1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непозната жена (The Unknown Woman - 2006)

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 27 април 2012.

  1. boomsleng

    boomsleng Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    653
    The Unknown Woman - 2006 или оригиналниот наслов на италијански e La sconosciuta
    Филмот е италијански снимен е 2006 година инаку е од Џузепе Торнаторе режисерот на филмот (Малена со Моника Белучи)
    Овој филм го препорачав во темата на филмот трговија со луѓе бидејќи обработува слична тематика
    Филмот ја прикажува животната приказна на украинка жена која работи како чистачка во една зграда во Северна Италија и голготата низ која што поминува. Премногу емотивна и трогателна животна приказна. Одличен филм, одлично одиграна улога од страна на Ксенија Рапапорт, и одлична режија од страна на маестралниот режисер Џузепе Торнаторе.
    Според мене ова е еден од најдобрите филмови кои сум ги гледал во последните неколку години.
    Филмот е ремек дело Само тоа можам да го кажам.
    Погледнете го секако нема да зажалите(гледам дека на форумов има доста љубителки на добри филмови па затоа би препорачал секако да го погледнете, па потоа ќе ги споделите вашите импресии впечатоци за истиот со останатите на форумов)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На belisima88 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. belisima88

    belisima88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    boomsleng пред 2-3 дена го гледав филмот по втор пат го даваа на ТВ многу ми се допага како сто реЧе и ти премногу емотивна и трогателна животна приказна!!!
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.