1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непосакувани „додатоци“ во храната

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Offspring, 29 јули 2010.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Непосакувани "додатоци" во храната

    Дарки , братучедка ти добро направила :) А рекла таа смрдлата после нешто или и се допаднало нескафето :lol: ?
    Инаку јас кога си правам јадење , се случува понекогаш да ми падне од мојата коса и не ми е гад , го вадам и си продолжувам да јадам :D
    Еднаш другарка што се скаравме дојде кај мене , да се смириме сакаше женската и јас како права домаќинка ја понудив со кафе :) Во наше село таков е редот :D Она знам го пиеше благо многу , и јас онака случајно место многу шеќер .. многу сол и ставив :$ :$ :wasntme: Не знам зошто ама после очите мислам ќе и искочеа :?: Така мојата другарка повеќе не дојде кај мене , и ние ни збор не сме проговориле :)
     
  2. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Ми се има случено да најдам влакна и тоа во повеќе сендвичари, последно беше пред една недела го изедов скоро цел сендвич и на крајот гледам влакно црно одвратно :puke: уффф ми се згади ми дојде да повратам, сеуште бевме во сендичарата отидов на шанкот и го тупнав, почна да ми се извинува ми вика ќе ти направам нов јас и викам не фала и си излегов и гледам другите што чекаа да купат почнаа да излегуваат од сендвичарата :D . Стварно не ми е јасно како може да не внимаваат и да постои толкава нехигиена :envy:
     
  3. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Им треба зарем не !
    Кучката мислеше ќе ме изигра , се закача со мене како да не знае колку сум откачена
    Па нека и текне пак ...кога и настегав lasix во швепсот па мочаше на секоја секунда ]:)
     
  4. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Леле се изнасмеав од мислењата на оваа тема :D Мене многу пати ми се има случено да најдам влакна во некое јадење, но сега ми текна една случка што еден мој другар од факс ми ја раскажуваше...Он дури беше прва година на факс,паралелно работеше во една многу позната сендвичара во Скопје и ми вика кога ќе дошле некои многу арогантни и или дрски да нарачаат сендвич или тост - тој со колегите заедно во кујна кинеле влакна од газот и им ги ставале во сендвичите :D ...Ова во никој случај не го оправдувам и на него му реков, ама тоа е :D
     
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    мене ми се има случено во кафе да најдам она хартивчено од шекер,го видов од кога го испив :D и алиминиумска фолија во едно кинеско јадење :?:
     
  6. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Ехее, којзнае колку лебарки, комарци и чуда имам изедено до сега, ако зборуваме за ползачки и летачки додатоци во храната :rofl: :D

    Влакно имам најдено во тост, и да, не ми беше пријатно да продолжам да јадам, го оставив тостот. Во Лап Лап, пред неколку години, во хамбургерот на листот марула начекав црвче и кога и го однесов на продавачката да увидат дека не го мијат зеленчукот како што треба, се засмеа и вика : Е, па и тоа е мевце. Глупа! Го оставив сендвичот и им побарав да ми ги вратат парите.
    Во лепче од сендвич, имам начекано селотејп лентичка минијатурна, во леб купечки, конец...

    Свашта има, дефинитивно!
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Имам наоѓано такви чудесии во храната. Најчесто влакно и некое хартивче...
    Ама мислам дека ако најдам бубачка, не само што ќе паднам во несвест, туку засекогаш ќе се октажам од храна!!
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вика братучедка ми, да видиш како со сласт си го испи, па дури и чашата од страните со цевчето ја избриша и го излижа :D :D Абе како сум се смеела кога ми кажуваше. ПА згора му кажала и на газдата, му рекла дојде бивша ти и и ставив лебарка во нес-кафето :D Овој и рекол ти нормална ли си? Ќе добие некое орровање ќе не казни инспекција :rofl:
     
  9. Maturantka

    Maturantka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    1
    Бевме скарани со две другарки многу, ама излегувавме заедно (тие нон стоп доаѓаа со нас , ни правеа лице) и секогаш кога ќе појдеа во WC јас и уште 4 другарки им плукавме по неколку пати во пијачките и тоа добро ќе го замешавме. Можете да замислите колку бевме задоволни кога ќе се напиеа хахаххаа...

    Исто така имавме еден пријател во кафичот кај што излегуваме и му дадовме шишенце рицинус да им тури во нешто, и вечерта в Wc-то настана револуција :)
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    јавно се откажувам од храната :puke: :puke:
     
  11. Sofi16

    Sofi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Мене ми се има случено кога бев да купувам за полуматурата во Велес седнаме да јадеме во една сендвичара и на мене само сто ми го дадеа сендвичот видов еден бумбар внатре и целиот сендвич го фрлив.Мош кога испаднав од сендвичарата да е паднал од негде ама мене ми се згади штом го виде и веќе никогаш нема да јадам сендвичи од Велес.И со е најсмешното цел ден не беше јадела дома кога си дојде јадов.
     
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    фууј .. тоа е нешто најгадно .. ама мене ми се нема случено :) ... еднаш една другарка нашла железна 2 денарка ... во тостот :puke: :puke:
     
  13. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас знам да си најдам свое влакно што случајно ми паднало во јадењето, но не се гадам. Но ако на мајка ми случајно и падне, нема цел ден да јадам. А други непосакувани нешта не сум нашла, за среќа! :)
     
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Не знаев дека и тоа може да ми се случи ама ете, најдов влакно во тако направено верувале или не - во Рим. Бевме на екскурзија во средно, а знаете какви се тие екскурзии, спиеш во автобус, па во хотел, немаш време за одмор, само шеташ и јас бев прегладнета. Претходно немав јадено тако, ама се договоривме со другарите да си купиме од една сендвичара и да пробаме. Местото ми изгледаше доста хигиенско одржувано. Вториот залак и внатре влакно! Среќа ми се испоизвинија и ми направија ново ;)
     
  15. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ауу, па таа била среќничка :D
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ај таа паричка, а јас штрафче што најдов. :rofl:
     
  17. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    к.и.м - наајголемата среќничка, ем што јадеше тост, ем си заштеди 2 денарка :D ...... :puke:

    ангелче - па толку ли далеку отидоа, што дури и штрафчиња почнале да им паѓат во тостовите ? :o :puke:
     
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Абе влакна, готово ми се згадува за милисекунда........а мојте да замислите на какви влакна секогаш наидувам?................на оние од "доле"........... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :swear: :swear: :swear: :swear:
     
  19. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Од тостерот најверојатно. :D :D
    Среќа што го видов.
     
  20. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    и потоа им го покажа ли? им покажа ли колку „хигиенски“ работат? :)