1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ме наежи, ми текна на една случка бевме на роденден во игротека и на една слика каде девојчето само си се сликаше се гледа како некоја сенка и има ставено рака на рамо.
     
  2. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Nee bese senka tuku kako star dedo samo likot mu stoese I uste go gledam,znaci uste prviot pat koga ja otvoriv slikata imase,znaci deteto e slikamo I pozadi nego stoi likot.:(:(
     
  3. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Многу хорор филмови и добра фантазија.
    Инаку,и јас гледам хорор-филмови,ама на ни една слика немам сенка,ни човек ми доаѓа од магла на спиење да ме посети,ни пак се будам со крв и искината постелнина наутро.
    Ептен забегавте бре.
     
    На Lolo5, joy1, twilight123 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Како е можно никогаш да не си добила во сон :o
     
    На Lolo5, candy.cane и najjacha им се допаѓа ова.
  5. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Апликација до сега точно се покажала,плус дневни влошки ,м?:lol:
     
    На Lolo5 и DAngel им се допаѓа ова.
  6. Teja26

    Teja26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    586
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site, mozhda temava ne e soodvetna za moeto prashanje, no ako nekoj znae I bi mozhel da mi pomogne...pred izvesno vreme mazh mi pochna mnogu da vika vo son on kako sto kazhuva e svesen no nemozhe ni raka da mrdne nitu pak mozhe ds se razbudi ako ne go razvika nekoj a toa trae nekolku minuti I taka sekoja nokj eve vekje so meseci bevme kaj eden chovek shto site go falat I ni kazha deka pred 10tina godini se banjal vo samovilska voda I za toa mu se deshavaat vakvi raboti a I se mu ide naopaku mnogu e nesrekken postojano vika, gubi vozduh mnogu go machi odvnatre ..dali ima nekoj shto znae nekoe mesto kade da se obratime (ve molam bez kritiki I zezanje) stvarno sme vo golema maka, fala vi odnapred
     
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Посетете психолог/психијатар.
     
    На Gosh, Justicija, Lianna Anna и 3 други им се допаѓа ова.
  8. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    А како се избањал во самовилска вода?
    Сериозно прашам.
     
    На PaLaVa, Lolo5, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Teja26

    Teja26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    586
    Пол:
    Женски
    vo nekoja si reka ..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Епа пак да се избања,оти водата мие се
     
    На Lolo5 и Cka им се допаѓа ова.
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    јас мислам дека е добро пред спиење да се мие со света вода. Нека посети и психолог/психијатар ама не верувам дека тоа многу ќе му помогне ако навистина се искапал во самовилска вода
     
    На dfsa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. душленце

    душленце Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2017
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    1.454
    Јас еден период бев нешто слично секоја ноќ кошмари,викање, се тресев па спиев со светло и немав мир. Бев во црква му кажав на попот кој проблем го имам ми “испеа” молитва и од тогаш немам проблем.
    Мое мислење ова нема врска со психолог ни самовили (ако веќе верувате во тоа ќе му се случило нешто одма не после 10год некако нема логика)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    И маж ми зборува , вика во сон , ама гледам не е единствен . Исто прави и золва ми , а и децава мој . Колку пати викал маж ми по мене во сон , а јас пак 4 години на штрек спијам , и веднаш се разбудувам , ќе препрашам што ми рекол , не ми враќа , и сфаќам дека спие . Еднаш од памет ме извади во сред ноќ . Синот беше 2-3 месеци , ми се искака во спиење ноќе , и станав да му сменам пелена и да му дадам млеко . Маж ми , седнува на креветот и силно вика - ДА ДА ДА - со широко отворени очи и поглед вперен кон прозорот ( кој патем беше позади мене ) . Јас му викам - Шо бе да :^) ? Се врти на другата страна и продолжува да спие |-) . Ова беше прв пат да му се случи тоа . Барем јас го слушнав за прв пат . Оттогаш наваму , гледам како растат децава , го наследиле ова од татко им , зборуваат во сон , плачат ... Ама , се навикнав веќе . Само дека мали се децава , сепак ги проверувам кога зборуваат во сон .
     
    На Lolo5, RainbowButterfly и gjoker4e им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Абе ајде самовилска вода (facepalm)
    Човекот ваљда има преживеано некој голем стрев , уплав , однеси го на психијатар тој ке му каже што како .... Мене ми се дешаваше по претрпен шок да се будам сред спиење со врескање , но со тек на време помина (треба и сила и волја да се реши проблемот)
    Не го носи човекот по гатачи и бајачи.
     
    На Gosh, Lolo5, RainbowButterfly и 4 други им се допаѓа ова.
  15. flowergirl567

    flowergirl567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Неколку пати ми се имаат случувано необјасниви работи.
    Еве пред неколку години спиев кај баба ми и дедо ми и во едната соба спиевме јас,баба ми и братучедка ми а во другата карши спиеше дедо ми.Сите беа заспани и јас одеднаш слушнав како се отвараат и затвараат вратата од тоалетот.Си помислив дека е дедо ми но вратата цело време се отвараа и затвараа.Тогаш станав и видов дека дедо ми спие а вратата од тоалетот беа затворени.Цела ноќ не можев да спијам од страв.Утрото го прашав дали тој бил во тоалетот а тој вели не.
     
  16. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Sakam nesto da spodelam i voedno da prasam dali na nekoj mu se sluceno isklucen elektricen sporet noke lambickite na ringlite da ne svetat a vo gluva doba nok nekade okolku 3/3.30da sveti i tlee svetloto a pritoa sporetot e isklucen kopceto e na 0,nekoj iskustvo?
     
  17. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.096
    Допаѓања:
    37.561
    Пол:
    Женски
    Само ноќеска ли се случува? Кај нас телевизорот сам се вклучува скоро секое сабајле околу 5ч, ама мислам дека нешто е расипан, а не дека е нешто натприродно. Можеби и кај вас нешто не е во ред со електричното.
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Samo toj period od nokta 3/3 30,naprotiv veke vo 5e den nema nisto.mozebi e elekteikata ama cudno e samo togas da sveti .
     
  19. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.096
    Допаѓања:
    37.561
    Пол:
    Женски
    Само ли се гасе во 5?
     
  20. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Nemam primeteno ,na primier mi se odi vo wc odam vo kujna da pijam voda i gledam lambata ne sveti tuku tlee i se cudam i strav me faka i brzam da legnam da zaboravm a veke vo 6.30koga stanuvam pred da varam kafe nema takava rabota .i jas si velam da e nesto problem so strujata za drugovo nekam ni da pomislam :worried:.