1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Za baba mi koga pocina NE, ama koga dedo mi pocina....celo vreme osekav cela godina deka e tuka, non stop koga bev sama, slusav kako nekoj gi pali svetlata niz sobite, a svetlo od nikade ! :x Pustav muzika, filmcinja da zaboravam da se opustam i ne mislam na dedo mi, ama ednostavno ko glasot da mu go slusav ke izludev mi se cini na kraj me odnesoja kaj edna baba koja mi baese i mi rece deka navistina negoviot duh se setal niz domot, ama ke go isterala ona, i duri 3 pati otidovme i navistina stravot mi pomina duri togas veke nisto od toa nemase :) |-)
     
    На Istata od vcera, *Bridget Jones* и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  2. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Леллеееее, мене што ми се случи да знаете само :talk: Си седам вчера дома, сама, читав една книга и кога некој ми тропа на прозор :^) Одам да видам, ама никој немаше пред прозорот..После пет минути некој ми ѕвони на врата, а вечер беше и тоа петок 13...Кога ја отворив вратата, што да видам - добриот дух Каспер пред мене :o И си влезе кај мене дома, ми ја разгледуваше куќата, му сварив кафе, па пијачка, па муабет си направивме...Леллее, значи не биле сите духови страшни :?: Гледате, јас со Каспер се сретнав и многу убаво си поминав со него :?: Знам дека звучи чудно, меѓутоа точно е стварно :wasntme: Па кога си одеше ми рече дека пак ќе дојде и јас му дадов број за да ми се јави друг пат пред да доаѓа за да му направам нешто за јадење :tmi: :D
     
    На Istata od vcera, Amona, Anna 81 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Прити морам да признаам многу си духовита :| :o :wasntme:
     
  4. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Просто сум astonished. :P
     
  5. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Некои луѓе се вадат од памет од РЕАЛНИТЕ СЛУЧКИ,некои луѓе се смеат на нивна сметка. :clap:
     
    На Istata od vcera, ariel333ariel и ShawtyGIRL им се допаѓа ова.
  6. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    не бееее,сигурно има реално објаснување за ова,а прити?? :?: :D
     
  7. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
  8. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Едноставно нели,секогаш има суфицит на прости луѓе во нашата држава..Имаме и да извезуваме од нив...
    Боже.... |( :fubar:
     
    На Draginja, sweet-star и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се наежив дур го читав... :|
     
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски

    глупо е малку тоа што си го напишала прити,без навреда ;) тоа сакав да кажам...
     
  11. flawless

    flawless Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    Што ми требаше ова пред спиење?! Не верувам во вакви работи, фала богу не ми се има случено, сметам дека има одредено објаснување за се.
     
  12. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Сигурно има 10 години памтам јас и брат ми спиевме кај баба ми и дедо ми(баба ми спиеше со нас во соба) и сабајлето кога се будевме како што беше поставен креветот, пред нас напред назад шеташе нешто налик машка силуета со капа. Се погледнавме збунето и се прашавме меѓусебно дали сме го виделе истото што и другиот. Знам дека баба ми одма стана запали светло и се си беше најнормално немаше ништо. И ај само јас да го видев тоа ок, ке кажам дека сум сонувала. Меѓутоа видовме сите тројца дека во собата имаше нешто што баш и не треба да е таму само што до ден денес не ми е јасно што беше тоа :^) :^)
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Istoto i mene mi se ima sluceno i toa nekolku pati, nekoi raboti sto mi se slucuvaat mi se poznati isto kako da mi se slucile pred odreden period, nekogas pravime muabet so drugarkite za istoto znaci se isto na isto mesto i za isto muabetime kako toa da se slucilo i si vikam sto e ova dali ova go sonuvav pa sega se desava..cudni raboti
     
    На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
  14. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Ova mi se sluci pred nekolku dena i toa na bel den:) na pladne. Bev doma na prviot sprat so dedo mi i eden komsija. Dedo mi i komsijata rabotea nesto vo drugata soba, a jas bev vo kujnata i na elektricniot sporet varev pcenki. Soretot bese prilkucen, naednas se svrtev nesto da zemam, gledam sporetot e isklucen, se zacudiv i si rekov da ne sum go isklucila jas nesvesno ili nekoj vlegol i go isklucil,ama nikoj ne vleze vo kujnata jas celo vreme bev tuka,a i da go isklucese nekoj ke se slusnese zvuk. Po nekoe vreme pak sporetot se iskluci jas pak go prikluciv, nekolku pati taka sam se isklucuvase, malku me fati strav ama si rekov nema nisto. Si pomisliv da ne dosla baba mi da ne poseti:) taa e pocinata pred okulu 10 god.
     
    На Bitter-Sweet и Magica им се допаѓа ова.
  15. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Постојано го осеќав присуството на мојот починат дедо, во првите 40 дена од неговата смрт.
    Еднаш го имам и видено, стоеше пред мене во мојата соба и беше потпран на столот.
    Беше ноќно време, три часот станав да мочам и се стресов кога видов бела силуета налегната на столот по бирото. Спискав и мајка ми дојде а јас бев облеана во пот и солзи.

    Мислам дека е тоа неговата душа, која чека погодно тело да се “вгнезди“...
    Така си го објаснувам тоа.

    Првин бев испоплашена, ама после го прифатив како најнормално нешто.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  16. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    malku imam konfuzija vo mozokot za vakvi rab,bidejki imam 2 tipa na razmisluvanje.Prviot mislam deka mn bi bil prost zivotot ako bi bile samo nie lugeto na ovaa planeta i deka zivotot bi se sostoel samo od raganje,ziveenje i smrt.mislam deka ima nesto poveke sto postoi megutoa mozebi toa ne se duhovi,mozebi toa e nesto sto ni samoit covekov mozok nemoze da najde oblasnuvanje i soodveten zbor za toa.a pak koga gledam od dr aspekt si vikam nema nisto deka site ovie rab proizleguvaat od fantazijata i ako sakas da vidis nesto ke go vidis ,ke ti se pojavi iluzija,ama mislam deka ovo go mislam samo za da se tesam i da neam strav od takvi rab.ama sepak poveke nastojuvam da se pridrzuvam kon 2riot tip bidejki i da ima nesto ne sum ni naucnik,nitu pak imam natprirodni moki za da doznaat sto vsusnost e toa
     
    На Magica му/ѝ се допаѓа ова.
  17. melody

    melody Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    da i jas taka mislam ako citate celo vreme i vi e strav , pocnete da zamisluvate i stv nes ke pocne da suska da tropa;)
     
    На ariel333ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Добро мислиш, дефинитивно :rock: Со вакви размислувања за духови и сенки и силуети и звуци, само психички ќе си се оштетите и ништо друго...Све е производ на потсвеста, имам погоре пишувано доста постови за ова :tmi:
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Толкав скептик сум што дури и мене да ми се случи нема да верувам :^)
    Како и да е мој добар другар во доверба ми кажа нешто што ме наежи, оваа година додека биле на одмор тој и неколку девојчиња им излегло некое си сениште кое не им давало ги да спијат дури и физички ги напраднало . Дечкото и не е веќе ист навечер неспие , а редовен посетител им стана на локалните бајачи ..нешто што и не личи на него :|
     
  20. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Misteryous од Неготино ли си,па и јас сум...ама го немав оваа слушнато за бабата :o
    А ти Preety веќе си досадна со твоите цинични постови.Овде никој не пишува за да ги чита твоите зајадливи кометари и сарказми!Ти си Скептик РАЗБРАВМЕ!!!!Изгуби се од Темава не си пожелна!
     
    На Istata od vcera, bibiiii, ariel333ariel и 1 друга личност им се допаѓа ова.