1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необјасниви случки

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Pennyroyal, 10 јануари 2010.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ај наместо да „мудрувате“ по теми, бидете малку корисни и кажете како да донесам леприкони во мојот дом.
     
  2. kikidare

    kikidare Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Dali vi se ima sluceno da otidete nekade na gosti i posle toa doma bez pricina odednas vi stanuva loso
    Glavobolka,povrakanje da nemozam na noze da stojam?Nekolku pati taka mi se slucuvase najprvo ne zaprimetuvav da posle zaprimetiv deka sekogas koga odime a bliska familija mi se mene posle toa mi e mnogu loso .Duri i oni koga doagat kaj nas isto taka mi se slosuva neznam zosto.Epten bliska familija mi se nema kako da gi izbegnam a nisto loso ne mi napravile ama navistina neznaete kako mi e posle toa,za vo dezurna sum togas nemozam bukvalno 2 dena od krevet da stanam .Nekoj sovet?
     
    На TrinityNeo и Daniela2207 им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Може да е случајност, а може и некој од нив да ти мисли лошо (мртва озбилна сум:nod:)
    Баш пробај некој период не се гледај со нив.
    Да не сте скарани или сте имале проблеми во минатото?Со тебе, со твоите?
     
  4. kikidare

    kikidare Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    11
    Ne veruvam da mi mislat loso a i se nemame nikogas skarano ni jas ni moite.
     
  5. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има случено неколку пати како во сон сонувам веќе сонет сон, но кога ќе се разбудам мислам,мислам кога сум го сонувала тој сон и неможам да се сетам, всушност никогаш несум го сонувала. Мозокот прави варка.
     
    На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sinooka.bosonoga

    sinooka.bosonoga Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2018
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    или она чувство кога во сонот заспиваш и навлегуваш во друг сон...се будиш уствари си пак во сон.. и така може цел ден да го преспиеш, ми се има десено.

    А и крипи ми е чувството кога си свесен дека станува збор за сон:?:
     
    На Цвет88, Girly90, RainbowButterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    Тоа се вика Луциден сон.. :)има многу објаснување на нет за ова :)
     
    На LadyInTheDark и sinooka.bosonoga им се допаѓа ова.
  8. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Ова ми се случи пред 2-3 недели.
    Си легнуваме со мм да спиеме. Ми студеше малку, а и ногавиците од пижамите ми се креваа на горе па си ги ставив ви чорапите. Баш по тоа знам дека си легнав со чорапи, а не без. И ме буди утрото алармот за на работа, осеќам чорапи немам на нозе, си викам во спиењето сум ги соблекла, се случува често и тоа не е ништо чудно и необјасливо. Се исправам од креветот, погледнувам на земја да си ги облечам чорпите бидејќи не сакам да газам боса на ладниот ламинат и гледам нема чорапи. Барам низ постелнината, мм уште спиеше, се буни што правам, зошто го отскривам, јас кутрата не сакам да згазнам боса на ламинат. И видов ги нема, станав од кревет, тоа е си викам. И таман да го одминам креветот за да излезам од спалната соба ги гледам чорапите од неговата страна на креветот, еден до друг, убаво наместени.
    Е сега необјасливо ми е како стигнале таму? Го прашав после тоа мм дали тој станувал и ми ги преместил чорапите, тој ми вели не, и уште будала ме прави, како демек што барал тој да се занимава со мојте чорапи на сред ноќ. Еве јас да аум станала да сум ги соблекла, зошто да ги оставам од неговата страна на креветот?
    Тој ми вика во сонот ги имаш собчечено и фрлено, па таму паднале. Е како и двата така паднале убаво наместени еден до друг?
    Е сега, или имаме духови или некој месечари. Ама сами таму не стигнале.
     
    На LadyC, Cinnamon Bun, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Iskadi po kukata so tamjan ako ste hristijani.
     
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:
    Ако зачистува низ куќа тој дух и спарува чорапа со чорапа , пратете го накај мене
     
    На butterfly6223, mileystar, India и 29 други им се допаѓа ова.
  11. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    И се чудам зошто еден дух би се замарал со моите чорапи? Можда имал фетиш за стапала. Ако го начекам пак да ми мати нешто со чорапите ќе ти го пратам.
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Треба можеби да ја осветам куќата. Скоро се вселивме.
     
  13. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Da,osvetete ja kukata obavezno,sekogas koga see vseluvame vo nov dom obicno go osvetuvame.
     
  14. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Да, знам за тоа. Сакав уште одма кога се вселивме, ама ме премислуваа постарите роднини во смисла: исчади си сама со темјан и попрскај си со крстена вода, поповите за пари само биле, 2000 ден. наплаќале за осветување, тоа нова мода било, порано никој не осветувал па сите здрави, живи израснале, ништо не им фалело...
     
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    И не мислиш дека се во право ?
     
    На crimson, candy.cane, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    Popovite mnogu golema tarifa si stavile neznaev za toa.
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас имам дух што ми распарува чорапи :D
     
    На candy.cane, theowndemon, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  18. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    А и сега ми текна нешто од детството. Не е поврзано со духови ама мислам дека не е оф топик затоа што е необјасливо.

    2001 год. За време на војната, јас трето одделение, брат ми уште помал од мене. Бевме во викендица, надвор од градот, цело лето таму го поминавме, татко ми се криеше за да не го мобилизираат. Игравме со брат ми по ливадите и наидовме на огромен мравјалник. Не можете да си замислите колку многу мрави имаше. Низ викендичката се зафрлаше едно големо дупнато тенџере, го зедовме со брат ми и го наполнавме со вода. Од дупката течепе тенок млаз вода па на тој начин го полневме мјаварникот со вода. Бевме решени да се удават сите мрави од мравјалникот. Цел ден го поминавме со давење на мрави, газење, копање на земјата кај што беше мравјалникот. Сотрувањето на мравите ни беше мисија тој ден. Рално немавме друга работа, изолирани од цивилозацијата, без телефон, телевизпрот фаќаше само МТВ 1, МТВ 2 и евентуално собранискиот канал. Во 7 попладне гледавме Есмералда, па во 9 часот- Џери Спрингер. И толку од телевизија. Благодарение на Џери за прв пат во животот осознав дека на светот постојат геј луѓе и трансексуалци. Да се вратам на мравките.... помина денот, лргнавме да спиеме. Имавме два кревети. На едниот спиевме јас и мајка ми, а на другиот татко ми и брат ми. Се будам на сред ноќ бидејќи осетив мајка ми како ме соблекива, ме чисти, ме брише... се погледнувам, целата ме лазеа мрави. Дури и во гаките имав мрави. Ме исчисти мене, сменавме постелнина, нови пижами и пред да се вратиме на спиење, мајка ми забележа дека и брат ми е во истата состојба, црлиот го лазат мрави.
    Ние пред да си легнеме, се пресоблекувавме во пижами. Немаше ништо на нас. А и бидејќи цело лето бевме таму, претходно се немавме соочено со проблем да наидеме на мрави внатре во викендичката. Или мравите се одмаздољубиви, или се работи за карма. Па не ми текнало некогаш да изгледам некој документарец за мравите, да си ја објаснам ситуацијата што ни се случи.
     
    На MarchelineAmaru, LadyC и душленце им се допаѓа ова.
  19. Crnookata

    Crnookata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    1.221
    Пол:
    Женски
    :(:(:puke::) stvarno strasno ova,da nee si sonuvala moze?
     
  20. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Абе и јас го имав тој едно време, ама ме напушти, ми се налути нешто и сега со овај новиот се расправам.
     
    На IamSexyAndIKnowIt и DAngel им се допаѓа ова.