle и Rama им се допаѓа ова.
  13. _beautyy_

    _beautyy_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    И мене тоа ми е малку чудно. Тоа сепак е фирма, работно место, тие ја облекле Еда во краток шорц и кратка маичка. Со облеките малку утнале во некои сцени.
     
    На nextredstyle, Rama, Oneo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Ептен кратко ќе бидат заедно, Ферит ќе трча цело време по неа а таа едвај ќе му даде шанса и после ќе ги снема од серијата без збор.

    Серијава првите десетина епизоди е интересна, после од небулоза во небулоза ќе оди, требаше да ја прекинат, ионака гледаноста во Турција и беше слаба, ама странство се продаваше ко мед и затоа ја издолжија.

    Ханде е убава, далеку од природна, ама врска си нема со глума, на тажните сцени ни солза знае да пушти, ни емоција, ни бутур, ама ете се шлепа на убавина и на 24 милиони фолоувери на инстаграм:D
    Инаку за кратко Ханде ќе оди во Америка на часови по глума, т.е на "усовршување" :rofl:
     
    На Oneo, Lavender4, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Во првата епизода од втора сезона Еда кажа дека се земале и живеат во странство али само кроз муабет, не ги покажаа.

    Мене па Ханде од други серии ми беше млитава со глума, сега у серијава ептен извештачена ми се виде, дури на прв поглед не ја ни познав дека е истата особа...
    На лепота се вадат у серијава со глумциве, безврска е сценариото, права лимунадица, само за тепање слободно време вака е океј. Имаат вложено буџет доста за местата кај шо се снима, глумата е испод просек според мене.
    И стилот на Еда ко лик во серијава не ми се свиѓа ни мене, Џерен, Селин и Пирил се преубаво облечени. :)
     
    На Oneo, Lavender4, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Јас редовно ја гледам серијата, ама не ми текнува такво нешто да кажале дека се земале тие двајца:wasntme: знам Џерен не ја кажаа воопшто последната епизода од прва сезона, само спомнаа дека била со мајка и нешто, и после во втора сезона не ја покажаа ич, едвај еднаш ја спомнаа неа и Фифи ко другарки на Еда.
     
    На nextredstyle и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    @Rama
    Кога беа другарско кафе ко цивилизирани бивши да испијат Еда и Серкан кажуваа кој шо направил и каде е сега после толку години. Нели и дека Пирил и Енгин имале син, па Еда му кажуваше и Ферит и Џерен се земаа и живеат во Америка, среќни се... Толку беше, 2 секунди ги спомнаа.
     
    На Rama, nextredstyle и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  18. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.547
    Допаѓања:
    115.512
    Пол:
    Женски
    Посериозни ликови подобро ѝ лежеа на Ханде.Во ваква серија здрвеноста не ѝ оди во прилог.
     
  19. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Незнам која серија е попрво снимена дали Романтичарот или оваа ама скроз исти ми се, едната е римејк на другата. Значи до толку исти лимонади, тој со фирма богат недостапен, со бивша што ќе се плетка, па оваа сиромашна се наоѓа да работи кај него во фирма и најспособна испаѓа од цел персонал, па го зашеметува до немајкаде... Исто така другарките ( во романтичарот родителите) нонстоп во фирмата како да е кафич тоа, се се прави само не се работи. Имаа еден пореметен во фирмата и Романтичарот и овие имаат тука сега и тој никако не е отпуштен :shake: понатаму нешто успеав на јутуб да видам, па као ќе губи помнење овој главниот истото и во романтичарот се случи, па не се видоа 1 година исто како овие што нема да се видат 5 па како времето да застанало... незнам толку ми се исти, не слични, исти ми се двете серии скроз... ама пак тепам време гледам шо да правам :D
     
    На Rama, Lavender4, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
  20. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Слична беше и Вљубениот ерген, со Дефне и Омер, ама пак некако повеќе логика имаше. Таа ми беше најубава од сите!
    Ова така-така, ѕиркам, ама нешто не сум баш воодушевена!
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.