1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непосакувани случки со деца

Дискусија во 'Дете' започната од Snow-Queen, 14 август 2014.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Isto i kako i jas pred mesec, dva, sin mi mnogu saka da si igra so voda i gi iznese site igracki kolicki kamioni nadvor na balkon i vleguvase vnatre da mu polnam voda i toj da gi mie, a jas doma rucek pravam i si igrase taka podolgo vreme a jas izleguvav na 2 min.da go nadglednuvam i na kraj da slusnam edno baaaam silno treskanje i slysam place i trcam brzo nadvor gledam toj se liznal od vodata deka plocki a toj bos i ne znam kako padnal na glava li na gaz li ama za da place go boli i samo go prasyvam kade i kaj i da go prasam mi vika da tuka i samo me guskase i ne sakase da se odvoi od mene.....uf zivotot mi se skrati toj den...ama sto da pravime be lugje ne mizeme da sme sekoja sekunda so niv i do niv, sega kako rastat se po prgavi stanuvaat i ne mozes da si nooon stop do niv....samo Gospod da gi cuva pa sega sto da recam, taka rastat decata, kje padnat kje stanat...
     
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.428
    Пол:
    Женски
    Си имала голема срека :)
    Таков пад на тил па уште на плочки може фатално да заврши.Фала богу што е добро малата.
     
  3. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    најстрашно ми е после банање , обавезно постилам секаде пешкири да не случајно се лизнат на плочки :|
    или во кадата додека ги бањам , треба да купам такви што се ставаат во када и туш кабината да не случајно се лизнат.
    На трераса кога се шлапкаат со вода обавезно седам со нив, момент фали некој да тресне :worried:
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Срцево ми застана, падна син ми дома и тоа на мека подлога ама си ја удри устата и му потече крв. Се смири, кога гледам си ја сецнал ресичката меѓу кецовите горе. Одма се јавив на ургентно во Систина, докторот вели ништо не му е, до утре ќе му помине. Имала ли некоја мајка вакво искуство? Горната усна му е малку потечена.
     
  5. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @irenna Ubavo ti rekle za 2 dena ke mu pomine ako ima kozicka dodeka e toplo seuste mestoto skini mu ja da ne si ja kine ono samo so usticeto pa da si naprave pogolema ranicka.Deca se,do prva ke pagaat i ke kapat kolena a nie roditelite ke se potresuvame.Samo neka gi cuva Gospod od poloso.
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.915
    Допаѓања:
    32.523
    Пол:
    Женски
    Поголемиот син кога имаше година и пол лапна железна паричка. Среќа што бев до него, па успеав да му ја извадам паричката. Кога уште не одеше, се прекачи од креветчето и удри во масата. Тогаш јас правев јадење во кујна. Устата му беше крвава. Помалиот син пред некој ден лапна капаче од киндер-јајце. Јаа во тој момент миев садови во кујна. Наеднаш детево почна да плаче. Видов дека во устата има капаче. Му го извадив одма.
     
  7. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Koga sum bila mala na dva pati od padovi sum se onesvestila odvaj me povratile,i posleden pat vo 7odd isto od pad se onesvestiv i to do ogan da ne me videle ke sum se zapalela,a i bratmi imal goltnato para i to od onie starite izlezal vo bolnica potoa ja isfrlil,i ednas traktorska prikolica ke pomestel so glava ko go vidov srcevo mi zastana celata faca so krv nemozevme da videme dali e glavata ili okoto no fala mu na boga glavata bese i so lesno pimina
     
  8. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Shetavme so kerkata i mi veli mamo ajde da odime na pica.Jas i velam nema mama pari ako go vidis cico kazi mu deka sakas pica.I op izlegva dever mi pred nas i malata uste ni zdravo ni nisto mu veli cico daj mi pari za pica...jas i velam nemoj taka sramota e ,a taa mi se vrti i mi veli PA TI MI RECE DA MU POBARAM.....ke zaginev od sram.....so deca mashtejnca ne se srka
     
    На galapce, M&M, muchacha_a и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:душa мaлaaa , збoрливo кaкo синкo мoј зaтoa јaс мнoгу мнoгу не збoрувaм пред негo oти е кaкo сунѓерче се впивa вo мoзoчетo и кaжувa :D
     
    На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Кога некој пцуе пред син ми оно вика и тебе п.тка ти мате :sweat: и само ги карам луѓето околу мене да не пцујат пред него ама со ѕид не се зборува :headbang::drunk: вчера играше со една пушка играчка , незнам шо му текнало станал на колена и се фрлал лево - десно со пушката во рака , на крај се удри и се подгриза на долната бузичка од внатрешна страна :doh: многу крв му течеше , си помислив ќе заврши на шиење , ама кога убаво му го исчистив местенцето видов дека не е толку голема рана , и веднаш му престана крварењето ( после чистењето на раничката ) . Од памет се извадив кога видов крв :sweat: во тој момент миев садови .. а му кажав немој синко ќе се повредиш , што да правам , инаетлив овен :drunk:
     
    Последна измена: 11 ноември 2016
    На Pcelka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    I dade cico pari za pica?:D
     
  12. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Da
     
    На Antebellum и stilas7 им се допаѓа ова.