1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непознати зборови,кратенки,смајли...

Дискусија во 'Канта' започната од RiRii, 3 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Искрено незнаев каде да ја ставам темата (ако има некое соодветно место преместете ја)!Мислам дека нема ваква тема па затоа и ја отворив овде можете да прашате за непознат збор или пак за кратенки како што се и некои ЛОЛ,НП и други и за нејасните знаци(смајли).. :)
   
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Која е дискусијата на темава?
  Има ли некој што незнае што значи ,,лол" :D
   
 3. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  WTF - Where is the food? :lol:
   
  На tinkerbelll и Cacy им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.881
  Допаѓања:
  65.890
  Пол:
  Женски
  Има тема Лексикон на непознати зборови. Доволна е таа, за ова кратенкиве не мора да стои цела тема, не може да се развие дискусија. :)
  obrazovanie/leksikon-na-nepoznati-zborovi-t8927/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.