Необјавени приказни (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од I.want.to.sleep, 5 јули 2013.

 1. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  451
  Секој работен ден премиерно во 17:30, реприза во 10:35 ч.
  „Необјавени приказни“ е поучна документаристичка емисија.
  Секоја епизода од серијалот е реконструкција на една животна приказна.
  Настаните се вистинити зашто се тоа приказни на гледачите.

  Феминки, ја гледате емисијата? Ви се допаѓа?
  Јас неколку пати ја имам гледано и многу плачев :(
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Патетики. Многу лошо глумат |( мислам дека приказниве се потполно измислени, како на пример онаа со слепата мајка што му дала око на синот, а тој не ја сака. Можеби има и некоја вистинита, ама се некако ми се чини дека се измислени.