1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Нее, сведок ми е мајка ми. Таа не чистеше од мравите. Знаеше дека играме во ливадата и дека полниме вода во тенџерето, ама не знаеше дека убиваме мрави. За убивањето отпосле дозна, откако мравите не нападнаа.
     
    На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
  2. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Кај мене веројатно има дух што вади по еден чорап од пералната , за после да си немаат пар кутрите.Злобен.:devil:
     
    На Ygritte, IamSexyAndIKnowIt и moon1 им се допаѓа ова.
  3. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Можда и се во право. Јас останав на два ума. А и ниту купив темјан да исчадам, ниту испрскав со крстена вода. Очекувам во периодов да ми заѕвони некој питроп на врата (врват овај период пред празниците за да го закажат попот дали сакаш да ти крсти вода). Па ко ќе крштева вода тој и онака пали темјан и чади по собите, ваљда би му дошло како осветување... барем наместо 2000 ќе платам 150-200 ден, незнам точно колку земаа за тоа.
     
  4. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Да, да, тој е од најлошите. Ццц
    Моите дома кај нив имаат таков. Многу лошо.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Зашто од смртта на некого мора да поминат 40 дена? Каква врска има тоа не сфаќам
     
  6. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Velat deka dushata na pocinatiot e seuste vo kukata I gi posetuva omilenite mesta.
    Na 40tiot den zaminuva vo vecnoto pocivaliste.
     
    На fana, EdnaDevojka21 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  7. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Не знам колку е за плачење или смеење,ама тоа за одење на духот на 40дена,јас тоа го осетив:(
     
    На EdnaDevojka21, Crnookata и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  8. Holy Asian Jesus

    Holy Asian Jesus Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Сите трипате. Ви се дешава пошо верувате у тоа. Ако сеа почнете да верувате дека десното рамо ве чеша стварно ќе го осетите.
    Еве мене сеа ме зачеша од мислење. Кој ли ме гулицна по рамо ? :o
     
    На RainbowButterfly, candy.cane и kikkki им се допаѓа ова.
  9. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Ако пет души седат и разговараат во соба во 23.30мин. и слушнат дека влезната врата треснала, која била заклучена,и тоа е верување дека вратата ќе тресне!?
    Во цела куќа имаше само пет души,никој ни дојде,ни излезе
     
    На marchi-cool и Holy Asian Jesus им се допаѓа ова.
  10. Holy Asian Jesus

    Holy Asian Jesus Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Види сеа ја не сум бил таму не можам да знам. Но имам прашања, дали вратата добро дихтува, може промаја имало, може ако си у куќа нешо да се деси однадвор па може и чоек некој дошол. Коа си во таква ситуација да речеме починат човек и плус ако веруваш во тие муабети се што ќе се случува ќе ти се поврзува со верувањето. Едноставно полесно е кога се што се случува има некакво значење.
    И ова со вратите, секогаш тропа врата што е многуи далеку, зошто не се дешава нешто со врата што е во твојата просторија. Ништо не се дешава пред очи, се е таму некаде у другата просторија. Тоа остава простор за многу прашања.

    Еве јас пред некој ден си постилав кревет во 2 по полноќ и ми снема струја и пак дојде за 15 секунди. Ако јас во тој момент гледав хорор филм или ако сум размислувал за убиства и слично поинаку ќе ја перцепирав појавата снемување на струја,

    МИслам дека сум јас што сакам да ти кажам. :)
     
    На Asparagus и kikkki им се допаѓа ова.
  11. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Многу сте кул, а мене многу ми е необјасниво како навечер не можам да заспијам и 3 сати се превртувам во кревет, а наутро 3 сати ми требаат за да се расонам.

    Плус и кучкава спие на истиот кревет и ми го прави станувањето од кревет, уште потешко.:inlove::toivo:
     
    На DAngel, candy.cane и Arthur им се допаѓа ова.
  12. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Каде да го сместам ова не знам.
    Пред некое време ја шетам малава, и викам ај до продавница да и купам нешто и ми пројде низ глава, еј само да не сум ги изгубила парите.
    Застанав на каса, пари нема.
    Одам да ја земам од градинка, си викам, замисли да ми кажат спиеше денес. Ми ја носат и вика, она спиеше денес малце.
    Вчера роденден на мм и ми раскажува кој му се јавил.
    Ми вика: рече да одиме имале нешто да...
    Јас:шо шо?
    Тој: за малава... нешто под елка
    Јас: туууу мислев ќе ми кажеш да се радувам
    Тој: епа радувај се...
    Јас: лелеее бебее
    Тој: даа
    И ми пројде една друга мисла и таа ми ја потврди.
    И ми вика тууу чоек не може да те израдува.
    Искрено многу пати ми се имаат десено вакви работи.
    Не се сметам дека сум видовита... туку ете некогаш ми доаѓа така.
    А за необични случки, освен што на времето со комшивката, тетка за мене, ме шеташе навечер. И видовме двете, чудна светлина на небото. Долга светлина, жолта, како линија... само помина по небото. Не беше авион, зошто сигурно беше 2метри, а така авиони од доле не се гледаат. Башка не ја снема туку само помина.
    Друга, мм со друштво се враќале од кај кумата. Негде помеѓу белимбегово и трубарево, по старите патчиња. Биле 3-4 во кола. Сите заприметиле плава светлина, како ротација, но ништо немало никаде, нит кола нит куќа, не светкало или грмело. Ништо. Вика како са одеше по нас и ја снема. Баш како некој позади нас да вози со ротација.
    Сите од колава ја потврдија ситуацијата.
     
  13. Arla

    Arla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2019
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден ми се случи си легнувам да спијам, си затварам очи и ми се појавува ликот на мојот покоен татко. Значи постојано, не можев да го оттргнам,едно пола сат се вртев пред да заспијам. Ќе ги отворам, ќе ги затворам очите, пак тој. А претходно од неговата смрт(пред неколку години) па до сега го имам сонувано еднаш и немало ништо вакво.
    Ова се случи на бадник инаку :?:
    Го немам мислено цел ден, сакам да кажам дека не верувам да ми се должи ситуацијава на потсвеста...
     
  14. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Не е ништо страшно, според мене. Ти можеби свесно навистина не си го мислела, но потсвеста е онаа што си игра со нас.
    Еве мене истото/слично ми се има случено со песна, и тоа таа песна беше хит неколку години пред да ми се алучи тоа. Исто така сигурна сум дека не сум ја слушнала некаде во текот на денот. Не можев да заспијам од што ми се вртеше во умот песната. Дури станав и гледав телевизија. Се беше супер додека гледав тв, ама кога се вратив в кревет пак почнав во мислите да си ја пеам песната. Сега не се сеќавам ни која песна беше, знам дека глупава беше и не ја сакав.
    Да не ти е шубе, ако со христијанка, запали му свеќа, дај нешто за душа. Во секпј случај, нема зошто да се плашиш, татко ти е, и да има нешто во тоа, сигурно не е злонамерно.
     
    На Arla му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Neznam kaj da go smestam ova,eve ovde.
    Neznam dali bese son ili realno,no kako son da bese bev sredno uste,go vidov vistinskiot teloto I glavata,I jas sum rekla eve go vistinskiot,za zal samo liceto mu bese matno kako magla nemozev da go prepoznam.
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Во собава има сенка во форма на човек во профил,и нон-стоп дур зборам со мајка ми гледам во сенката и се плашам.
     
  17. Daniela2207

    Daniela2207 Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2017
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Вака. Бев кума, венчавав. Полагав два викенда, измеѓу свадбата беше. Учам само ноќе. Ден послее свадбата легнав да спијам точно во 3:55 а у 4.20 осетв дека маж ми влее у соба. Спиев на страна и он седна до мене и легна до мене. Ми дишеше на уво. Осетив стисок на креветот. Не можев да зборувам и мрдам. Си замина јас станав расплакана. Имав мачка со мене но замина и ја затворив вратата. Не беше ни отворена. Пред тоа ми се случи дека дојде нешто и ме погали по лице. А ноќе само штом заспивав осеќав дека некој ми прска од парфемите. Увек у моју соби имам осеќај да неко има. Само у моју. Помош?
     
  18. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Мене лично ништо вакво не ми се десило, али сакав да споделам една случка што ми ја има раскажано баба ми.

    Они биле повеќе деца, а она била најмала. Кога била дете сонувала обичен сон, во него 2малечки девојчиња, близначки, облечени во исти фустанчиња со цветови, дури и имињата и ги кажале на сонот.
    Другиот ден и го раскажала сонот на мајка и и жената почнала да плаче. Кога баба ми ја прашала зашто плаче, оваа и одговорила дека првите 2деца кои што ги родила биле близначки, со исти имиња како од сонот. Тие уште како бебиња починале поради некоја болест. Дури баба ми и раскажала какви им биле фустаните во сонот, а мајка и и рекла дека во исти такви фустани ги закопале.
    Инаку, најчудната работа е што тоа и биле први деца, и она не кажала на никое од останатите деца вклучувајќи ја и баба ми дека имале сестри кои што како мали починале.
     
    На BejbiBlu, mileystar, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
  19. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    не знам дали е необјаснива случка или маѓија или нешто друго но би да ја споделам и да слушнам некое мислење. Имаме кола која маж ми редовно си ја одржува. Еден ден се случува да оди на кафе со другари и после на враќање забележува под седиште кај него прамен коса и тоа исечен и фрлен. Ајде да се неколку влакна паѓа коса али не. Пред тоа исто после одење на кафе со истиот пријател наоѓа сјај за усни.
     
  20. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Другарот да не е другарка можеби :wasntme:
     
    На thelittle17, Kimberly11, SexiLy и 21 други им се допаѓа ова.