1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Неморални" жени

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од yawn, 24 август 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Дрољи,курви,проститутки,спонзоруши...Идеме без цензура!

  Такви "етикети" денес добива секоја трета или петта девојка.Некои изнесуваат аргументи и факти,други тоа го прават заради лична афирмација (од злоба или завист).

  Дајте ми дефиниција за овие зборови :) .По која причина можат да наречат така една жена?

  Најлошата жена сепак не ја спомнав.Волк во јагнешка кожа,изгледа префинето но прави гнасни работи и најдоброто од се ...Ги напаѓа ваквите девојки. :devil:

  Како реагирате ако некој ве нарече така? :)
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Дефиниција..Некоја посебна баш и нема. Едноставно тие се помирени да го газат своето јас, вероватно така им одговара, притоа знаат за тоа како се ословувани и баш им е гајле.
  Ете, моја дефиниција, жени-девојки без свое јас...А и така им се сака бре.
  А мене...ма кој како сака нека ме ословува...негово си е. Јас најдобро си знам дали тоа е така. И нема никако посебно да реагирам(нели што повеќе се правдаш значи е вистина тоа што го зборат), нема зошто некому да се правдам. Што се тиче мене, кој така мисли да мене, слободно нека ме заобиколи.
  Дали некоја е неморална, мене не ми е битно, се додека тоа не ја вклучи и мојата личност.
   
 3. oliolivera

  oliolivera Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  26
  :clap: за темата хммм а дефиниција па и нема некоја посебна барем според мене.Затоа што како причина мозе да биде се на пр-налетала на некој ФРАЕР кој што добил корпа од девојката па сега може да дојде или пак да слушне такви надимаци во знак како на некоја одмазда,е сега тука има и девојки кои заслужно ги добиваат тие имиња(без навреда),од еден на друг така почесто (се разбираме) :!: ,тука може да спагаат и они кои што целта им е да закачат некој кој иако има семејство сепак се мета на некоја девојка која му фрлила мерак па по цена на се го сака за себе неразмислувајки на последиците ама причината е една (кеш) |( ,а за најлошата жена би ја сватила онаа како да објаснам :?: ај вака ке пробам на пр. тип на жена која е мирна ,смирена,сталожена (се разбира др.страни се потиснати) се додека не дојде моментот на брак и после некое време излегува дека е ламја што би рекле постарите и се чудат што ги снашло,а мегудругото тука е присутна и љубомората до крајно ниво каде што среката и срекните луѓе околу неа ја прават таа да се осека на пониско ниво |( ,и тука започнуваат злобните дела како тие срекни насмевки да исчезнат.... скратено кажано се храни со туѓата несрека :!:

  ова е мое свакање за тие типови на жени и без навреда доколку некоја се пронајде зашто сепак такви има секаде на светот а и таква ни станува денешницата :worried:
  - заборавив да напишам каква е мојата реакција доколку налетам на некоја од наведените...рекација не би имала никаква зашто ако реагирам уште повеке ке ме иритира,а така ке и дадам дознанине дека ме засегнало тоа што го прави,игнорирање е најдобар потег,или да пробам да со разговор,освен ако не дојде до степен каде се преминати сите граници и незнае сама да застане е тогаш е друг муабетот дури може и лошо да помине зашто не би дозволила па и некоја таква будала да ми го наруши спокојството сепак сите сме луге ама па кога се поминува границата треба да се стопира ....
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Уф, кај нас денеска скоро секоја втора е неморална, дроља, ку*виче итн...
  Ако носи пократко здолниште -
  Ако има црвен кармин или црвени налакирани нокти -
  Ако недај Боже малку послободно игра на подиум, флертува и си замине со некој што и' се допаѓа (а можеби и дечко и е, којзнае, никој не се потрудил вистински да дознае) - и најважно
  Ако е ПОУБАВА, ПОВЕЌЕ И ШТРАКА УМОТ ОД ТАА ШТО ГО ДАВА КОМЕНТАРОТ и некогаш на времето и го украла симпатијата -
  тогаш е неминовно ку*ва!
  Во сите и во уште многу повеќе случаи од горенаведените.

  Многу ми е грдо кога од женска уста ќе излезат вакви навредливи зборови.
  Не дека кажани од машките се нешто подобри, ама некако природно и очекувам (за жал).
  Ама кога жена навредува друга со вакви погрдности, во 90% од случаите е љубоморна.
  Што е жално.

  Е сега, нормално постои и 10% на кои епитетиве им се навистина наклонети.
  Простачко кикотење, улизување, местење со газето во скутот на момакот кој бапнал клуч од бе ем ве на масата и последниот модел на ајфон, пуста душа сака да пивне коктелче, а знае дека чергичето одамна не и ги покрива ноџињата, да види и да биде видена, и да пуфне Лејди Милион што го добила на подарок... спонзоруша. Без сомнеж. Ниту имам грижа на совест кога така ги ословувам, кога се навистина тоа.

  Тој тип на девојки што го спомена yawn, кротко мирно јагненце, седи и се смешка во ќошето, јас фината, јас невината, пијам строго флаширана вода, пенис имам видено само во учебник по анатомија... испод мира триста вира, бегам од такви девојки и не сакам да си имам ништо, дури и само пролазно да седнале во мое друштво.

  Просто не ги сакам.
  Другите барем не се лицемерни, си кажуваат дека им се сака, мераклики се, па ако искористат некој парфем, блузиче или количе успат, уште подобро.
  Се вадат на тоа дека такво дојде времето - искористи или ќе бидеш искористен, така решиле да си живеат, бујрум, твој живот, твој проблем.
  Ама барем не глуми лудило за тоа што си.
   
  На Sephora, srcekrsacka, calliope и 17 други им се допаѓа ова.
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.629
  Допаѓања:
  121.377
  :lol: Точно,и со само еден црвен кармин и минич можат да ти извадат муабет.Сакала нејќела.
  Мене побетер ми се таквите наивни на лик.Оние што јавно се знаат дека се такви ,барем ги знаеш.Ама испод мира триста вира.Ќе чуеш ќе видиш ,и ќе се чудиш.
  Реално мислам дека ги има многу.Која за подобра работа,која за алишта,која за одмор,која за мерак.
  Имав пример во друштво скоро.Не ми се веруваше,пошто девојчето имаше само 1 дечко и беше посветена на учењето.Се изненадив кога разбрав дека на пракса откако дипломира,успеа да разведе маж на функција,од својата жена.Овој ја прошета низ цел свет и со кој памет ја зеде за жена.Ми се гади од таквите женулишта и ги презирам :puke:
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Моралот го разбирам како систем од норми на однесување на членови од едно општество. Значи спротивно од тоа неморал. Некоја си моја дефиниција за неморални жени, кои функционираат спротивно од нормите на однесување на едно општество.
  Како такви се одделуваат и се различни од другите па затоа се ,,етикетираат,,. Тоа го прават за свој интерес или мотивација, најчесто пари или престиж.
  Според мене, нема лоша жена како што пиша волк во јагнешка кожа, туку 2 типа :) , едните со ум во глава кои знаат најрационално да го искористат и функционираат според норми во едно општество и вториот тип исто така со ум во глава кои го користат претежно да добијат или достигнат до нешто на неморален начин.
  Не може никој да ме нарече така, зошто така не функционирам. Не го продавам своето тело за пари (и пошироко, не се сексам со кого стигнам за една вечера или пијалок од некој тип итн итн). Секој е господар на своето тело и ум и од него зависи како ќе го користи - експлоатира.
   
  На zhap4e и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Такво е времето во кое живееме, такво ни е и опшеството-полно со предрасуди, и како што кажа Трендафилка да не се поторувам многу често се суди по надворешен изглед...

  Според мене не е неморал да се носи црвен кармин, деколте или кусо здолниште, неморал е однесувањето... Не значи дека ако облекла минич таа е некоја проститука, к*рва, дро*а или друго погрдно име, може таа „најпримерната“ во ролка и панталони да се пали на момак кој пие Чивас и врти клуч од БМВ, Ауди...
  До вчера луѓето со тетоважи беа наркомани, проби-свет, пропалици и сл. сега кога секој трет се тетовира малце се подразмислуваме пред некој така да го етикетираме.
  Така е и со „неморалните“ жени, се додека се плашат девојките дали да облечат нешто кусо, деколте, проѕирно фустанче само заради што ќе речат комшиите, другарите и другите, ние ќе се труеме со предрасуди дека облеката го прави човекот т.е. жената „неморална“.

  Неморал е нешто сосема друго, неморалот го чини однесувањето на поеднецот, или конкретно однесувањето на жената. Ако таа прво не се цени како жена, ако на својот полов орган гледа како алатка за брза заработка, ако за неа парите се побитни од љубовта и дечко без кола-не смее со неа да разговара, ако излегува со некој само зашто ќе ја носи на шопинг и ќе и купи кола или станче, и ако пред секс на момакот му кажува тарифа. Е овие се неморални, пред се затоа што имаа погрешна слика за светот, затоа што за нив зборот љубов значи пари, затоа што им е побитна материјалната состојба отколку емотивната, физичката привлечност, тоа е неморал нешто спротивно на она нормалното опшествено прифатено сфаќање а не нешто што не се уклапа во туѓите замисли за светот и жените како поим.
   
  На Strumfeta93, Trendafilka и velesanka им се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Проститутка жена која наплаќа за своите сексуални услуги
  Курва сите имаат односи со неа но не и плаќаат, таа спие со нив од задоволство
  Дроља вака во Скопје ги викате курвите хааха
  Спонзоруша жена што е со маж само за пари и гледа поголема материјална корист
  Волк во јагнешка кожа некоја расипана жена, која има лице како уште да е невина :)
   
  На Divinebutterfly, bbeebbee и yawn им се допаѓа ова.
 9. Panicarka

  Panicarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  Се согласувам со вас..... особено со Трендафилка........ да ги наречам тие подточките...ако некоја послободно се облекува или пак игра на подиум...јас еве се облекувам послободно а и си играм колку ми душа сака..... а дали зборува некој ама воопшто не ми е галје....моите од дома ме знаат дали сум таква или не....дечко ми ми верува....и он самиот ми вика...абе облечи кусо шо се стегаш......а јас не дека се стегам.... така да ...си имам една поговорка...ради шта хочеш....људи свакако чу да причају..... ;)
   
 10. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.201
  Ваквите дефинитивно се најлоши, им веруваш мислиш дека се светици,ти се прават пријателки,а тие зад грб гледаат како дечко/маж ти да го уловат.Најинтересно е што често мажите неможат да ги прочитаат, па паѓаат во нивната стапица.
   
 11. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  јас би искоментирала за неморална жена.

  за мене е неморална и би ја нарекла неморална онаа жена која е мажена или во сериозна врска со/без деца, која нема никаква почит спрема себе и сопруг/дечко и која се прави за да спие со други, ги запоставува децата или сопругот и на која едноставно и е важно да се из*бе со други и да глуми фраерка.

  а оние со миничи , шминки нокти и кармини па не би ги нарекла неморални би ги нарекла послободни хахахха.
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Место коментар, виц:
  Излегува девојка со маж со BMW. На враќање вечерта тој и вика
  -Мора да ти кажам нешто.
  -Што? -исплашено прашува таа.
  -Женет сум и имам дете.
  -Ти бе, ме преплаши. Помислив BMW-то не е твое!
   
  На Panicarka и eli25 им се допаѓа ова.
 13. redridinghood

  redridinghood Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  За многу девојки за кои сум слушала дека се дрољи или курви и незнам што уште не биле баш ок.Денес сите девојки кои сакаат да изгледаат добро и уживаат да флертуваат се “ курви “ оние кои имаат момче кое е во добро друштво исто се курви (по некоја глупава логика) бидејки спие со него за да го задржи, ако некогаш замине од кафуле со некој со кој се запознале истата вечер и таа е курва, а никој не се запрашал каде одат?!Можеби одат во парк да разговараат да се запознаат подобро .што има лошо во сето тоа .Штета што толку многу се користат овие зборови а половина од оние кои ги изговараат не знаат ни точно какво значење имаат .
   
  На Taccka и yawn им се допаѓа ова.
 14. adrijana.81

  adrijana.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  11
  Неморални жени или девојки се оние кои имаат односи со мажи кои не им значат ништо и постојано менуваат секс-партнери инаку што би биле неморални жени
   
 15. zara

  zara Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  28

  [/quote]
  Аватар на корисникот
  yawn
  Мислење 22 Јул 2011, 15:02

  Првиот ми е згоден и убав,за мојот ЗДРАВ сексуален живот... ^_^
  Вториот ми е богат,за мојата ФИНА финансиска состојба... :cash:
  Третиот ми е паметен на мајка,за да ми каже што да се прави со претходниве двајца ако не ме слушаат :angel:
  :D
  [/quote]  И дефиниција и причина!
  Си ја имаш мувата на капата па си прашуваш :lol:
  Позз
   
  На priti му/ѝ се допаѓа ова.
 16. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Аватар на корисникот
  yawn
  Мислење 22 Јул 2011, 15:02

  Првиот ми е згоден и убав,за мојот ЗДРАВ сексуален живот... ^_^
  Вториот ми е богат,за мојата ФИНА финансиска состојба... :cash:
  Третиот ми е паметен на мајка,за да ми каже што да се прави со претходниве двајца ако не ме слушаат :angel:
  :D
  [/quote]  И дефиниција и причина!
  Си ја имаш мувата на капата па си прашуваш :lol:
  Позз[/quote]

  И добро,ако беше тоа навистина така мислиш дека јас би го напишала тоа баш тука светов да ме знае?
  Размисли малку пред да треснеш глупост.Секако дека беше шала!
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Од каде бе се чувстувате компетенти да кажувате што е морално, а што не е.
  Од каде таа способност да решавате за туѓи животи и да им лепите етикети.
  Што е неморална жена? Жена што растура бракови, фамилии...? А мажот во случајов е многу морален нели, на него му се може.
  Самите себе не се цениме како женски род, очи ќе си извадиме од љубомора, па после мажите ни се криви што не нарекуваат со секакви имиња.
  Искрено правам што сакам и што чувствувам, она што ме прави среќна, и не се замарам дали некој ќе ме нарече морална или неморална, или курвиче или спонзоруша. Што сакам сум!
  Ако некој нема друга работа и сум му главна окупација баш ми е мило.
  А луѓето секогаш имаат што лошо да кажат, на луѓето никогаш ништо не им е доволно.
  Ако некој сака да те етикетира и од дома да не излезеш пак ќе ти извадат муабет.

  Преку такво веќе од морали, принципи и незнам што, никој за себе не си гледа, на сите им се поинтересни туѓите животи.

  Кој си е морален, си го живее животот по одредени принципи ич не се замара со солење памет и делења на вакви работи, осудување на неморални суштества и слично. Останатите можат само да продаваат лажен морал.
   
  На TeddyGrey, Strumfeta93, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 18. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  е да си ми жива и здрава ...темава треба да се затвори,девојкиве ми личат на оние теткине од филмот Малена каде ја грабнаа девојката на сред град ја убија од ќотек зашто се нервираа кога нивните мажи зјапаа во нејзините гради ;) мислам девојки или дечиња веќе не знам како да ве наречам...дај пораснете ,социјализирајте се ,отворете си ги умовите,престанете да гледате само црно и бело,престанете со примитивни теми и размислувања,и не гледајте само право туку свртете некој поглед малку околу вас....темава треба да се затвори зашто е страшно ова што го правите самите за својот пол...срамота....од каде вас правото бе да нарекувате некого или некоја курва или неморална,од каде правото да судите.....одговорот ќе го пронајдете во песната на Тоше ....Што е тоа во луѓето тажно???????што живеат во животи туѓи.....
  :x
   
  На Taccka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  64.588
  Пол:
  Женски
  Има само еден тип на жени кои ги сметам за неморални, тоа се оние кои свесно подметнуваат туѓо дете на своите партнери.Мислам дека нема ништо по неморално од тоа да подметнеш дете некому, да го сака, чува, издржува а таа цело време да знае дека детето не е негово.
   
 20. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  ^Има вакви надвор од сапуница? За темата неморални жени се оние кои си ја ишкаат мувата така шо стално цепат муабети за неморалот. Стварно најголемите неморални жени јас шо ги знам стално им ваѓаат муабети на нормални девојчиња, сакет да го свртет вниманието од себе. И зато темава е безвеза