1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неплатен одмор

Дискусија во 'На работното место' започната од Tanjamm, 5 март 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.493
  Дали сте земале и дали сте пишувале барање за истото? Какво барање се поднесува во фирмата?
   
 2. Ina Katerina

  Ina Katerina Нов член

  Се зачлени на:
  16 септември 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  I mene me interesira istoto
   
 3. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.663
  Пол:
  Женски
  Imam zemano neplaten odmor nekolku pati:D.
   
 4. Ina Katerina

  Ina Katerina Нов член

  Се зачлени на:
  16 септември 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ne stanuva zbor za neplaten odmor tuku za neplateno porodilno boleduvanje
   
 5. Ina Katerina

  Ina Katerina Нов член

  Се зачлени на:
  16 септември 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Se prefrliv jas od druga tema
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.493
  Неколку пати во неколку години? Има ли ризик да те избркаат од работа поради неплатен одмор? За колакв период земаше? Јас бев отсутна годинава еден месец, но ако следен пат излезе нешто за надвор од МКД би одела, а ризик за да се изгуби работата секогаш постои. Какво е твоето искуство?
   
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.663
  Пол:
  Женски
  2 pati za ovaa gidina.Prviot pat za Veligden 10 dena ,vtiriot pat vo avgust 4 dena.Kaj shto rabotam jas e mnogu vleksibilno ima lugje koi zemaat i po 3 meseci neplaten(za tie tri meseci ili si plakjaat sami osiguruvanje ili mu go prekinuva osiguruvanjeto) i pak si doagjaat na rabota .
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.