Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  7.216
  Пол:
  Женски
  Дали на некого му се има случено ова: Спиеш мирно ниту воз неможе да те разбуди и после некако скокаш од кревето? Епа тоа мене ми се случува понекогаш и не ми е воопшто јасно како и што е тоа?
   
  На thelittle17, Kimberly11, RainbowButterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Машки
  Еве тука.
   
  На thelittle17, eliesaab и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
 3. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  Не би рекла дека е некоја паранормална случка, но за целото мое семејство има посебно значење.

  Дедо ми почина пред околу една година. Предобар човек.

  На денот кога требаше да се прави ред-9 дена, се погоди датум-роденден на едното внуче.
  На истиот датум од смртта, месец подоцна го положив последниот-најтежок испит (беше закажан за друг датум, но професорката го премести во последен момент).
  На денот кога требаше да се прави ред-6 недели, роденден на другата внука.
  На денот кога се поставуваше надгобната плоча-роденден на друг внук.
  На денот кога се прави ред-една година, роденден на зетот од внуката.
  На истиот датум кога почина по една година, ми го закажаа првото интервју за работа.

  Никој не може да ме убеди дека е случајност.
   
  На AngIv, 1209, thelittle17 и 11 други им се допаѓа ова.
 4. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Се тоа убаво, ама па зошто на никој не му текнува да запали дома темјан, ем ке ви биди поубо, ем убаво ќе ви мириса.
  :angel:
   
  На Kimberly11 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. girl2

  girl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Темјан ... ДА то е уба работа смирва и енергијата е поинаква
  А зошто темава е запоставена некако баш сакам да читкам случки :wasntme::sun:
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да споделам една случка со вас па еве можеби некој не верува во овие работи сепак секој си има свое мислење.
  Бевме сами со другарка ми дома и седевме правевме нешто муабети и само слушнавме некои звуци кои доаѓаа од горниот спрат обично ги сумвам моите кога ќе дојдат дома ајде решив да викнам да прашам кој е немат глас никој не ми возвраќа а звуците упорно се слушаат ко да тропкат некој и викам на другаркава морат да ојме горе да видам дали имат некој двете се тресиме и само наеднаш престанаа звуците ги проверивме сите соби дали имат нешто добро двете среќни слегвиме по скали немат ништо кога почна пак истото не да викавме се тресевме двете пиевме блага вода и за среќа мојте дојдоа;(:whew:

  А уште една исто така ми се имат десено додека ги мијам чиниите гледам на плочките ко некој да ме чепкат со рака понизок од мене помислив дека е баба ми или некој друг се потргнав реков нешто сакаат се вртам позади никој:worried:
   
  На girl2, Beautiful_girl.. и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Парализа во сон,пострашно нешто не постои.
   
  На Just.do.it, Alisa22, Emilija97mk и 14 други им се допаѓа ова.
 8. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Може глушец имало на спратот.
   
  На Alisa22, BlackSwan22, Beautiful_girl.. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски

  Хаххахахахахахах друго нешто... :lol:
   
  На Beautiful_girl.., thelittle17 и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
 10. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  два глувци.
   
  На Alisa22, душленце, Stark и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Сега ми текна,пред неколку месеци кога се враќав од школо со другарка за малце ќе не згазеше погребална кола на пешачки :rofl:
   
  На girl2, Waverly Raven, Beautiful_girl.. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Сигурно се брзале друг мртовец да земат, штом Ве промашиле.
   
  На Beautiful_girl.. и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Многумина се смеат тука , ама да преживеат такво нешто , веројатно би завршиле на психолог .
  @Badd обично кога има мртовец до 40 дена се случуваат такви работи ( зборувам за моментот со звуците на спратот ) , дали во тоа време имало некој починат кој немал направено 40 дена ? Знам бидејќи со 4-ца мртовци на свекрва ми и се случуваа слични работи . Кога почина свекорот нејзин , до 40 дена слушавме звуци , движење , лупање врати , прозори итн . Кога почина мајка ѝ , исто . Во 2017 почина и татко ѝ , а кратко по него и сестра ѝ . Сето ова се случуваше со звуците додека не наполнија 40 дена . Денес таа живее во истата куќа каде се случуваше се ова , и ништо не тропа , не лупа , не се движи ..
   
  На LadyC, Emilija97mk, Beautiful_girl.. и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Леле сериозно?Ова е баш језиво :worried:
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас мислев изгледа дека се поќе бидени ама ништо два изгледа биле штета...

  Па искрено дедо ми умре тогаш имаше еден месец поминато само
   
  На LadyC и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 16. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Језиво е , но јас сум сведок дека се случува . Присуствував на дел од нив за жал .

  Ете , сепак било тоа :) . И јас се плашев тогаш , но свекрва ми велеше до 40 дена ќе трае , потоа се ќе се врати во нормала . Така и бидна . Денот кога изнесоа 40 дена на последниот починат ( сестра и ) се сѐ смири . Не се плаши , тие не можат да ти наштетат тебе и на твоите блиски . Со тоа што прават звуци , палат и гасат ламби по дома , или пукаат сијалици ( ова кога почина татко и , се случуваше најчесто ) , тие ни покажуваат дека не сме сами , дека нивниот дух е сеуште со нас . Бараат мир , а го наоѓаат по 40 - тимот ден од нивната смрт .
   
  На LadyC, Emilija97mk, marija305 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
   
 18. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  Па необјасниво, искрено тука во моја близина има една куќа, откако умреа сопствениците куќата беше реновирана ја купи еден човек и смени се внатре и дури и фасадата однадвор и после тоа откако се всели за 3 дена почина. Потоа уште 3ца сопственици се сменија сите после 3 дена умираа откако ќе се вселеа, којзнае од што. Судбина, случајност? Не би рекла. Сега има година ипол ене прекрасна куќа голема на 3 спрата, тазе реновирана што се вели, со огромен двор и парк ама никој не се осудува да ја купи и да се всели после тие случувања...
   
  На buba4e89, LadyC и Badd им се допаѓа ова.
 19. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  ееее
  ееее, да имам пари.
   
 20. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  Би ја купил? :rofl:
   
  На Badd му/ѝ се допаѓа ова.