1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непозната жена (The Unknown Woman - 2006)

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 27 април 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  620
  The Unknown Woman - 2006 или оригиналниот наслов на италијански e La sconosciuta
  Филмот е италијански снимен е 2006 година инаку е од Џузепе Торнаторе режисерот на филмот (Малена со Моника Белучи)
  Овој филм го препорачав во темата на филмот трговија со луѓе бидејќи обработува слична тематика
  Филмот ја прикажува животната приказна на украинка жена која работи како чистачка во една зграда во Северна Италија и голготата низ која што поминува. Премногу емотивна и трогателна животна приказна. Одличен филм, одлично одиграна улога од страна на Ксенија Рапапорт, и одлична режија од страна на маестралниот режисер Џузепе Торнаторе.
  Според мене ова е еден од најдобрите филмови кои сум ги гледал во последните неколку години.
  Филмот е ремек дело Само тоа можам да го кажам.
  Погледнете го секако нема да зажалите(гледам дека на форумов има доста љубителки на добри филмови па затоа би препорачал секако да го погледнете, па потоа ќе ги споделите вашите импресии впечатоци за истиот со останатите на форумов)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На belisima88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. belisima88

  belisima88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  boomsleng пред 2-3 дена го гледав филмот по втор пат го даваа на ТВ многу ми се допага како сто реЧе и ти премногу емотивна и трогателна животна приказна!!!
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.