1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непотребни работи во живото

Дискусија во 'Канта' започната од LoVeR, 19 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Во животот треба да се научиме да ги двоиме работите на важни и неважни. Да знаеме да утврдиме кои се нашите приоритети. Кој навистина треба да го цениме и кој заслужува да биде дел од нашиот живот. Но, постојат и некои нешта во животот кои навистина не ви се потребни.

  Овие 5 се типичен пример:

  1. Љубоморна пријателка/пријател. Пријателка која потајно се радува на вашиот неуспех, а вашиот успех ја боли еднакво како и нејзиниот неуспех. Овие „пријатели“ најчесто само ви го отежнуваат животот. Научете како да ги препознавате и да ги избегнувате.

  2. Секојдневен стрес и нервоза. Освен што не ви се потребни вакви маки во секојдневието, штетни се и за вашето здравје. Потрудете се да ги избегнувате стресните ситуации или научете како да се справувате со нив. Нема да биде крај на светот ако ве нервира некој на работа, дома, сте паднале испит или сте се скарале со партнерот.

  3. Дечко/девојка која ве уништува. Партнер кој ве нервира секојдневно, не ве цени ниту вас ниту вашите одлуки и постапки во животот. Љубоморни сцени, оправданија, ограничена слобода – ако се наоѓате во некоја од овие ситуации, време е да тргнете во потрага по нов партнер.

  4. Бели влакна на косата. Девојки, не дозволувајте да изгледате несредени само затоа што ве мрзи да си купите боја за коса и да се офарбате. Нема потреба да шетате со бел корен од 10 сантиметри.

  5. Непотребни трошоци. Направете план за она што навистина ви е потребно и не ги трошете парите за непотребни нешта.
  Извор

  Според вас, што уште не е потребно?
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Ај ако не отвори уште 10 теми.Барем напиши го насловот убаво.
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.482
  :^)

  - MTV. :x
  - Реални шоуа
  - Цигари (иако сум пушач)
   
 4. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Па цигари,дрога,алхохол..
   
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  Секојдневен стрес и нервоза -НАЈНЕПОТРЕБНО
   
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  Темата е типичен пример за непотребни работи.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.