Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

 1. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Glas slusas vo sebe neli ne fizicki glas ?
   
 2. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Не гледам ништо туку само слушам
   
 3. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.407
  Допаѓања:
  8.501
  Пол:
  Женски
  докторе имам еден проблем,понекогаш слушам гласови а не гледам никого,а кога тоа? Докторе кога зборувам на телефон.

  Шала настрана јас така кога имав за полагање,се што сум учела ми се врти низ глава како во полусон слушам како се разкажува
   
  На RainbowButterfly и Iva9612 им се допаѓа ова.
 4. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  1.295
  Пол:
  Женски
  Случајно налетав на темата и кога сум веќе тука ќе ја опишам мојата случка што ми остана врежана во сеќавање. Пред неколку години бев во посета кај баба ми и незнам како и зошто имав период од 3-4 дека кога се бидеш навечер . Е се ќе беше фино да останеше на тоа. Ама не ќе се разбудев ќе го погледнев телефонот поточно часот и полу заспана ќе се исправев и си водев разговор со силуета на машка личност. Имаше некоја лузна на вратот језиво. Е сега во сето тоа ќе си поразговаравме така нели ќе си го погледне часот и ќе продолжев со спиење. Наутро кога станував бев свесна што се дешавало и искрено исплашена. Се се решаваше во ист временски период. По вториот пат си се префрлив да спијам со баба ми. После 3-4 случување престана фала му на бога. Се научив и сега додека пишував
   
  На Stefinate, Herrera и Dark light ◇> им се допаѓа ова.
 5. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Јас сум таков дух што зачистува, спарувам и распарувам женски чорапи, ако убаво мирисаат ги вадам и од перална и убаво ги подредувам еден до друг...
   
 6. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  Ако сеуште имате потреба побарајте го човекот. Сега живее во Австралија. Му се имаат случувано такви работи. Има напишано и книга за целото искуство како почнало, што му се случувало, како се одвивало,како дознал што се случува и како нашол спас. И книгата е околу 100 страни многу динамична и многу брзо се чита. Ако не успеете да воспоставите контакт а има потреба пишете ми пак. https://www.facebook.com/ampevski/photos?lst=755254056:1416654635:1564702863
   
 7. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  2.566
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам но одамна го решив проблемот фала му на бога :)
   
 8. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Dobro vecer mene mi se imaat mn deseno takvi slucki eve sea za pocetok ke vi odvojam edna. Na pocetokot mn se plasev ama veke ne ....doma bevme sami jas i sin mi go banjav i do vratata do kupatiloto staviv prazna kanta za ves i mi padna pri stavanaje i vikam aj ne ja krevam sea posle i taka go banjam maliot i naednas kanta pocna prvin poleka da se lula i pocna se pojako i pojako i taka edno 5 min sigurno .....i koa prestana maliot mi vika mamo sto bese ova ...i jas duri nemozev da poveruvam
   
 9. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Ova e primer za paranormalna slucka koga nestoto doaga samo kako energija bez vizuelen prikaz.
   
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  11.120
  Случајно да не имало земјотрес или ветер? Кантата од падот може да се лула доколку пластиката е лесна.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ne ne kanta si bese mirna posle 10 min od padot pocna da se lula a
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dark light ◇>

  Dark light ◇> Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Trgna da spoedeluvas kaza deka imas mnogu ako ne ti e tesko spodeli ako ti e izvinuvanje odnapred od mene na zamaranjeto .
   
 13. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ne ic ne mi e tesko
   
 14. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Pred edno 6 godini posle veridbata site mi bea na rabota ,jas kaj maz mi doma sama i po navika obavezno ja zaklucuvam nadvoresnata vrata .i vikam aj da jadam pa ke se tusiram .i kako sto jadev taka go istaviv tanjirot so vilyskata i nozot vo poslyzavnikot. I jas vo wc se soblekuvam i slusam viluskata i nozot troppaat ,i prvin vikam aj mi se pricinyva ama po edno vreme pak i posle uste ednas pocna i tolku mi bese strav da izlezam i sreka baba mi ja slusnav nadvor ona e odelena od nas i od wc i rekov da dojde ,i ona koa se kaci prestana
   
 15. BlackSwan22

  BlackSwan22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Велат тие што имале "слаби ѕвезди "им се појавувало/причинувало такви работи.
   
 16. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Iskreno nz sto e ama porano mn sum se plasela ama veke ne nekako kako sekojdnevie mi e
   
 17. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  А што значи да имаш слаба ѕвезда? :muscle::*: (озбилно прашувам)
   
  На dahlia_desire му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BlackSwan22

  BlackSwan22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Pojma nemam hahaha starite taka velat ako gledas takvi raboti slaba dzvezda si imal haha :D:D
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  I mene me interesira
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tajniot angel

  tajniot angel Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  E sea neli vi kazav deka imam mn slucki eve uste edna
  Ova e tocno pred dve godini samo da kazam maz mi ima pocinat brat
  ..e sea situacijava se slucuva pred dve godini ,so maz mi sme zaspale i edno vreme vo son osekam kako nekoj ne gleda i taka mahinalno se ispeavam vo polusedecka polozba i koa ke vidam silueta od covek gleda vo nas sednat na stolce odsprotiva mislam srcevo od petici ke mi izlezese.legnav pa se ispraviv tuka e uste gleda trijam oci pak e tuka a nemam glas da go viknam maz mi i na kraj glavata po kebe i sabajleto koa stanav mu kazuvam na maz mi od prvin ne mu se veruvase ...ama posle poveruva
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.