1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неоправдани изостаноци

Дискусија во 'Канта' започната од Milena2003, 15 декември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Не знам шо имаш по другите теми,нити тоа дека си изгубила невиност и слично не ме интересира воопшто,но штом си дотерала до ова не верувам дека можеш да се промениш и да ја оправиш ситуацијата со тоа мислење- као ќе намалиш бегањето.
    Убаво ти пишаа погоре,не да намалиш,не треба да помислуваш.Мене ми било страм да избегам,мене ми било страм да имам неоправдани.
    Сигурно во класот има некој што учи,огледај се на нив.Звучиш како да немаш амбиции,цели во животот,па и ти е гајле што ќе останеш неписмена.
    Нека ти е,оти утре ќе имаш многу поголем товар во животот,одтоа да чкрапаш во теми,да бегаш од часови и да се еб**аш(извини,морав).
    Не е да сакам да делам памет,али ме интересира ,не си викаш -чекај бе шо праам во животов?
    Не знам за родителите твои,али секој совесен и паметен родител би сакал да му е детето на прав пат,(не дека ако имаш 0 неоправдани значи дека е),и вистина е дека формалното образование не е толку битно,али ти не кажа дека се едуцираш на поинаков начин или работиш на себе.И дури и да го правиш тоа,во секој случај треба да имаш мера во тоа,ова е премногу,твоево.
    И на крај,најдобро нешто што можеш да го направиш за себе е да се надоградуваш.Еден ден поради глупоста и не едуцираноста сите ќе те шуткаат од секаде како некое ѓубре,и на работа и во сите кругови,сигурно не сакаш да си пропалица некоја.Ако имаш некое такво друштво кај шо репер им се тие шо бегаат и имаат кецови,не е ни чудно што си и ти таква.Излези одма,опкружи се со паметни луѓе.Оти и тие не го сакаат школото,се едуцираат самостојно,али се доволно паметни да сфатат оти треба да го завршат за да можат понатаму да успеат во своите цели.
    И не те судат членките,оти нас к*р не боли тука дали ти ќе чистиш клозети или ќе се вработиш во некоја фирма за просечна плата,или пак ќе изградиш своја империја,секој од нас тука си гледа за себе,ти побара помош и мислење,ние тука ти го дадовме и се потрудивме,цени го и не го сфаќај навредливо.
    И свести се!
     
    На Јаневски, mode-kristina, Zaljubena26 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кај мене во средно најголемите бараби немаа повеќе од 10 неоправдани, некое си девојче од 14 години успеало да ги направи 26, и абер нема од бркање, и тоа не е ниту полугодие.
    Знаев уште тогаш дека се неспособни.
     
    Последна измена: 17 декември 2017
    На Lianna Anna, Someonespecial, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Milena2003

    Milena2003 Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Па за работа надвор од државата
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Да си жива и здрава,да знаеш дека те чека работа со дебела плата.Загарантирана ти е.
     
    На buba4e89, Lolo5, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    Мислам дека девојчето од досегашните мислења требаше да сфати што да прави, доколку не сфатила тоа е веќе друг проблем.
    Друга работа, постои можност некој да се заебава тука во недостаток од живот надвор од форумот, па затоа да не ја полниме темата со непотребни мислења, најдобро ќе е да биде под клуч.
     
    На kikkki и Asistentkа им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    (facepalm)
    Деца, полугодие се ближи, фаќајте книга 8-|
    Циркузијада стана форумов, насекаде тролчиња од сите возрасти...
     
    На Feminka22, crimson и Asistentkа им се допаѓа ова.
  7. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.088
    Пол:
    Женски
    Не знам дали да се смеам или да плачам! Тука е тешко дека ваква ќе те примат на работа, а не во странство. Ако е вистина ова што го пишуваш, се разбира. Полугодието ќе заврши каде и да е, седни и учи!
     
    На Asistentkа и Lolo5 им се допаѓа ова.
  8. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.456
    Допаѓања:
    19.572
    Пол:
    Женски
    Ја напнавте цурата. :lol:

    Ќе се снајде таа, бољи од тие што седеле во клупа и учеле и за неа.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Ne mila ne e profesorski trik brkaat I te kako od skolo moj sovet ti e pocni da ucis I da si bides redovna toa e najdobro za tebe si
     
  10. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Ако мислиш дека е трик и тоа го вели само за да бидеш редовна продолжи да одсуствуваш и трикот ќе стане магија. Јас се чудам како сеуште си во училиште со тие изостаноци.
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.