1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непосакувани „додатоци“ во храната

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Offspring, 29 јули 2010.

  1. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Мојава случка ми го згрози зивотот,јадев во еден ресторан си порачав гулас со месо и така јадејки гледам несто црно оно една бубачка од тие црните сто најчесто по кујни и канали одат мозеби 3-4цм бесе толку ми се згади сто навистина ми дојде нагон и повратив среде ресторан :puke:
     
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Еднаш си купив тост, си јадам и гледам влакно.. аууу толку ми се згади, го флив тостот цел и после долго време ми требаше пак да пробам тост :worried:
     
  3. DeDee

    DeDee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    еднаш за доручек со другарка ми си купивме кифли..ии кога стигнав јас до средина негде од кифлата излезе бубачка :puke: :x :bug: ми се згрози животот. после морав да испијам две шишиња вода и да изџвакам цело пакетче мастики :worried: уште ми се грози коа ке помислам
     
  4. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    јас имам најдено дури и комарец . Кога бевме нојќно време незнам колку беше саатот , порачав тост и кога го донесоа јас јадев и кај кечапот забележав нешто црно и кога го фатив имаше крилца и беше комарец , многу се згадив :puke: , па дури и не платив само му кажав какви се безобразни му кажав за комарецот и си заминав . И од тој ден повеќе не јадам од тој кафич . :^)
     
  5. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Пред неколку дена.. Си излевам во дворот и си кинам свежа праска од дрвото. Нема ништо поубаво од тоа. :mm: И си јадам јас, си уживам, кога наеднаш ми мрда нешто во уста!
    Веднаш плукнав, но бељата веќе беше направена. :( Црв, од тие прстенастите. Нема нешто што повеќе мразам одколку црви. Ако можам сите ќе ги истребам, мамето да им го ****. :devil:
     
    На mileystar и MandyLane им се допаѓа ова.
  6. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Уффф ми се нема многу пати случено но еднаш јадев сладолед и кога стигнав до пола ми дојде нешто тврдо и го грицнав јас и ми дојде еден прегрд вкус и го плукнав во рака кога видов што да видамм од оние бумбарите црни што се леле немате појма после дома цела вечер повраќав и еве ден денес од таму ми нема текнато сладолед да купам :shake:
     
  7. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Повеќе од влакно немам најдено ништо никогаш, пу пу пу.
    Mи се чини да најдам бубачка или ЦРВ, ќе умрам на лице место. :sweat:
     
  8. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Влакно.. бљак. На еден другар во тостот имаше 50 денари. Тој го фрли и отиде друг си купи хахахахах х)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.585
    Лелее бубачка во бурек, влакно во тост(неколку пати), влакно во палачинка(купена), некои чудни ствари некакви делчиња од нешто во хамбургер, мува во кафе. Се ова имам најдено и после тоа од таа сендвичара, продавница, кафич, никогаш ништо немам купено :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  10. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    :puke: :puke: мува во тост ,плунка во бурек :puke: итн.
     
  11. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    ААА! До пред малку бев кај баба ми и таа ми даде едно чоколадо. Кога го апнав, падна едно црвче на земјата од него. Сто пати и имам кажано да не купува од таа продавница! |(
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Hајнепосакуван дотаток ми е циметот :puke: знам дека е реален додаток, ама не го можам, ми се ежи цело тело од неговата миризба :D Hе знам зашто, одвратен ми е
    Hе сакам ни луто, ни ептен солено
    Eднаш со мајка ми гиро нарачавме, абе соллл солллл солллл :devil: Aман некои луѓе не сакаат сол господе боже
    па остај сами ќе си стаиме колку сакаме, свинското кај само по себе си е солено (бар за мене е) уште и дупло сол, а јас не можам да поднесам пресолена храна, цела потекувам

    а за онака реално непосакуван додаток, еднаш и варев на една другарка кафе, и лујџе, мртва бубашваба не знам од кај се најде во кафето :rofl: може била жива, ама сум ја скувала уз варење


    Jао фацата на типката и беше прајслес, башка и се напи :rofl: :rofl: врв!
     
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Пред две ипол години бевме на ексурзија Будимпешта-Прага-Виена. Беше интересно, но сепак таквите патувања се напорни, па додека се шетавме во Виена огладневме. Наидовме на една сендвичара каде што меѓудругото правеа и гиро. Јас дотогаш немав јадено, не ми изгледаше убаво, ама дечко ми почна да ме убедува дека многу било вкусно, дека по цели денови во Грција само тоа јаделе, дрн дрн и ајде викам...
    Ај што не беше право грчко гиро, туку некое си турско гиро „гурум“ ли се викаше, ѓавол да го носи, полно со кромид, па и после неколку залаци внатре најдов влакно!
    Ах леле, ми се згади животот! Го фрлив во првата корпа, дечко ми за рака и правец во Мек Доналдс.
    Ама затоа летово во Грција пробав право гиро и не сум веќе скептик :)
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Лудо ни јас не поднесувам цимет , сите ми се чудат како не го сакам . Еднаш јадев палачинка во еден наш ресторан и одозгора многу цимет . Одтогаш нонстоп кај и да одам , кога нарачувам кафе , чај , палачинки нагласувам да нема цимет . Затоа што ептен тренд стана цимет да ставаат :^)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Twilight

    Twilight Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Камен во тост..жити се.. |( ќе си го скршев забот.. :worried: веднаш го фрлив и оттогаш не сум стапнала таму.. :fubar:
    Исто така..влакно во сладолед, правец -> корпа.. :puke:
     
  16. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    влакно во салата со домати едно големо црно гарант сите го видоа ама пак јадеа :puke: па и жената шо седеше до мене ми вика сакаш салата? изгубив апетит и си испаднав од кујната и сеа шо ми текна ми се повракја ...одвратно
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Не спаѓа вотката во храна, меѓутоа (за среќа) само тогаш ми се нудеше прилика за бесплатен додаток плус во неа - мувичка, удавена, опиена како си пливка по површината.
    Дигнав узбуна и доаѓа келнерот ми вика, као за да се оправда - е арно де, пијана е, нема да те изеде.
    Море ќе ја изедеш ти чашата по глава со се' мушицата ама ај, вежбав пристојно однесување. :D
     
  18. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Eднаш во леб најдовме бубачки ! :puke: Друго не се сеќавам :^)
     
  19. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Си јадам јас така со сласт едно убаво блокче ципирипи...
    [​IMG]

    ... и ме поздрави едно црвче бело што си ровареше на чоколадово ... фала богу ја затворија продавницата
     
  20. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    најдов еднаш некое неидентификувано црно парче што ли беше и еднаш кратко црно виткано влакненце во францускиот од бифе, искрено се надевам дека е од косата на продавачот :puke: