1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Не гледам ништо туку само слушам
     
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    докторе имам еден проблем,понекогаш слушам гласови а не гледам никого,а кога тоа? Докторе кога зборувам на телефон.

    Шала настрана јас така кога имав за полагање,се што сум учела ми се врти низ глава како во полусон слушам како се разкажува
     
    На Istata od vcera, Kimberly11, RainbowButterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Случајно налетав на темата и кога сум веќе тука ќе ја опишам мојата случка што ми остана врежана во сеќавање. Пред неколку години бев во посета кај баба ми и незнам како и зошто имав период од 3-4 дека кога се бидеш навечер . Е се ќе беше фино да останеше на тоа. Ама не ќе се разбудев ќе го погледнев телефонот поточно часот и полу заспана ќе се исправев и си водев разговор со силуета на машка личност. Имаше некоја лузна на вратот језиво. Е сега во сето тоа ќе си поразговаравме така нели ќе си го погледне часот и ќе продолжев со спиење. Наутро кога станував бев свесна што се дешавало и искрено исплашена. Се се решаваше во ист временски период. По вториот пат си се префрлив да спијам со баба ми. После 3-4 случување престана фала му на бога. Се научив и сега додека пишував
     
    На Emilija97mk, Stefinate, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. turist

    turist Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Машки
    Јас сум таков дух што зачистува, спарувам и распарувам женски чорапи, ако убаво мирисаат ги вадам и од перална и убаво ги подредувам еден до друг...
     
  5. turist

    turist Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Машки
    Ако сеуште имате потреба побарајте го човекот. Сега живее во Австралија. Му се имаат случувано такви работи. Има напишано и книга за целото искуство како почнало, што му се случувало, како се одвивало,како дознал што се случува и како нашол спас. И книгата е околу 100 страни многу динамична и многу брзо се чита. Ако не успеете да воспоставите контакт а има потреба пишете ми пак. https://www.facebook.com/ampevski/photos?lst=755254056:1416654635:1564702863
     
  6. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Ти благодарам но одамна го решив проблемот фала му на бога :)
     
  7. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Dobro vecer mene mi se imaat mn deseno takvi slucki eve sea za pocetok ke vi odvojam edna. Na pocetokot mn se plasev ama veke ne ....doma bevme sami jas i sin mi go banjav i do vratata do kupatiloto staviv prazna kanta za ves i mi padna pri stavanaje i vikam aj ne ja krevam sea posle i taka go banjam maliot i naednas kanta pocna prvin poleka da se lula i pocna se pojako i pojako i taka edno 5 min sigurno .....i koa prestana maliot mi vika mamo sto bese ova ...i jas duri nemozev da poveruvam
     
    На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dark light ◇>

    Dark light ◇> Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Машки
    Ova e primer za paranormalna slucka koga nestoto doaga samo kako energija bez vizuelen prikaz.
     
  9. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Случајно да не имало земјотрес или ветер? Кантата од падот може да се лула доколку пластиката е лесна.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ne ne kanta si bese mirna posle 10 min od padot pocna da se lula a
     
    На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dark light ◇>

    Dark light ◇> Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Машки
    Trgna da spoedeluvas kaza deka imas mnogu ako ne ti e tesko spodeli ako ti e izvinuvanje odnapred od mene na zamaranjeto .
     
  12. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ne ic ne mi e tesko
     
  13. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Pred edno 6 godini posle veridbata site mi bea na rabota ,jas kaj maz mi doma sama i po navika obavezno ja zaklucuvam nadvoresnata vrata .i vikam aj da jadam pa ke se tusiram .i kako sto jadev taka go istaviv tanjirot so vilyskata i nozot vo poslyzavnikot. I jas vo wc se soblekuvam i slusam viluskata i nozot troppaat ,i prvin vikam aj mi se pricinyva ama po edno vreme pak i posle uste ednas pocna i tolku mi bese strav da izlezam i sreka baba mi ja slusnav nadvor ona e odelena od nas i od wc i rekov da dojde ,i ona koa se kaci prestana
     
    На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackSwan22

    BlackSwan22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Велат тие што имале "слаби ѕвезди "им се појавувало/причинувало такви работи.
     
  15. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Iskreno nz sto e ama porano mn sum se plasela ama veke ne nekako kako sekojdnevie mi e
     
  16. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    А што значи да имаш слаба ѕвезда? :muscle::*: (озбилно прашувам)
     
    На dahlia_desire му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BlackSwan22

    BlackSwan22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Pojma nemam hahaha starite taka velat ako gledas takvi raboti slaba dzvezda si imal haha :D:D
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    I mene me interesira
     
    На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tajniot angel

    tajniot angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    E sea neli vi kazav deka imam mn slucki eve uste edna
    Ova e tocno pred dve godini samo da kazam maz mi ima pocinat brat
    ..e sea situacijava se slucuva pred dve godini ,so maz mi sme zaspale i edno vreme vo son osekam kako nekoj ne gleda i taka mahinalno se ispeavam vo polusedecka polozba i koa ke vidam silueta od covek gleda vo nas sednat na stolce odsprotiva mislam srcevo od petici ke mi izlezese.legnav pa se ispraviv tuka e uste gleda trijam oci pak e tuka a nemam glas da go viknam maz mi i na kraj glavata po kebe i sabajleto koa stanav mu kazuvam na maz mi od prvin ne mu se veruvase ...ama posle poveruva
     
    На Emilija97mk и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Според верзијата на баба ми: Секој има своја звезда, некој слаба некој појака што го чува од лоши суеверија, ѓаволи и натприродни нешта.
    Некој тоа го доживува изразито, а некој воопшто не.
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.