1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непобедливо срце (Милица Јаковлевиќ-Мирјам)

Дискусија во 'Книги' започната од Ammy.Lee, 29 јануари 2013.

 1. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Уште една од прекрасните книги на Мирјам.
  Книга за љубовта помеѓу двајца.
  Миомира е богата девојка-ќерка на директор на банка,ја сака музиката и свири на клавир ,а Нинослав сиромашно момче правник по професија,исто така ја сака музиката,воодушевен е од свирењето на Миомира но ја обожава операта ,тој никако не може да пронајде работа се додека еден ден не биде повикан во куќата на Миомира за да го подучува нејзиниот помал брат-нескротливиот Сташа кој го мрази училиштето и професорите.
  Како Миомира и Нино ќе си ја признаат љубовта?Кои се пречки му се јавуваат патем додека го остварат љубовниот сон.?..
  Раскажаново е само 10% од книгата,мал вовед.За да дознаете што ќе се случи понатака топло ви ја препорачувам да си ја прочитате (а сега има и можност секоја сабота и недела да си ја гледаме на тв),но сепак книгата е уште поубава,неможам да ги прикажам описите на природата,Миомира и Нино кои авторката прекрасно ги има доловено :clap:
  Заљубена во книгата :inlove: :bow:
   
 2. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Книгава е прекрасна. За мене е најубавиот роман од Мир-Јам.
  Класична љубовна приказна која наидува на препреки кои на моменти делуваат несовладливи.
  Вреди да се прочита.
   
 3. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Одамна ми е во план да ја земам,бидејќи за книгава имам слушано само добри критики. :)
   
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.044
  Имам купено книги од Мирјам(оние за кои нема филм), но некако сеуште не сум се осудила да ги читам, сметам дека преку филм емоциите се многу појако искажани(конкретно за нејзините книги).
  А која од трите теми за кои има филмови е подобра, неможам да кажам, сите ми се подеднакво убави, романтични.. :)
   
 5. lavce1359

  lavce1359 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  16
  Дали оваа книга ја има превод на Македонски јазик? и ако ај има каде можам да ја најдам .... ?
   
 6. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Ја има на македонски во книжара ,,Култура,, на плоштад...