1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неос Мармарас (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од p1nky, 1 септември 2017.

  1. p1nky

    p1nky Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    8
    Здраво, ме интересира дали некој бил во Неос Мармарас? Ние оваа година првпат ќе одиме, па ме интересира, какво е градчето, дали има убави плажи, дали има ресторанчиња и ноќен живот?
     
  2. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  3. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    @p1nky
    Повеќе пати пред десетина години.
    Бевме сместени во да го наречам предградието. Вилата ни беше веднаш на плажа преку пат низ кој нема многу движење на автомобили. Водата беше чиста, плажата со ситен пријатен песок. Чадорите и цела опрема ги остававме на плажа.
    Градот е на два-три рида распостелен. Плажите не ги знам, не знам воопшто дали има гратски.
    Во близина е Порто Карас, тогаш интензивно се реновираше и доградуваше заради самитот на ЕУ кој требаше да се одржува таму.
    Друго не ми текнува, ако ми текне ќе пишам.
    Во секој случај убав помин.
     
  4. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Јас имам еднаш отидено таму и ми се допадна. Има убави плажи, места за шетање, кафичи, е сега не е големо како Ханиоти на пример и колку што видов нема места за забави како на Закинтос и Кавос ако тоа го сакате. Можеби има една две дискотеки ама не како претходниве две што ги кажав.
     
  5. latenightinparis

    latenightinparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Јас бев 2012 година. Би кажала дека местото е помирно, има за шетање но не премногу. Плажите беа убави, но ние одевме на диви каде немаше никој. Таму беше преубаво само што плажата беше камења. Единствено што не ми се допадна ви градот беа многу стрмните улици. Инаку се друго беше супер :)
     
  6. Симонбомбон

    Симонбомбон Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ме интересира тој што бил во неос мармарас дали знае дали има туш на некоја од плажите и доколку има на која има поздрав ви благодарам однапред
     
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Многу убаво ама има навечер ептен галама. Поготово во прв ред. Ние пола одмор неспиени бевме. А плажата врв