Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

 1. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  26.866
  Пол:
  Женски
  Другарот да не е другарка можеби :wasntme:
   
  На baguf4e, senza.parole, Alisa22 и 18 други им се допаѓа ова.
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.121
  :D:D:D
   
  На RainbowButterfly и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 3. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  53.694
  Пол:
  Женски
  ^^^ иииии какви се магии прават језа да те фати, ај еднаш случајност, ама по втор пат.. :worried:
  Да ти е страв да пуштиш маж на кафе со другар и тоа со чиста кола да идат :(

  wow_by_megaanimationfan-dam9rtp.gif
   
  На theowndemon, buba4e89, RainbowButterfly и 6 други им се допаѓа ова.
 4. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.251
  Пол:
  Женски
  Следно провери под седиштето некој градник може да најдеш 8-|
   
  На Irreplaceablee, Kimberly11, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.736
  Допаѓања:
  23.680
  Еден ден може колата само да ја најдеш, а маж ти да исчезне...
   
  На Nigredo Odor и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  не е,знам кој е точно. 39год начукал живее со мајка ни женет ни девојка има. Па нормално и јас да сум ќе завидувам на некој поуспешен и постабилен од мене. Ама тоа со косата ми стана шубе. Значи која е будала да си пресече коса и да фрли тукутака?
   
 7. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.218
  Допаѓања:
  10.471
  Пол:
  Женски
  Може сака проблеми да ви направи и намерно остава женски работи.
  Но, чудно ми е за праменот коса ај да било 3-5влакна, ама прамен исечен бе? Зар стварно мислел дека некој ќе поверува дека е случајно и дека е ид жена?
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.006
  Допаѓања:
  6.659
  Па ако бил со друга сигурно нема да и каже на жената за праменот. Претпоставувам тој ти кажал или ти сама го виде тоа @marchi-cool ?
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  за сјајот тој истиот ми кажа дека го нашол и дека му го дал на маж ми за мене ќе се најде. Фала ама дотолку не сум дошла. А стварно за праменот и јас сум запрепастена. Мене тоа ми остана впамет.
   
  На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.394
  Допаѓања:
  51.312
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш дека ви завидува и ви прави црни магии, зошто сеуште сте во контакт со тој човек?

  Значи какви луѓе има, едните прават црни магии а другите веруваат во моќта на истите. :drunk:
   
  На theowndemon, Gosh, RainbowButterfly и 4 други им се допаѓа ова.
 11. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  тој ми кажа за праменот. Му реков внимавај сигурно нешто планира. Знам на моја колешка свекрва е и правеше вакви работи. Врзани влакна од коса со конци оставани под перница кај што спијат или под душек....
   
 12. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  24.592
  Пол:
  Машки
  Носете гаќи наопаку и нема да ве фатат маЏиите
   
  На Kimberly11, theowndemon, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
 13. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.350
  Допаѓања:
  23.995
  Пол:
  Женски
  Jас пошто имам фобија од земјотреси,кога ќе си легнам навечер стално трипам дека се тресе станот и многу реално изгледа,ама битно знам дека само халуцинирам од страв:D
  Тоа е и уствари објаснението за повеќето ваши случки:)
   
  На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Objasnivi se site ovie neobjasnivi slucki no ne za zatvoreniot tip na um !.
   
 15. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  па ако се објасниви ајде разреши ги,објасни ги
   
 16. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Konkretno sto jas pisav opsto ne potencirav .
   
 17. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Не знам дали има посоодветна тема ама ајде овде ќе пишам..Веќе скоро година и пол има од кога ми се случува ова пред да заспијам "полузаспана " не гледам ликови на сон туку само глас слушам како одговор на некое прашање што ме мачи во тој момент и секогаш тие одговори излегуваат точни како што ми се кажало така и испаѓа дали по ден,два ..дали е само психата потсвесно јас размислувам на таков одговор и така ми се случува не разбирам...
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  96.810
  Консултирај се со психолог
   
  На kikkki и Iva9612 им се допаѓа ова.
 19. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  12.081
  Пол:
  Женски
  И јас.. и тоа со контракции у болница сањав се се тресе, е до толку сум забегана од страв.
  И тоа баш реално, тресе, јас као спијам, па се будам, па од страв губам глас а и не можам да се помрднам.
  Кога ќе се разбудам не знам дал било сон ил не.
   
  На RainbowButterfly и MamacitaBuena им се допаѓа ова.
 20. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Потсвеста ти е тоа, твојот внатрешен глас ти зборува.
   
  На RainbowButterfly и Iva9612 им се допаѓа ова.